خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه سوکر استار ارزان
دانلود زیرنویس فارسی
رزرو آنلاين هتل خارجي
بسکتبال
فلنج
دانلود آرشیو پایان نامه در ایران
<-BloTitle->
<-BloText->

عضویت در سایت
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
ادرس سایت یا وبلاگ : http://
سال تولد:
جنسیت :
وضعیت تاهل :
کشور : (کشور محل سکونت)
شهر :
آیدی یاهو :
کد امنیتی : *

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
<-TalarTitle-> <-TalarSub-> <-TalarHit-> <-Talarwriter->

تاريخ : 23 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مقاله بررسی میزان تاثیر اینترنت بر دختران و پسران

مقاله بررسی میزان تاثیر اینترنت بر دختران و پسران

دانلود مقاله بررسی میزان تاثیر اینترنت بر دختران و پسران

مقاله بررسی میزان تاثیر اینترنت بر دختران و پسران
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 30 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 29

مقاله بررسی میزان تاثیر اینترنت بر دختران و پسران

فهرست:

زمینه یابی اعتیاد به اینترنت در دانشجویان دختر و پسر

مقدمه و معرفی طرح

تاثیر اینترنت بر  مذهب یا حقیقت  مجازی؛  نگاهی به حضور و گسترش دین در رسانه اینترنت

حقیقت در مجاز

انقلاب رسانه ای و چهره دین

اینترنت وآرامش درونی ناشی از مجازی گری

اینترنت، كاركردی درمانی دارد

سخن آخر

 ...........................................................................

بخشهایی از متن:

تعریف :

به طور کلی اعتیاد به اینترنت را می توان به عنوان نوعی استفاده از اینترنت که می تواند مشکلات روانشناختی، اجتماعی، درسی و یا شغلی در زندگی فرد ایجاد کند تعریف کرد. به اعتقاد برخی استفاده از اینترنت به عنوان نوعی اعتیاد در نظر گرفته می شود که می تواند زندگی فرد و کسانی را که با او سر و کار دارند به شدت تحت تاثیر قرا دهد.

هدف:

این پژوهش به منظور دستیابی به اطلاعاتی از میزان و نحوه استفاده از اینترنت دردانشجویان دختر و پسر دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران انجام می شود.

روش:
در این پژوهش، تعداد 200 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی در سال تحصیلی 85-84 به روش نمونه گیری طبقه ای و سپس تصادفی ساده انتخاب و پرسشنامه اعتیاد به اینترنت در بین آنان توزیع گردید.داده های گرد آوری شده توسط نرم افزار spss و آزمون آماری T مستقل مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نتایج نشان داد كه بین متغیرهای مورد مطالعه و اعتیاد به اینترنت رابطه ای وجود ندارد و فرضیه های تحقیق تایید نشد

(در سطح 05/0=α). ولی نتایج بدست آمده حاكی از این مطلب بودند كه استفاده روز افزون از اینترنت در دانشجویان به تدریج وابستگیهایی در آنان به وجود خواهد آورد كه اكثر دانشجویان از این وابستگی تدریجی آگاهی نداشتند. نتایج به دست آمده نشان می دهد که نیاز به اطلاع یابی و اطلاع رسانی بر استفاده از این رسانه موثر بوده است. افراد به میزان زیادی برای بالا بردن اطلاعات عمومی(سیاسی، اجتماعی، مذهبی، علمی و ...) از اینترنت استفاده می کنند.
همچنین مطابق آنچه ما در این تحقیق به آن دست یافته ایم افراد گاهی برای پر کردن اوقات فراغت خود نیز به این رسانه روی می آورند. كه این امر وابستگی تدریجی آنان را به اینترنت تسهیل می كند.

...

اما تاثیر اینترنت بر مذهب و دین چگونه است به عبارتی اینترنت چه نقش سازنده یا مخرب در مقابل عقیده مذهبی فرد؛ افراد و جامعه وجهان دارد ؛ اما شاید بر این سوال خرده بگیرد که اینترنت ؛ ابزار فرهنگی است واز دین و مذهب تاثیر می پذیرد ؛ پس سوال را اینگونه طرح می شود حضور دین در اینترنت تاکنون چگونه بوده است؛ بحث ما مختص به ایران نیست ؛ کشور اسلامی ایران دارای مختصات خاص است پس اول به صورت کلان به این مقوله می پردازیم

حقیقت در مجاز 

فضای مجازی، فرصت ها و نیز چالش های جدیدی را برای تمام جوانب پژوهش در حوزه دین (متون، تاریخ و یا پژوهش های میدانی)فراهم می كند. افزون بر این، اینترنت به عنوان ابزاری تبلیغی، ویژگی های منحصر به فردی را انتقال می دهد كه بافت جهانی دین ورزی را كاملاً دگرگون می كند.اگرچه نباید درباره میزان و شدت تأثیر فضای مجازی در حوزه های معنوی و متافیزیكی اغراق كرد و باید قدرت و شیوه های نفوذ هر دو طرف را در نظر گرفت، اما این نكته نیز گفتنی است كه امروزه اطلاع رسانی در حوزه دین نیز گویی مانند فرآورده های معنوی دیگر، به عنوان تابعی از گسترش قدرتمندانه فناوری مطرح است؛ بنابراین، دینداران و هواخواهان معنویت نیز ناگزیر از اقبال تام و تمام به این رسانه اند.

دینداران باید زبان این رسانه را یاد بگیرند، از امكانات و محدودیت های آن آگاه شوند و مهم تر از همه، دریابند كه مخاطبان دین در این عرصه با مخاطبان خاموش آن در عرصه های دیگر تفاوت جدی دارند. مطلب حاضر كه به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی(۱تیر) فراهم آمده است ، نگاهی اجمالی دارد به امكاناتی كه فضای رایانه ای برای دین ورزی پدید آورده است.

انقلاب رسانه ای و چهره دین

انقلاب رسانه ای خواسته و ناخواسته از طریق تغییر بافت اجتماعی، چهره دین را متحول می كند. فهم علت و كیفیت این تحول ضروری است. از بسیاری از جهات، ما صرفاً برایندها و تحولات دینی ناشی از فناوری های ارتباطی را تحسین می كنیم. بنابر تحلیل های مك لوهان (۱۹۶۵) و دیگران، رسانه، پیام است. رسانه ها در انتقال اطلاعات بی طرف نیستند. آنها این پیام را به انحاء مختلف در قالب هایی می ریزند كه جهان بینی های ما را تحت تأثیر قرار دهند.

 رسانه ها مفاهیم و برداشت های شخصی ما، ایده های مربوط به روابط انسانی و اجتماعی و ماهیت واقعیت را تنظیم و تعدیل می كنند. اما اینترنت برخلاف رسانه های پیشین تقریباً یك شبه رشد كرده است و رشد شگفت انگیز آن توقف ناپذیر است.

 

دانلود مقاله بررسی میزان تاثیر اینترنت بر دختران و پسران


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله بررسی میزان تاثیر اینترنت بر دختران و پسران,

تاريخ : 23 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مقاله اینترنت و آموزش از راه دور

مقاله اینترنت و آموزش از راه دور

دانلود مقاله اینترنت و آموزش از راه دور

مقاله اینترنت و آموزش از راه دور
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 48 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 33

مقاله اینترنت و آموزش از راه دور

عنوان

صفحه

آموزش از راه دور ( e-learning ) چیست ؟

2

اما مقدمه ای بر آموزش الکترونیکی

3

آموزش از راه دور آموزش آسان،همیشه ،همه جا وبرای همه

5

مفاهیم پایه آموزش الکترونیک

11

چگونگی‌ بهره‌گیری‌ از آموزش‌ الكترونیك

13

تعامل و نقش آن در آموزش الكترونیك

21

دامنه آموزش الکترونیک

23

نقش معلم در آموزش مبتنی بر كامپیوتر

25

منابع

30


 


 

بخشهایی از متن مقاله:

 آموزش از راه دور ( e-learning ) چیست ؟

برای اینکه در بازار کار امروزی موفق باشیم ، باید بروز باشیم – به اصطلاح معروف up-to-date باشیم – و باید تلاشمان در جهت افزایش روز افزون دانش کاری و فن آوری های نوین باشد. هرچه مهارت هایمان بیشتر باشد ( به ویژه مهارت های مربوط به فنآوری اطلاعات یا همان IT ) همانقدر موفقتر خواهیم بود. لذا آموزش مستمر بسیار مهم است. از طرفی به نظر میرسد با گرفتاریهای امروزی ، همه ما مشغولتر از این حرفها باشیم که بخواهیم زمان مناسبی را برای آموزش اختصاص دهیم و طبیعتاً وقتی هم دنبال آموزش میرویم ، میخواهیم کاملاً مطمئن شویم که دوره های انتخابی ما واقعاً کاربردی و بدرد بخور هستند. این همان راهی است که comtronet در آن یار و یاور شما خواهد بود.

منظور از E-Learning یا آموزش الکترونیکی، بطور کلی بهره گیری از سیستم های الکترونیکی، مثل کامپیوتر، اینترنت، CD های Multimedia و نظایر این هاست با هدف کاستن از رفت و آمدها و صرفه جویی در وقت و هزینه و ضمنا یادگیری بهتر و آسانتر.

...

آموزش از راه دور چیست؟

در نتیجه تغییر شرایط فناوری و تغییر شرایط بازار، سیستم های آموزشی کشورها با افزایش فرصت آموزشی روبروهستند ، بدون اینكه بودجه های آموزش افزایش چندانی یابد. بعضی از موسسات آموزشی با توسعه برنامه های آموزشی از راه دور نسبت به این موضوع واكنش نشان داده اند

ابتدایی ترین سطح آموزشی از راه دور زمانی اتفاق می افتد كه معلم و شاگرد به طور فیزیكی از طریق استفاده از ابزار صوتی- تصویری و داده های دیگر از یكدیگر جدا هستند و در واقع ارتباط رو در رو وجود ندارد تا شكاف آموزشی رفع شود. این نوع از برنامه ها می تواند شانس دوبارهای را به بزرگسالان بدهد تا به تحصیل ادامه دهند و محدودیت زمانی، فاصله یا ناتوانی جسمی نتواند مانع از پیشرفت تحصیلی و علمی آنان شود. همچنین كاركنان می توانند بدون آنكه از محل كار خود خارج شوند آموزشهای لازم را طی كنند.

...

دانلود مقاله اینترنت و آموزش از راه دور


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله اینترنت و آموزش از راه دور,

تاريخ : 23 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
نقش اینترنت در ارتباطات و انتقال اطلاعات

نقش اینترنت در ارتباطات و انتقال اطلاعات

دانلود نقش اینترنت در ارتباطات و انتقال اطلاعات

نقش اینترنت در ارتباطات و انتقال اطلاعات
دسته بندی برق ،الکترونیک و مخابرات
فرمت فایل doc
حجم فایل 20 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 32

نقش اینترنت در ارتباطات و انتقال اطلاعات 

كلیات

1-1-        سیستم های انتقال دیجیتال

1-1-1.                ارسال موازی (parallel)

ارسال سریال

ارسال سریال غیر هم زمان

ارسال سریال هم زمان

جهت انتقال اطلاعات

ارتباط دو طرفه غیر هم زمان

ارتباط دو طرفه هم زمان

سیگنال های اطلاعات

سیگنال های Periodicو Aperiodic

پهنای باند

باند پهن

نویز

القا

1سرعت انتقال اطلاعات

مفهوم شبكه

دلایل استفاده از شبكه

صرفه جویی در وقت

حذف محدودیت های جغرافیایی

افزایش امنیت

شبكه های (Domain Model) Server –Based

طراحی شبكه

توپولوژی های شبكه و ویژگی های آنها

توپولوژی خطی (Bus Topology)

توپولوژی ستاره ای (Star Topology)

شبكه Star- Bus

توپولوژی تركیبی (Hybrid Topology)

كلیات

بشر امروزی در دوره ای زندگی می كند كه عصر ارتباطات نامیده می شود. در این دوره بیشترین فعالیت های بشری بر پایه ارتباطات و انتقال اطلاعات از طریق شبكه هایی كه تمام دنیا را به یكدیگر متصل كرده بنا شده است. این ارتباط در سطح وسیع خود شبكه جهانی اینترنت و در سطح كوچك تر خود شبكه های محلی هستند كه در ساختمان های كوچك و بزرگ از جمله مراكز اقتصادی و شركت ها گسترده شده اند. هدف از برقراری چنین ارتباطی دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز و انتقال آن است. اهمیت این ارتباط به قدری است كه در دانشگاه ها دوره ای به نام فناوری اطلاعات برای تربیت متخصصین آن برگزار می شود. این متخصصین برای هدایت و راهبری شبكه ها در ابتدا باید با اصول و مقدمات طراحی و پیاده سازی شبكه آشنا شوند.

در این راستا در واحد كار اول با پاره ای از مفاهیم و اصول اولیه راه اندازی شبكه از قبیل آشنای با سیستم های انتقال دیجیتال، روش های انتقال اطلاعات، سرعت انتقال و توپولوژی های شبكه آشنا می شوید.

فراگیر پس از مطالعه این واحد كار می تواند قسمت فیزیكی یك شبكه اعم از نوع شبكه، نوع كابل آن و تجهیزات مورد نیاز برای برقراری ارتباط بین كامپیوترهای یك ساختمان را طراحی و پیاده سازی كند.

 

1-2-        سیستم های انتقال دیجیتال

پس از اتصال فیزیكی دو كامپیوتر توسط كابل شبكه یا وسایل ارتباطی دیگر، مهم ترین مسأله نحوه برقراری ارتباط بین آنهاست. منظور از برقراری ارتباط این است كه اطلاعات به چه ترتیبی ارسال شوند. می توان این پرسش ها را مطرح كرد كه آیا روش ارسال به صورت بیت به بیت و جداگانه باشد یا گروهی از اطلاعات با هم و به صورت گروهی ارسال شوند، یا این كه آیا فرستنده آن ها را همانند یك ایستگاه فرستنده رادیویی ارسال نماید یا از روشی كه در مخابرات برای انتقال صوت به كار می رود، استفاده شود. جواب این پرسش ها این است كه اطلاعات در شبكه به صورت كدهای دودویی ارسال می شوند در سیستم دودویی فقط از دو كد صفر و یك استفاده می شود كه در كامپیوتر مقصد از تركیب این كدها، اعداد، حروف و كاراكترهای ویژه به دست می آید. ارسال اطلاعات به صورت دودویی می تواند به صورت parallel ( یا موازی) یا به صورت سریال ( پشت سر هم) انجام شود. در روش موازی تعدادی از بیت ها با هم و به صورت گروهی ارسال می شوند ولی در روش سریال، بیت ها تك به تك و پشت سر هم ارسال می شوند. نحوه ارسال به صورت موازی فقط یك شیوه دارد، در صورتی كه در ارسال سریال از دو روش ارسال هم زمان (synchronous) و غیر هم زمان ( Asynchronoous) استفاده می شود.

 

 

1-1-1-              ارسال موازی (parallel)

در این روش، اطلاعات قبل از ارسال تبدیل به كدهای باینری شده و یك به یك ارسال می شوند. برای مثال می توان گفت كه این عمل مانند این است كه یك نامه را تبدیل به حروف تشكیل دهنده آن كرده و حروف را یك به یك ارسال كنیم.

حال تعدادی كد باینری داریم كه می خواهیم ارسال كنیم، اگر تعدادی از آن ها را تبدیل به گروه كرده و با هم بفرستیم ارسال سریع تر انجام می شود و این چیزی است كه در ارسال موازی اتفاق می افتد. در این روش تعدادی كاراكتر از طریق چند خطی ارتباطی و به صورت هم زمان با هم ارسال می شوند، این خطوط می توانند در دورون یك كابل شبكه یا یك شبكه بی سیم بنا شده باشند.

به صورت پیش فرض 8 خط برای ارسال موازی در نظر گرفته شده است یعنی
می توانیم حداكثر 8 كد را هم زمان ارسال كنیم.

2-1-1- ارسال سریال

در ارسال سریال، بیت ها به دنبال هم و به صورت سری انتقال می یابند، به این ترتیب كه بیت ها پشت سر هم قرار گرفته و یك رشته را می سازند و این رشته به كامپیوتر مقصد ارسال می شود. در حین ارسال ممكن است عوامل مختلفی مثل نویز و هم شنوایی كه در همین واحد كار در مورد آن ها توضیح داده شده است، روی اطلاعات اثر گذاشته و آن ها را خراب كنند. برای كنترل بیت ها و كمك به ارسال عاری از اشكال، ابتدا و انتهای بیت ها با یك سرس علامت به نام های بیت شروع و بیت پایان؟ مشخص می شود كه در روش های مختلف ارسال سریال محل قرار گیری این علامت ها و محتوای آن ها متفاوت است. ارسال سریال به دو روش امكان پذیر است.

الف- ارسال سریال غیر هم زمان

دلیل نام گذاری این روش به غیر هم زمان این است كه زمان بندی در هنگام ارسال اطلاعات مهم نیست و زمان بندی بین دو واحد فرستنده و گیرنده انجام می شود.

در این روش انتقال اطلاعات بر اساس الگوهای ارسال و دریافت كه از قبل مشخص شده است. انجام می شود و تا وقتی این الگوها رعایت شوند ارسال بدون وقفه انجام می پذیرد. در این روش هر 8 بیت اطلاعات تبدیل به یك رشته شده و قبل از هر رشته یك Start Bit و پس از هر رشته یك Stop Bit قرار می گیرد. در صورتی كه هر كدام از بیت ها هنگام ارسال آسیب ببینند، آن بیت مشخص شده و دوباره ارسال می شود. در ارسال غیر هم زمان 25% از كل ظرفیت خط ارتباط صرف كنترل ترافیك شده و تنها از 75% ظرفیت برای انتقال اطلاعات استفاده می شود.

توانایی كامپیوترها در ارسال و دریافت اطلاعات از نظر سرعت متفاوت است، بنابراین ممكن است یك كامپیوتر بتواند در واحد زمان، مقدار بیشتری اطلاعات به سمت كامپیوتر مقصد ارسال كند. بدیهی است در چنین حالتی، كامپیوتر گیرنده كه با سرعت كمتری كار می كند نمی تواند تمامی اطلاعات ارسال شده را دریافت نماید، در نتیجه مقداری از این اطلاعات در شبكه از بین می رود، بنابراین در كامپیوترها عملی به نام كنترل ترافیك برای جلوگیری از بروز این مشكل انجام می شود. كامپیوترهایی كه در حال تبادل اطلاعات هستند، همواره سرعت ارسال و دریافت  را با هم چك كرده و در صورت لزوم سرعت ارسال را كم یا زیاد می كنند. در روش انتقال غیر هم زمان هیچ زمان بندی برای ارسال یا دریافت صورت نمی گیرد و كنترل ترافیك به صورت لحظه ای انجام می شود. به همین دلیل در روش انتقال غیر هم زمان 75% ظرفیت خط انتقال صرف كنترل ترافیك می شود. منظور از ظرفیت خط انتقال همان پهنای باند است كه در همین واحد كار توضیح داده شده است.

 

دانلود نقش اینترنت در ارتباطات و انتقال اطلاعات


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
نقش اینترنت در ارتباطات و انتقال اطلاعات,

تاريخ : 23 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مبانی نظری پایان نامه روانشناسی درباره اعتیاد به اینترنت و فیس بوک

مبانی نظری پایان نامه روانشناسی درباره اعتیاد به اینترنت و فیس بوک

دانلود مبانی نظری پایان نامه روانشناسی درباره اعتیاد به اینترنت و فیس بوک

مبانی نظری پایان نامه روانشناسی درباره اعتیاد به اینترنت و فیس بوک
دسته بندی مبانی و پیشینه نظری
فرمت فایل doc
حجم فایل 38 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 39

مبانی نظری پایان نامه روانشناسی درباره اعتیاد به اینترنت و فیس بوک

در  39 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل:     WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

 

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

چارچوب نظری پایان نامه روانشناسی با موضوع اعتیاد به اینترنت و فیس بوک

 

تعریف وابستگی

براساس دیدگاه گریفیتز جزء اصلی وابستگی، وابستگی رفتاری است که دارای اجزای زیر است:

 • برجستگی: منظور از برجستگی این است که فعالیت معینی مهمترین فعالیت شخص شود و بر تفکر (اشتغال فکر یا تحریف شناختی) و رفتار او تسلط دارد.
 • تغییر خلق: شامل تجربیاتی است که افراد در اثر مشغولیت به فعالیت معینی گزارش می‏کنند یعنی فرد در یک حالت آرام بخش یا تخدیر کننده قرار می‏گیرد.
 • تحمل: این مورد شامل فرایندی است که در آن نیاز به فعالیت گسترده و روز افزونی برای رسیدن به همان اثرات قبلی است. مثلاً یک قمار باز ممکن است به طور روز افزونی میزان شرط بندی خود را افزایش دهد تا همان رضامندی را که در روزهای اول با شرط بندی کمتری به دست می‏‎آورد، حاصل نماید.
 • نشانه‎های کناره گیری: اینها شامل حالت‏ها یا اثرات فیزیکی ناخویشاندی از قبیل زودرنجی، حساسیت و... هستند که وقتی فعالیت خاصی ادامه نمی‏یابد یا ناگهان کاهش می‏یابد در فرد دیده می‏شود.
 • تعارض: این حالت شامل به وجود آمدن تعارض بین معتاد و افرادی که با او سروکار دارند (تعارض بین شخصی) یا در درون خود فرد (تعارض درون فردی) است که در ارتباط با یک فعالیت معین وجود دارد.
 • بازگشت (عود): شامل تمایل برای تکرار حالت‏های قبلی فعالیت‏ معین است که در موارد شدید سال‏ها بعد از کنترل رفتار نیز دوباره عود می‏کند (ویکتور[1]، 2003).

 

2-2 وابستگی و رسانه 

نظریه وابستگی توسط بال رو کیچ[2] و دی فلور[3] مطرح شد.آنها رویکرد سیستمی وسیعی را در پیش گرفتند که رابطه یکپارچه ای میان رسانه ها، مخاطبان و نظام اجتماعی بر قرار می کرد (لیتل جان، 1384). طبق این نظریه افراد وابستگی های متفاوتی به رسانه ها دارند و این وابستگی ها از شخصی به بخص دیگر، از گروهی به گروه دیگر و از فرهنگی به فرهنگ دیگر تفاوت دارد. به نظر این دو محقق در جامعه ی جدید شهری – صنعتی، مخاطبان وابستگی زیادی به اطلاعات قابل اطلاعات رسانه های جمعی دارند؛ زیرا زندگی در جامعه نیاز مند اطلاعات قابل اعتماد و به روز است. این نطریه بر روابط سه گانه میان رسانه، مخاطبان و جامعه تاکید دارد.

محور اصلی این نظریه آن است که مخاطبان به منظور رفع نیاز و رسیدن به اهداف، به اطلاعات رسانه ها وابسته اند. یک فرد ممکن است با دو منبع گوناگون وابستگی رو برو شود. اولین منبع، تعداد و اهمیت کارکرد های اطلاعات است. رسانه برای مجموعه ای از کارکرد ها نظیر نظارت بر فعالیت های دولت و تفریح و سرگرمی به کار می روند. بعضی از این کارکرد ها برای هر گروه خاص از افراد مهم تر از سایرین است و هرقدر یک رسانه آن اطلاعات را بیشتر ارائه دهد، وابستگی آن گروه خاص به آن رسانه بیشتر می شود. دومین منبع، ثبات اجتماعی است. زمانی که تغییر در جامعه وجود دارد وابستگی مردم به رسانه ها برای اطلاعات افزایش می یابد. از سوی دیگر هنگامی که ثبات اجتماعی بالاست، نیاز به رسانه می تواند کم شود.

در هریک از سه واحد این نظریه (رسانه، مخاطب و جامعه) عواملی در افزایش یا کاهش وابستگی رسانه ها دخالت می کنند. الف) رسانه: نظام های رسانه ای از نظر تعداد و محوریت ارائه کارکرد های اطلاعاتی متفاوتند. مثلا آنها در جامعه جدیدی شهری – صنعتی چندین کارکرد دارند؛ کارکرد هایی مثل تهیا اطلاعات در باره دولت و سیاست برای مردم به شکلی که انجام انتخابات منصفانه مهیا شود، خدمت به عنوان رکن چهارم دولت، اعلام هشدار. عمومی در موارد بحرانی، تهیه اطلاعات مورد نیاز برای حفظ و چرخیدن نظام اطلاعاتی و عرضه حجم بزرگی از محتوای تفریحی و سرگرم کننده برای کمک به ایجاد آرامش و پر کردن اوقات فراغت مردم. هرچه رسانه ها در یک جامعه این کارکرد ها را بیشتر ارائه دهند، وابستگی به رسانه ها در آن جامعه بیشتر خواهد شد.

 


6-Victor

[2]Sandra ball-rokeach

[3] Melwin defleur

دانلود مبانی نظری پایان نامه روانشناسی درباره اعتیاد به اینترنت و فیس بوک


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مبانی نظری پایان نامه روانشناسی درباره اعتیاد به اینترنت و فیس بوک,

تاريخ : 23 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
طرح توجیهی تولید مقاطع گرد و تخت به روش آهنگری

طرح توجیهی تولید مقاطع گرد و تخت به روش آهنگری

دانلود طرح توجیهی تولید مقاطع گرد و تخت به روش آهنگری

طرح توجیهی تولید مقاطع گرد و تخت به روش آهنگری
دسته بندی طرح های توجیهی و کارآفرینی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 1698 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 66

طرح توجیهی تولید مقاطع گرد و تخت به روش آهنگری


این طرح توجیهی شامل موارد زیر است : 

معرفی محصول

مشخصات کلی محصول

شماره تعرفه گمرکی

شرایط واردات

استانداردهای ملی وجهانی

قیمت تولید داخلی و جهانی محصول

موارد مصرف و کاربرد

کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول

اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول

وضعیت عرضه و تقاضا

بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون

بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال

بررسی روند مصرف از آغاز برنامه

بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن

بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم

بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم

در فرآیند تولید محصول

ماشین آلات

بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت

محوطه سازی

ساختمان

ماشین آلات

تاسیسات

وسائط نقلیه

تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی

هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده

هزینه های قبل از بهره برداری

سرمایه در گردش

برآورد حقوق و دستمزد

برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات

هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک

هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید

هزینه های توزیع و فروش

جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید

نتیجه گیری

میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن

پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح

وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال

بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح

وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی

تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید

در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود

مراجع

پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات )

دانلود طرح توجیهی تولید مقاطع گرد و تخت به روش آهنگری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
طرح توجیهی تولید مقاطع گرد و تخت به روش آهنگری,

تاريخ : 23 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف در سطح شهر تهران

پایان نامه بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف در سطح شهر تهران در 155 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود پایان نامه بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف در سطح شهر تهران

پایان نامه بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف در سطح شهر تهران
مقاله بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف در سطح شهر تهران
پروژه بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف در سطح شهر تهران
تحقیق بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف در سطح شهر تهران
دانلود پایان نامه بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف در سطح شهر تهران
آلودگی 
باك
دسته بندی علوم پزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 1388 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 155

پایان نامه بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف  در سطح شهر تهران در 155 صفحه ورد قابل ویرایش  

خلاصه:

      در كشورهای در حال توسعه, آلودگی مواد غذائی و بیماربهای ناشی از آن همواره به عنوان یكی از مهمترین مشكلات در سیستم بهداشت مواد غذائی بشمار می آید.

     اگرچه در كشور ما ارتقاء سطح بهداشت عمومی در نتیجه بهبود نظام عرضه خدمات بهداشتی باعث كاهش میزان مرگ و میر در سالهای اخیر شده است, با این وجود پی آمدهای نامطلوب تغذیه ای و بهداشتی ناشی از آلودگی مواد غذائی با عواقب زیانبار اقتصادی همراه می باشد.

     علت مهم ایجاد مسمومیت و بیماریهای روده ای, مواد غذائی می باشد, یكی از این مواد غذائی كه از نظر آلودگی اهمیت به سزائی دارد, شیر و فراورده های آن نظیر بستنی است. بستنی بخصوص در فصول گرم دارای مصرف كننده بسیاری می باشد و در مورد این ماده غذائی باید از نظر بهداشتی نظارت كامل صورت گیرد. به منظور بررسی آلودگی باكتریائی در بستنی های سنتی ومیوه ای( غیر پاستوریزه) و بستنی های پاستوریزه, تعداد 100 نمونه بستنی غیرپاستوریزه و 30 نمونه بستنی پاستوریزه از قسمتهای مختلف شهر تهران بصورت
 Random Systematic  Samplingجمع آوری شد كه پس از انجام آزمایشات در آزمایشگاه كنترل كیفی مواد غذائی, آرایشی و بهداشتی واقع در مركز تحقیقات علوم پزشكی ایران, 87 درصد از نمونه های غیر پاستوریزه فیرقابل مصرف و باكتریهای موخود در آنها به ترتیب فراوانی عبارت بودند از:

      استافیلوكوك اورئوس(74%), گونه های كلبسیلا(40%), گونه های انتروباكتر(37%), اشریشیا كلی(24%),سودوموناس آئروجینوزا(19%),گونه های پروتئوس(13%), گونه های اسینتوباكتر(11%), هافنیا(6%), گونه های آلكالی ژنز(4%), گونه های سراتیا(3%),گونه های   سیتروباكتر و ادواردسیلا(2%) و گونه های پروویدنسیا(1%).

      و در بستنی های پاستوریزه, 30 درصد از نمونه ها غیر قابل مصرف بودند و باكتریهای موجود در آنها به ترتیب فراوانی عبارت بودند از:

       اشریشیا كلی(4/13%), استافیلوكوك اورئوس(7/6%), كلبسیلا نومونیه(7/6%), سودوموناس آئروجینوزا, پروتئوس ولگاریس, انتروباكتر كلواكه و اسینتوباكتر بامانی(3%).   

        برای بررسی لیستریا و یرسینیا از محیط های اختصاصی Palcam , CiN و غنی سازی در سرما(Cold enrichment ( استفاده شد ولی علی رغم تلاشهای بسیار موفق به جداسازی نشدیم.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه:

صنایع غذایی همگام با صنایع و تكنولوژی جدید هر روز به صورت چشمیگری گسترش می یابد. ولی با وجود این پیشرفت سریع در صنایع غذایی و كنترل بهداشتی آن شاهد موارد متعددی مسمومیت ناشی از مواد غذایی هستیم. مسمومیت های غذایی و عوارض آن یكی از مشكلات اساسی تمام جوامع می باشد. این موضوع حتی در كشورهای پیشرفته دنیا نیز به میزان زیادی دیده می شود.

از این رو افزایش بیماریهای ناشی از  مواد غذایی بسیار نگران كننده تلقی می شود و علیرغم تلاش و پیگیری های دست اندركاران هنوز میزان اندكی از بیماریهای حاصله از آلودگی غذاشناسایی شده اند. عوامل مهم درآلودگی مواد غذایی نوع غذا و اجزای متشكله آن می باشد. بدین صورت كه هر چه ارزش غذایی مواد خوراكی بیشتر باشد و یا نگهداری آن شرایط ویژه ای را طلب كند و نیز در ‏فرآیند تولید آن عواملی همانند میكروارگانیسم افزوده شوند عوامل متعدد غیرمدرنیزه و احتمالا آلوده دخیل باشند آلودگی ماده غذایی و خطر ابتلا به مسمومیت ناشی از آن  افزایش می یابد.

یكی از پرمصف ترین مواد غذایی شیر و فرآورده های وابسته به آن است. زیرا شیر و فرآورده های لبنی در تمامی كشورهای دنیا بخشی از غذای روزانه مردم را تشكیل می دهد و به سبب مواد غنی غذایی و سهولت آلودگی شیر، از لحاظ مسمومیت غذایی نیز ماده مهمی محسوب می شود. در این میان آلودگی بستنی كه از فرآورده های شیر محسوب میشود از سه جنبه در خور توجه است، نخست آنكه مصرف بستنی كه در حقیقت یك نوع شیرینی خنك می باشد، عموما در فصل تابستان صورت می گیرد كه خطر ابتلاء آلودگی مواد غذایی در این فصل بیشتر است.

ثانیا: مصرف بستنی در بین همه مردم خصوصا كودكان شایع تر است و چون از غذاهای بسیار مطبوع و لذیذ به شمار می آید، مصرف آن به صور گوناگون نیز هر روز فزونی می یابد.

ثالثا: در تهیه بستنی از مواد مختلفی استفاده می شود كه هر كدام از آنها می توانند منشا آلودگی شده و سبب بیماری گردند. همچنین میكروارگانیسم ها می توانند بصورت ثانویه از طریق تهیه كنندگان و فروشندگان بستنی وارد آن گردند. بنابراین توجه به مسمومیت ناشی از آلودگی بستنی بخصوص در كشور ما كه در تولید آن روش های سنتی بیشتر معمول است، باید مورد توجه قرار گرفته و تحقیقات كافی در مورد انواع بیماریهای ناشی از آلودگی بستنی و نیز راههای آلوده شدن آن صورت گیرد.

با توجه به اهمیت این موضوع و پیشنهاد جناب آقای دكتر امیر مظفری و سركار خانم فروهش تهرانی بر آن شدم تا كار پایان نامه خود را روی این موضوع اّغاز كنم.

شایان ذكر است كه به علت كمبود امكانات و نیز محدود بودن نمونه های برداشت شده و تحت پوشش قرار نگرفتن تمامی مناطق تهران جهت نمونه گیری بررسی و تحقیق حاضر خالی از اشكال نیست.

 

-2: بحث

از مهمترین و اساسی ترین مسائل و مشكلاتی كه در كشورهای در حال توسعه وجود دارد آلوده بودن مواد غذایی مصرفی با میكروبهای مختلف می باشد. هر چند كه این مسئله اهمیت اقتصادی و بهداشتی زیادی دارد. اما متاسفانه هنوز ارزیابی و كنترل دقیق از لحاظ كیفیت و كمیت مواد غذایی مشاهده نمی گردد.

دركشورهای توسعه یافته نظارت و كنترل دقیق بر روی مواد غذایی صورت می گیرد در حالیكه در كشورهای در حال توسعه مانند ایران هر ساله شاهد بیماری های عفونی و گوارشی ناشی از مواد غذایی آلوده هستیم و این امر یكی از مهمترین عوامل مرگ و میر بخصوص در كودكان بوده و همچنان بعنوان معضلی در سیستم بهداشتی و درمانی ایران محسوب می گردد. كنترل این گونه بیماریهای عفونی و در نتیجه كاهش میزان مرگ و میر تنها در نتیجه آگاهی از عوامل آلوده كننده مواد غذایی می باشد.

باتوجه به این مسئله كه شیر و فرآورده های آن محیط مناسبی برای رشد بقاء و تكثیر باكتریها می باشد و با در نظر گرفتن گزارشاتی كه از سراسر دنیا مبنی بر ایجاد بیماریها به واسطه مصرف بستنی توجه به این مسئله ضروری به نظر می رسد.

از آنجا كه بستنی یك ماده غذایی مفرح و انرژی بخش می باشد و توسط تمام اقشار جامعه اعم از پیر و جوان و افراد مختلف از نظر توان مالی مورد استفاده قرار می گیرد و در ضمن بیشترین مصرف كننده آن كودكان هستند، تهیه و توزیع بستنی از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

مروری بر پژوهشهای قبلی در ایران

-    در سال 45-1344 طی مطالعه انجام گرفته توسط دانشكده دامپزشكی دانشگاه تهران از 126 نمونه مورد بررسی بستنی های غیرپاستوریزه در تهران 82/44 درصد موارد غیرقابل مصرف گزارش گردیده اند. هر چند در این بررسی نوع باكتری بدست آمده ذكر نشده است. (1)

-    در سال 56-1355 طی مطالعه ای كه در دانشكده بهداشت دانشگاه تهران بر روی بستنی های غیرپاستوریزه انجام گرفته بود از مجموع 400 نمونه بستنی غیرپاستوریزه مورد آزمایش 392 مورد دارای آلودگی و غیرقابل مصرف (98درصد) و فقط 8 مورد آن (2 درصد) قابل مصرف گزارش گردیده است. این بررسی فقط بر روی اشریشیاكلی و استافیلوكوك اورئوس انجام شده است كه نزدیك به 50 درصد نمونه های آزمایش شده دارای آلودگی به اشریشیاكلی و حدود 6/32درصد منونه ها دارای آلودگی به استاف اورئوس بوده اند.(4)

-    در طول سالهای 67- 1361 مطالعه ای در مورد میزان وقوع مسمومیتهای غذایی در شهر تهران و نیز در طی سالهای 73-1371 برروی 390 نمونه بستنی كه از مناطق مختلف تهران تهیه شده بود نشان داده است كه 9/71 درصد نمونه ها دارای آلودگی به اشریشیاكلی، 20 درصد نمونه ها دارای آلودگی بیش از حد مجاز به استافیلوكوك اورئوس، 76/10 درصدآلودگی به باسیلوس سرئوس و یك مورد هم به شیگلا داشته است.(7)

-    در تحقیقی كه در سال 64-1363 توسط حیدری نیا با عنوان بررسی آلودگی بستنی های مصرفی شهر اهواز از نظر شمارش كلی استافیلوكوك اورئوس و اشریشیاكلی انجام گرفته حدود 90 درصد نمونه از نظر استانداردهای آزمایشگاه كنترل مواد غذایی غیرقابل مصرف بوده اند.(3)

-    در سال 75-1374 مطالعه كه برای بررسی میزان آلودگی بستنی های مختلف كارخانه ای و دست ساز به باكتریها توسط خانم دكتر جمیله نوروزی انجام گرفته است نشان داده شده است كه نمونه های بدست آمده از كارخانه ها فاقد آلودگی یا دارای آلودگی بسیار كم بوده است ولی نمونه های بدست آمده از سطح مغازه ها 100 درصد دارای آلودگی بوده است. در این بررسی نیز نوع باكتری ذكر نشده است.(14)

مروری بر پژوهش های قبلی در جهان

-    در مطالعه ای كه د رسال 1981 در آنكارا (تركیه) بر روی 52 درصد نمونه بستنی در سطح شهر عرضه صورت گرفته است. 25 درصدآن ها دارای آلودگی به استاف اورئوس بوده است.(30)

-    در طی بررسی كه در پاكستان انجام گرفته بود و نتایج آن توسط Mosudt در سال 1989 در مجله Jpmp آمریكا چاپ گردیده است نشان می دهد از 50 نمونه بستنی كه برای آزمایش میكروبی فرستاده شده بود، 46 درصد موارد دارای آلودگی به اشریشیاكلی، 34 درصد مواد سایر انتروباكتریاسه ها، 26 درصد موارد استاف اورئوس، 16 درصد گونه های پروتئوس، 12 درصد موارد انتروكوكوس فكالیس، 10 درصد موارد گونه های سیتروباكتر و 4  درصد موارد باسیلوس سرئوس بودند و بدین لحاظ نتیجه گرفته شد  كه بستنی های سنتی برای مصرف ایمنی نمی باشند.(67)

 

 

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                صفحه

خلاصه فارسی.............................................................................................................. 1

مقدمه:.......................................................................................................................... 3

فصل اول: زمینه پژوهش و مروری بر اپیدمیهای رخ داده از شیر.................................... 5

فصل دوم: كلیاتی در خصوص بستنی............................................................................ 18

2-1: تاریخچه بستنی.................................................................................................... 19

2-2: تعریف بستنی...................................................................................................... 20

2-3: ارزش غذایی بستنی.............................................................................................. 22

2-4: مواد تشكیل دهنده بستنی...................................................................................... 24

     2-4-1: چربی....................................................................................................... 24

     2-4-2: مواد جامد غیر از چربی.............................................................................. 25

     2-4-3: قند........................................................................................................... 27

     2-4-4: مواد امولسیون كننده................................................................................... 29

     2-4-5: مواد پایداركننده......................................................................................... 29

     2-4-6: مواد طعم دهنده......................................................................................... 30

     2-4-7: مواد رنگ دهنده........................................................................................ 30

2-5: فرآیند تولید بستنی............................................................................................... 30

     2-5-1: مرحله دریافت.......................................................................................... 30

     2-5-2: تولید مخلوط بستنی................................................................................... 31

     2-5-3: توزین كردن.............................................................................................. 32

     2-5-4: مخلوط كردن............................................................................................ 33

     2-5-5: یكنواخت كردن گویچه های چربی.............................................................. 34

     2-5-6: پاستوریزاسیون........................................................................................... 34

     2-5-7: رسیدن مخلوط.......................................................................................... 34

     2-5-8: افزودن مواد طعم دهنده و رنگ دهنده......................................................... 35

     2-5-9: انجماد به روش مداوم................................................................................ 35

     2-5-10: قالب گیری و بسته بندی.......................................................................... 36

          2-5-10-1: بسته بندیهای بزرگ بستنی............................................................ 36

          2-5-10-2: بسته بندیهای مورد مصرف خانگی................................................. 37

          2-5-10-3: تولید بستنی چوبی........................................................................ 37

    2-5-11: سخت كردن بستنی................................................................................... 38

2-6: باكتریولوژی بستنی............................................................................................... 39

2-7: اپیدمیولوژی آلودگیهای میكروبی............................................................................ 40

     2-7-1: آلودگیهای اولیه بستنی................................................................................ 41

     2-7-2: آلودگیهای ثانویه بستنی.............................................................................. 45

2-8: پیشگیری و كنترل................................................................................................. 48

فصل سوم: خلاصه ای از خصوصیات عمومی و كلینیكی باكتریهای جدا شده در بستنی. 51

3-1: میكروبیولوژی پایه................................................................................................ 52

3-2: میكروبیولوژی لبنیات............................................................................................ 52

3-3: رشد میكروبی ..................................................................................................... 54

3-4: میكروارگانیسم ها در شیر...................................................................................... 57

3-5: مشخصات میكروارگانیسم ها در شیر...................................................................... 58

3-6: میكروارگانیسم های ایجاد كننده فساد در شیر.......................................................... 59

3-7: میكروارگانیسم های بیماریزا در شیر....................................................................... 60

3-8: باسیلهای گرم منفی بی هوازی اختیاری................................................................... 60

     3-8-1: تعریف انتروباكتریاسه................................................................................. 61

     3-8-2: اشریشیاكلی............................................................................................... 63

     3-8-3: گروه كلبسیلا، انتروباكتر، سراتیا................................................................... 67

     3-8-4: گروه پروتئوس، مورگانلا، پروویدنسیا.......................................................... 69

     3-8-5: سیتروباكتر................................................................................................. 70

     3-8-6: جنس شیگلا.............................................................................................. 70

     3-8-7: جنس سالمونلا.......................................................................................... 71

          3-8-7-1: تشخیص سالمونلا از جنس های دیگر.............................................. 72

           3-8-7-2: آزمایشات تشخیصی...................................................................... 74

           3-8-7-3: پاتوژنزو یافته های بالینی................................................................ 75

           3-8-7-4: مواد غذایی كه بطور رایج در انتقال سالمونلا نقش دارند.................... 77

3-9: باكتریهای گرم منفی غیر تخمیری و غیرشایع........................................................... 78

     3-9-1: گروه سودموناها......................................................................................... 78

     3-9-1-1: سودمونا آئروجینوزا............................................................................... 78

     3-9-2: یرسینیا...................................................................................................... 79

          3-9-2-1: یرسینیا انتروكولیتیكا ویرسینیاپسودوتوبركلوزیس................................. 80

          3-9-2-2: پاتوژنز و یافته های بالینی................................................................ 81

           3-9-2-3: آزمایشات تشخیصی...................................................................... 82

           3-9-2-4: پیشگیری و كنترل.......................................................................... 825

3-10: استافیلوكوك...................................................................................................... 82

      3-10-1: استافیلوكوك اورئوس............................................................................. 82

      3-10-2: مورفولوژی............................................................................................ 83

      3-10-3: ساختمان سلولی..................................................................................... 83

      3-10-4: مقاومت................................................................................................ 84

      3-10-5: خواص بیوشیمیایی................................................................................. 85

      3-10-6: مسمومین غذایی استافیلوكوكی................................................................ 86

      3-10-7: علائم مسمومیت غذایی استافیلوكوكی...................................................... 89

       3-10-8: پیشگیری  وكنترل در مسمومیت غذایی................................................... 90

3-11: باسیل های گرم منفی بدون اسپور........................................................................ 91

       3-11-1: لیستریامونوسیتوجنز............................................................................... 91

    3-11-1-1: تاریخچه............................................................................................. 91

         3-11-1-2: میكروبیولوژی................................................................................ 91

         3-11-1-3: لیستریوزیس.................................................................................. 93

         3-11-1-4: وقوع و رشد لیستریا در شیر و فرآورده های آن............................... 95

         3-11-1-5: حداقل دوز عفونت زایی................................................................ 99

         3-11-1-6: روش های جستجوی لیستریامونوسیتوجنز درمواد غذایی.................... 100

         3-11-1-7: پاتوژنز و ایمنی............................................................................. 104

فصل چهارم: روشها و مواد مورد نیاز........................................................................... 106

4-1: مدت مطالعه....................................................................................................... 107

4-2: تعداد نمونه.......................................................................................................... 107

4-3: نحوه نمونه برداری .............................................................................................. 107

4-4: بررسی های انجام شده.......................................................................................... 108

4-5: مواد و وسایل مورد استفاده .................................................................................. 108

4-6: روش آماده سازی................................................................................................. 109

4-7: روش آزمایش نمونه های مواد غذایی..................................................................... 109

4-8: رقیق كننده ها....................................................................................................... 110

     4-8-1: روش تهیه محلول رینگر............................................................................. 110

     4-8-2: روش تهیه سرم فیزیولوژی......................................................................... 111

     4-8-3: روش تهیه محلول رقیق كننده آب پیتونه....................................................... 111

4-9: روش شمارش میكروبها ....................................................................................... 111

4-10: شمارش و شناسایی كلی فرم ها.......................................................................... 112

4-11: شناسایی اشریشیاكلی.......................................................................................... 113

4-12: شناسایی سالمونلا.............................................................................................. 113

4-13: شناسایی استافیلوكوك اورئوس............................................................................ 114

4-13-1: طرز تهیه محیط كشت بردپاركر...................................................................... 114

4-14: شناسایی یرسینیا................................................................................................. 116

4-15: شناسایی لیستریا................................................................................................. 117

     4-15-1: محیط اختصاصی پالكام........................................................................... 118

4-16: حدمجاز میكروبی در بستنی................................................................................ 118

4-17: تستهای تشخیصی.............................................................................................. 119

فصل پنجم: نتیجه و بحث............................................................................................. 123

5-1: نتایج................................................................................................................... 124

5-2: بحث................................................................................................................... 138

5-3: پیشنهادات........................................................................................................... 146

خلاصه لاتین................................................................................................................ 148

منابع............................................................................................................................ 149

 

دانلود پایان نامه بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف در سطح شهر تهران


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی آلودگی باكتریایی بستنی های مختلف در سطح شهر تهران ,

مقاله مفاهیم قواعد جدید كفایت سرمایه برای مدیریت پورتفولیوی دارائیهای اعتباری

مقاله مفاهیم قواعد جدید كفایت سرمایه برای مدیریت پورتفولیوی دارائیهای اعتباری

دانلود مقاله مفاهیم قواعد جدید كفایت سرمایه برای مدیریت پورتفولیوی دارائیهای اعتباری

مقاله مفاهیم قواعد جدید كفایت سرمایه برای مدیریت پورتفولیوی دارائیهای اعتباری
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل doc
حجم فایل 1549 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 36

مقاله مفاهیم قواعد جدید كفایت سرمایه برای مدیریت پورتفولیوی دارائیهای اعتباری 

مقاله ترجمه شده همراه متن اصلی

چكیده:

درطی چند سال گذشته یك بحث گسترده بین افراد متخصص و دانشگاهیان راجع به اینكه آیا یك روش مدیریت پورتفولیو می تواند با بانكها در مدیریت بهتر ریسك سرمایه كمك كند و اینكه چگونه روش مدیریت پورتفولیو برای سهام داران ارزش ایجاد می كند، وجود داشته است . در این مقاله ، نویسندگان می گویند كه چهار محرك وجود دارد كه بانكها را ملزم می كنند كه به هنگام مدیریت دارائی های اعتباری از حالت معاملاتی به یك روش كه بیشتر شبیه به مدیریت پورتفولیو است حركت كنند. این چهار محرك عبارتند از : تغییرات ساختاری در بازارهای اعتباری ، ناكارآمدی انتقال ریسك به بازارهای وام دهی ، افزایش سطح بدهی در ایالات متحده و تغییرات پیشنهاد شده برای كفایت سرمایه . نویسندگان در ادامه هیچ تغییر همزمانی در قواعد مربوط به كفایت سرمایه مشاهده نكردند به عنوان اولین قدم آنها به سمت همگرایی بین ریسك سرمایه و ترتیب سرمایه برای ریسك سرمایه حركت كرده اند این تغییرات مستلزم آن است كه بانكها به تلاشهای خود برای ایجاد اولین كلاس از مهارتها و توانمندیهای مدیریت پورتفولیو شتاب دهند ، به كسب بهترین روش مدیریت پورتفولیوی اعتباری از طریق فرصتهای جذاب برای ایجاد ارزش سهامداران و قادر شدن بانكها در رقابت موفقیت آمیز ، پاداش داده می شود.

كلمات كلیدی : قواعد سرمایه، مدیریت پورتفولیو ، ریسك اعتباری

1-  دلایل عمل : نیاز به ایجاد توانمندیهای مفهومی مدیریت پورتفولیوی اعتباری

مدیریت ریسك اعتبار در معرض تغییرات عمده قرار گرفته است . این تغییرات باعث تحت تأثیر قرار گرفتن روند رقابت در بازارهای اعتباری ، ایجاد فرصتهایی برای بانكهایی كه اولین مزیت ها را حفظ می كنند ، می شود .

Over the past several years, there has been an extensive discussion among practitioners and academics about whether and how a portfolio management approach could help banks to better manage risk capital and create shareholder value. In this article, the authors argue that there are four key drivers which require banks to move from a transactional to a more portfolio management like approach when managing credit assets. These are: structural changes in the credit markets, ineciencies of risk transfer in lending markets, ballooning debt levels in the US, and the proposed changes for capital adequacy. The authors see the latter not as a one-time change in capital adequacy rules, but more as a ®rst step towards full convergence between risk capital and regulatory capital for credit risk. These changes require banks to accelerate their e€orts to build ®rst class portfolio management skills and capabilities. Achieving best practice credit portfolio management is rewarded with attractive opportunities for shareholder value creation and enables bank to successfully compete going forward. Ó 2001 Elsevier Science B.V. All rights reserved.

JEL classi®cation: G11; G20; G21

دانلود مقاله مفاهیم قواعد جدید كفایت سرمایه برای مدیریت پورتفولیوی دارائیهای اعتباری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله مفاهیم قواعد جدید كفایت سرمایه برای مدیریت پورتفولیوی دارائیهای اعتباری ,

تاريخ : 23 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه تحلیل رفتار لرزه ای سدهای خاکی تحت اثر زلزله های حوزه نزدیک گسل

پایان نامه تحلیل رفتار لرزه ای سدهای خاکی تحت اثر زلزله های حوزه نزدیک گسل

دانلود پایان نامه تحلیل رفتار لرزه ای سدهای خاکی تحت اثر زلزله های حوزه نزدیک گسل

پایان نامه تحلیل رفتار لرزه ای سدهای خاکی تحت اثر زلزله های حوزه نزدیک گسل
دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
حجم فایل 9771 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 214

پایان نامه تحلیل رفتار لرزه ای سدهای خاکی تحت اثر زلزله های حوزه نزدیک گسل

چکیده :

با توجه  به  خطر لرزه خیزی بالا در ایران و وقوع متناوب زلزله  های مخرب و ویرانگر در آن،بررسـی رفتـار لرزه ای سدهای خاکی از اهمیت  بسیاری برخوردار است  . زیرا که  آسیب  و تخریب  یک  سد تلفات مـالی و جانی هنگفتی را به  دنبال خواهد داشت  .به  طور کلی نگاشت  زلزله  های ثب ت  شده در یک  سایت  بـا توجـه  به  شرایط  متفاوت از قبیل  بزرگی زلزله ،نوع گسلش ،جهت  انتشار گسیختگی و موقعیـت  قرارگیـری سـایت  نسبت  به  گسل  و چشمه  مولد زلزله  و در نهایت  مشخصات ساختگاه،تفاوتهای زیادی در ویژگی هایی مانند شدت،مدت دوام و محتوای فرکانسی  دارند .که  این  تفاوتها م نجر به  طبقه  بندی زلزله  های مختلف  بـه  دو گروه حوزه نزدیک  گسل  (پالس  -مانند ) و حوزه دور از گسل  (معمولی)گردیده است  .شناخت  زلزلـه  هـای حوزه نزدیک  و بررسی ویژگی های اینگونه  زلزله  ها و اثرات آنها بر روی سدهای خاکی  از جمله  مطالعات نوین  محسوب می شود .از طرف دیگر با تو جه  به  گسترش ساخت  سدهای نـوین   خـاکی .سـنگریزه ای بـا هسته  بتن  آسفالتی به  دلیل  برخوردار بودن مزایای بالاتر نسبت  به  سدهای متعارف، .تحلیل  رفتار لـرزه ای سدهای خاکی .سنگریزه ای با هسته  بتن  آسفالتی تحت  اثر زلزله  های حـوزه نزدیـک  از اهمیـت  بـسزایی برخوردار است  .در تحقیق  مذکو ر جهت  مطالعه  موردی، سد خاکی .سنگریزه ای هسته  آسفالتی البرز (یکـی از گزینه  های انتخابی ) به  ارتفاع ٧٨ متر و به  عرض تاج  ١٢متر انتخاب گشته  است .و جهت  مطالعه  رفتـار لرزه ای این  سد چند نوع شتاب نگاشت  از حوزه نزدیک  با چند نوع شتابنگاشت  از حوزه دور،با ملاک قرار دادن م عیارهای خاص مورد نظر در انتخاب شتابنگاشت  ها، به  سد مذکور اعمال می گردد .در این  تحقیـق  رفتار دینامیکی سد مورد نظر با استفاده از تحلیل  عددی دو بعدی و غیر خطی و همچنین  انتخـاب مـدل رفتاری سخت  شوندگی برای مصالح  خاکی سد توسط  نرم افزار 8.2.plaxis V مبتنی بر اجزای محـ دود وبا اعمال شتابنگاشتهای حوزه نزدیک  و حوزه دور انجام می گردد،و سپس  نتایج  حاصله  با یکدیگر مقایسه  و مورد تحلیل  قرار خواهد گرفت . 

اهداف طراحی و ساخت  سدها شامل :

آبیاری زمین  های زراعی،تأمین  آب آشامیدنی ،تولید برق،کنترل سیلابها ، حفاظت  خاک و...می باشد.

سد می تواند از نوع مخزنی یا انحرافی باشد.

سد مخزنی،آبهای موجود در فصلهای پر آب را جهت  فصلهای کم  آب ذخیره می سازد.

سد انحرافی، تنها سطح  آب را به  اندازه کافی با لا می آورد  تـا آب بـه  مـسیرهای مـورد نظـر (کانـال آب و...)هدایت  گردد.

سدها به  طور کلی به  دو دسته  تقسیم  می شوند:

١)سدهای  بتنی (و یا در گذشته  با مصالح  غیر بتن  )که  به  صورت وزنی یا قوسی ساخته  می شدند

٢)سدهای خاکی و سنگریزه ای .[٥]

تاریخچه  احداث  سدها

یکی از تمدنهای قدیم  کـه  در دوران باسـتان کارهـای هیـدرولیکی عظیمـی انجـام داده بودنـد ،رومیـان بودند.آنها در طی قرون قبل  از میلاد به  این  امر اشتغ ال داشتند .سدها ی خاکی بـزرگ از جملـ ه  سـدهای احداثی توسط  رومیان بود .رومیان ابداع کننده سدهای پشت  بند دار و احداث کننده سدها ی مخت لفـی از نوع قوسی و خاکی و...بوده اند .

فن  سدسازی در ایران از زمان شاپور اول (پادشاه ساسـانی )(٢٤٢تـا ٢٧٢ مـیلادی )،پـس  از پیـروزی بـر امپراطور روم ،سازه هایی را درنزدیکی شهر شوش پایتخت  قدیمی ایران،به  کمک  کارگران رومـی  کـه  بـر روی پروژه های آبیاری در حال ساخت  احداث گردید،آغاز گردید.[٦] 

ویژگی های بتن  آسفالتی از دیدگاه  سد سازی

خصوصیات و ویژگی های ذیل ، کاربرد بتن  آسفالتی را به  عنوان عضو آب بند در سدهای خاکی و سنگریزه   

ای مورد توجه  قرار داده است :

-نفوذ پذیری کم                                    

-مقاومت  خوب در برابر بارهای وارده

-انعطاف پذیری کافی جهت  هماهنگی با تغییر شکل  خاکریزها بدون ترک خوردگی .

-توانایی خود ترمیمی (healing Self)به  علت  خواص ویـسکوالاستوپلاستیک  (بطوریکـه  ترکهـای ایجـاد شده در هسته ، در اثر خیزش تدریجی آسفالت  و انتقال  مصالح  ریز به  داخل  ترکها ترمیم  می شود.)

-مقاومت  در برابر فرسایش  ناشی از تراوش آب .

-حفظ  مقاومت  در برابر کهولت  ( Aging) یا حفظ  مشخصات در طول زمان .

-اتصال خوب بین  لایه  بتن  آسفالتی و خاکریزهای اطراف .

-حساسیت  کم  به  تغییرات آب وهوا و رطوبت  (ظرفیت  گرمایی بالای  بتن  آسفالتی امکـان اجـرای آنـرا در شرایط  بد آب و هوایی نیز فراهم  می سازد وبه  این  ترتیب  زمان بیشتری برای اجـرای پـروژه در دسـترس خواهد بود.

-کارایی و تراکم  پذیری خوب                          

- مقاومت  کششی خوب

-امکان ساخت  هسته  های نازک (صرفه  جویی در مصالح ومقرون به  صرفه  بودن )..............

فهرست  مطالب

عنوان  مطالب                                                                           شماره  صفحه

چکیده                                                                                             1

مقدمه                                                                                             2

فصل  اول  : کلیات

١-١) هدف                                                                                      6

١-٢)پیشینه  تحقیق                                                                             7

١-٣)روش کار و تحقیق                                                                       29

فصل  دوم  : آشنایی با سدهای خاکی  و سدهای هسته  آسفالتی

٢-١-شناختی از سدهای خاکی                                                                 32

٢-١-١-مقدمه                                                                                    32

٢-٢-١-٢-تاریخچه  احداث سدها                                                              32

٢-٢-١-٣- معرفی و شناخت  سدهای خاکی                                                 34

٢-٢-١-٤-انواع سدهای خاکی                                                                 34

٢-٢-١-٥- طراحی ایمن  در سدهای خاکی                                                  37

٢-٢-١-٦-مقطع  تیپ  سدهای خاکی                                                         38

٢ ٢-٢-شناخت  سدهای خاکی.سنگریزه ای با هسته  بتن  آسفالتی                        3939

٢-٢-١-مقدمه                                                             40

٢-٢-٢- تاریخچه  و روشهای ساخت                                                                            

٢- ٢-٢-٣-ویژگی های بتن  آسفالتی از دیدگاه سد سازی                                  4243

٢ -٢-٢-٤-ابعاد و موقعیت  هسته  و نواحی انتقالی44

٢-٢-٢-٥- دانه  بندی بتن  آسفالتی45

٢-٢-٢-٦- اصول طراحی و روش های اجرای هسته  های بتن  آسفالتی                49

٢-٢-٢-٧-روش اجرای هسته  آسفالتی                                                       51

٢-٢-٨ - نمونه  هایی از سدهای ساخته  شده با هسته  آسفالتی 

فصل  سوم :روش  های تحلیل  پایداری سدهای خاکی در برابر زلزله

٣-١-مقدمه                                                                                                              ٥٣

٣-٢-پایداری استاتیکی                                                                                                ٥٤

٣-٢-١- روش های تحلیل  پایداری شیب                                                    56

٣-٢-١-١-تحلیل پایداری با روش دایرة لغزش                                             58

٣-٢-١-٢-روش لغزش بلوکی                                                                                     59

٣-٢-١-٣-روش اجزای محدود                                                               59

٣ ٣-٣- روش های تحلیل  دینامیکی سدهای خاکی و تأثیر زلزله  بر سدهای خاکی   60

٣-٣-١-مقدمه                                                                                                           ٦٠

٣-٣-٢-آثار زلزله  بر سدهای خاکی جهان                                                  61

٣-٣-٣-روشهای تحلیل  دینامیکی(لرزه ای)سدهای خاکی                                                       ٦٤

٣-٣-٣-١-تحلیل  شبه  استاتیکی                                                                                   64

٣-٣-٣-١-١-بررسی رفتار سد با فرض الاستیک  ناهمگن                                                         ٦٦

٣-٣-٣-١-٢-بررسی رفتار سد خاکی با فرض جسم  غیر الاستیک  ناهمگن           67

٣-٣-٣-٢-روش های ساده جهت  تخمین  تغییر شکل  های ماندگار                                       70

٣-٣-٣-٢-١-روش نیومارک                                                                                       70

٣-٣-٣-٢-٢-روش سارما                                                                                             ٧٢

٣-٣-٣-٢-٣-روش ماکدیسی و سید                                                           72

٣-٣-٣-٢-٤-مقایسه  روش های مختلف                                                                             ٧٣

٣-٣-٤-روش های تعیین   پاسخ  دینامیکی سدهای خاکی                                                       ٧٣

٣-٣-٤-١-روش خطی معادل                                                                                      74

٣-٣-٤-١-١-تعیین  مدول برشی و ضریب  میرایی                                                           76

٣-٣-٤-٢-روش غیر خطی ساده شده                                                         76

٣-٣-٤-٣-روش غیر خطی کامل                                                                                     ٧٧

٣-٤-روش اجزای محدود                                                                                           80

فصل  چهارم :کلیاتی از پدیده  زلزله  و شناخت  زلزله  های حوزه  نزدیک  گسل

٤-١-مقدمه                                                                                                             85

٤-٢-مشخصات دینامیکی خاک ها                                                           87

٤-٢-١-سرعت  امواج زلزله                                                                 87

٤-٢-٢-میرایی                                                                                 87

٤-٢-٣-فرکانس                                                                                88

٤-٢-٤-مدول سختی                                                                           88

٤-٢-٥-مدول برشی دینامیکی                                                                89

٤ -٣-پارامترهای حرکت  زمین                                                              89

٤-٣-١-پارامترهای دامنه                                                                     89

٤-٤-٤- شناخت  زلزله  های حوزه نزدیک  گسل                                         90

٤-٤-٤-١-پیشینه  پژوهش                                                                     90

٤- ٤-٤-٢-روند تکامل  تدریجی آئین  نامه  های طرح لرزه ای                         90

٤-٤-٣-ضوابط  آئین  نامه  های مختلف  دربارة طراحی سازه های نزدیک  گسل  در برابر زلزله          91

٤-٤-٤-٤-بررسی اثر شرایط  ساختگاهی بر بیشینه  شتاب سطح  زمین  در حوزه نزدیک          92

٤ ٤-٤-٤-١-عوامل  مؤثر بر حرکت  لرزه ای زمین                                     92

٤-٥- اصول شناخت  زلزله  های حوزه نزدیک  گسل                                    93

٤-٥-١-تعریف  زلزله  های حوزه نزدیک                                                 94

٤-٥-٢-مدت تکان قوی                                                                        95

٤-٦- اصول اساسی و مشخصات زمین  لرزه های نزدیک  گسل                       95

٤-٦-١-مشخصات زمین  لرزه نزدیک  گسل                                              96

٤-٦-١-١-جهت  پذیری                                                                       97

٤-٧-١-٢-اثر تغییر مکان ماندگار                                                           102

٤-٧-١-٣-اثر فرا دیواره                                                                      103

٤-٧-١-٤-اثر مؤلفه  قائم                                                                      104

٤-٧-٢- حرکات زمین  منبع  ضربان مانند (پالسگونه )و بدون ضربان(بدون پالس )       104

٤-٧-٣-دامنه  های زلزله  در نزدیکی گسل                                                106

٤-٧-٣-١-عوامل  مؤثر بر دامنه  های زلزله  در نزدیکی گسل                         107

٤-٧-٣-١-١-اثرات فاصله  منبع  لرزه ای تا سایت  بر دامنه  های زمین  لرزه       107

٤-٧-٣-١-٢-تأثیر فاصله  از گسل  روی دامنه  های شتاب                              108

٤-٧-٣-١-٣-مقایسه  نسبت  دامنه  های زمین  لرزه های نزدیک  و دور از گسل    108

٤-٧-٣-١-٤-اثرات جهت  گسیختگی گسل  ها بر روی دامنه  ها                        109

٤-٧-٣-١-٥-اثرات دیگر عوامل  بر دامنه  های زمین  لرزه                            109

٤-٧-٤-عوامل  مؤثر بر مدت زمان زلزله                                                  109

٤-٧-٤-١-اثرات فاصله  سایت  از منبع  لرزه ای بر مدت زمان زلزله                 110

٤-٧-٤-٢-اثر شرایط  خاک محل  بر مدت زمان زلزله                                   110

٤-٧-٤-٣-تأثیر جهت  گسیختگی گسل  روی مدت زمان زمین  لرزه قوی             111

٤-٧-٤-٤-اثرات سایر عوامل  بر مدت زمان زلزله                                       111

٤-٧-٥-عوامل  مؤثر بر حرکت  لرزه ای زمین                                           111

٤-٧-٥-١-اثر بزرگی بر حرکت  لرزه ای زمین                                           111

٤-٧-٥-٢-اثر مکانیسم  ایجاد زلزله  بر حرکت  لرزه ای زمین                         112

فصل  پنجم  :معرفی نرم  افزار PLAXIS و شناخت  مدل  های رفتاری خاکی

٥-١-مقدمه                                                                                      114

٥-٢-قابلیت  های نرم افزار پلاکسیس                                                       114

٥-٣- کلیات مدل کردن برنامه  Plaxis                                                     118

٥-٤-معادلات تعادل و حل  آنها در نرم افزار پلاکسیس                                   120

٥-٤-١-معادله  اساسی رفتار دینامیکی                                                      120

٥-٤-٢- حل  معادلات دینامیکی تعادل                                                      122

٥-٤-٣-بکار بستن  طرح انتگرال در PLAXIS                                          123

٥-٤-٤-سرعتهای موج                                                                        124

٥-٤-٥-مرحله  زمانی بحرانی                                                               124

٥-٤-٦-مرزهای مدل                                                                          125

٥-٤-٦-١-مرزهای جاذب                                                                     125

٥-٤-٦-٢-تنش  های اولیه  و افزایش  های تنش                                           125

٥-٥-مدلهای رفتاری مصالح  قابل  کاربرد در نرم افزار پلاکسیس                     126

٥-٥-١-رفتار الاستوپلاستیک                                                                 126

٥-٥-١-١ مقدمه                                                                                126


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه تحلیل رفتار لرزه ای سدهای خاکی تحت اثر زلزله های حوزه نزدیک گسل ,

تاريخ : 23 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
بررسی مواد اولیه سیمان و تحلیل فرآیند های تولید

دانلود پروژه بررسی مواد اولیه سیمان و تحلیل فرآیند های تولید در 123 صفحه ورد قابل ویرایش آماده ارائه با فرمت doc

دانلود بررسی مواد اولیه سیمان و تحلیل فرآیند های تولید

دانلود پروژه بررسی مواد اولیه سیمان و تحلیل فرآیند های تولید
کسب درآمد اینترنتی
دانلود مقاله
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دانلود پرسشنامه 
دانلود فایل
دانلود پاورپوینت
دانلود نمونه سوالات 
کار در منزل
دانلود آهنگ
دانلود سریال
دانلود فیلم
دانلود کتاب
دانلود تحقیق 
دانلود مدیریت
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل word
حجم فایل 577 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 123

دانلود پروژه بررسی مواد اولیه سیمان و تحلیل فرآیند های تولید

در 123 صفحه ورد قابل ویرایش آماده ارائه با فرمت doc

چكیده

سیمان تركیبی از فرآوری مواد آهكی و رسی است كه از آن برای چسباندن آجرها، بلوك‌های آجری، قطعات سنگ و یا ساختن بتن‌های سیمانی استفاده می‌شود و اساسی‌ترین ماده در انجام كارهای عمرانی از قبیل سدسازی، پل و تونل‌سازی، راه و ساختمان و ساخت انواع سازه‌های بتنی محسوب می‌شود. بنابراین می‌توان سیمان را اساس سازندگی نامید. نظر به اینكه تولید هر محصولی، مستلزم شناخت كامل مواد خام و دانش تبدیل این مواد به محصول می‌باشد، هدف از مطالعه‌ی حاضر، شناخت مواد اولیه مورد نیاز كارخانه سیمان و تحلیل فرآیند تولید می‌باشد.

برای تولید سیمان، ابتدا مواد اولیه را كه شامل سنگ آهك، سنگ آهن و خاك رس می‌باشد، از معادن به كارخانه‌ها انتقال می‌دهند. این مواد دركارخانه پس از آسیا شدن و تنظیم با نسبت‌های مناسب به كوره‌ی پخت منتقل می‌شوند و پس از پخت مجدداً آسیا شده و به عنوان سیمان، در پاكت‌های 50 كیلوگرمی و یا به صورت فلّه‌ای به بازار عرضه می‌شوند.

البته در این فرآیند ممكن است، تركیبات فرعی مختلفی به مواد اولیه اضافی شوند كه هر یك از این تركیبات یك ویژگی‌ خاص به سیمان می‌بخشند، بنابراین برحسب درصد وزنی تركیبات و قابلیت‌های متفاوت سیمان از قبیل قابلیت سخت شدن در اعماق آب یا پایداری در مجاورت محلول‌ها، سیمان‌ها را به انواع مختلفی تقسیم می‌كنند كه همه این انواع باید با استاندارد كشور سازنده مطابقت داشته باشند.

فاكتورهای اساسی تولید سیمان، مواد اولیه و تكنولوژی تولید می‌باشند كه ایران از نظر مواد اولیه بسیار غنی است اما در زمینه تكنولوژی تولید، هنوز به خودكفایی نرسیده است و این امر بیش از همه لزوم انجام مطالعات بیشتر در راستای دستیابی به تكنولوژی بومی تولید را نتیجه می‌كند.

فصل اول:

مقدمه

 

1-1- هدف از پروژه

به طور كلی مطالعات و بررسی‌هایی كه برای احداث یك واحد صنعتی مانند كارخانه سیمان باید انجام شود را به سه دسته تقسیم می‌كنند كه عبارتند از:

1-1-1- بررسی‌ها و مطالعاتی كه قبل از احداث كارخانه انجام می‌شود:

مانند شناخت محصول نهایی و مواد خام مورد نیاز، مكان مناسب احداث كارخانه، امكاناتی همچون آب، برق و راه دسترسی جذب نیروهای متخصص و ...

1-1-2- بررسی‌ها و مطالعاتی كه در حین اجرای پروژه انجام می‌شود:

مانند انتخاب تكنیك‌های مناسب برای جلوگیری از اتلاف زمان، انرژی و سرمایه.

1-1-3- بررسی‌ها و مطالعاتی كه باید بعد از احداث كارخانه انجام شود:

كه عبارتند از بررسی روش‌های بالا بردن كیفیت محصول و به حداقل رساندن آسیب‌های وارده به واحدهای مختلف عملیاتی در كارخانه.

بدیهی است كه  تمام این مطالعات را نمی‌توان در قالب یك پژوهش انجام داد و هر عامل باید مجزا و جامعی مورد بررسی قرار گیرد، با این توضیح در مطالعه حاضر به طور ویژه‌ای به دو عامل شناسایی مواد خام مورد نیاز كارخانه سیمان و تحلیل فرآیند تولید پرداخته شده است.

فهرست مطالب

 

چکیده

 

فصل اول: مقدمه

1-1- هدف از پروژه

1-1-1- بررسی‌ها و مطالعاتی که قبل از احداث کارخانه انجام می‌شود.

1-1-2- بررسی‌ها و مطالعاتی که در حین اجرای پروژه انجام می‌شود.

1-1-3- بررسی‌ها و مطالعاتی که باید بعد از احداث کارخانه انجام شود.

1-2- نحوه‌ی سازماندهی پروژه

 

فصل دوم؛ کلیات

2-1- تعریف سیمان

2-1-1- تعریف عام سیمان

2-1-2- تعریف خاص سیمان

2-1-3- تعریف کمیته‌ی استاندارد آلمان از سیمان

2-2- تعریف کلینکر

2-3- مواد و ترکیبات تشکیل دهنده‌ی سیمان

2-3-1- ترکیبات اصلی سیمان

2-3-2- ترکیبات فرعی سیمان

2-4- سیمان پرتلند

2-4-1- تعریف سیمان پرتلند

2-4-2- انواع سیمان پرتلند براساس ASTM-C-150

2-4-2-1- سیمان پرتلند نوع I

2-4-2-2- سیمان پرتلند نوع II

2-4-2-3- سیمان پرتلند نوع III

2-3-2-4- سیمان پرتلند نوع IV

2-4-2-5- سیمان پرتلند نوع V

2-5- ملات و بتن

2-5-1- ملات سیمان

2-5-2- بتن سیمان

 

فصل سوم: ترکیبات اصلی و فرعی سیمان

3-1- مواد اصلی تشکیل دهنده کلینکر و سیمان

3-1-1- مدول سیلیس (SIM)

3-1-2- مدول آلومینیوم (ALM)

3-1-3- مدول فاکتور اشباع آهک (LSF)

3-2- دلایل کنترل مدول‌های ALM, SIM, LSF

3-2-1- کنترل مواد برحسب ALM, SIM, LSF

3-3- تنظیم مواد سیلوها

3-4- تأثیر تغییرات LSF

3-5- تأثیر تغییرات SIM

3-6- تأثیر تغییرات SIM

3-7- ترکیبات پتانسیلی کلینکر

3-7-1- کریستال   یا فاز آلیت

3-7-1-1- مشخصه‌های   در سیمان

3-7-2- کریستال   یا فاز بلیت

3-7-2-1- مشخصه‌های   در سیمان

3-7-3- کریستال   یا فاز آلومینات یا فاز سیلت

3-7-4- کریستال   یا فاز فریت

3-7-4-1- مشخصه‌های   در سیمان

 

فصل چهارم: فرآیند تولید سیمان

4-1- مقدمه

4-2- مواد اولیه مورد نیاز یک کارخانه سیمان

4-2-1- سنگ آهک

4-2-2- خاک رس

4-2-3- سنگ آهن

4-2-4- اکسید سیلیسیم

4-2-5- سنگ گچ

4-3- واحدهای مختلف تولید در کارخانه

4-3-1- سنگ‌شکن

4-3-2- خشک‌کن (درایر)

4-3-3- سالن اختلاط مواد

4-3-3-1- کنترل توسط ایجاد اختلاف در دبی‌مواد به هنگام خروج از بونکرها

4-3-3-2- کنترل توسط سرعت نوار نقاله‌ها

4-3-4- آسیای مواد خام

4-3-5- کوره

4-3-5-1- منطقه‌ی کلیسناسیون (آبگیری از مواد)

4-3-5-2- منطقه‌ی ایمنی

4-3-5-3- منطقه ترانزیشن

4-3-5-4- منطقه پخت

4-3-5-5- منطقه خنک‌کن

4-3-6- آسیای سیمان

4-3-7- بارگیرخانه

4-4- روش‌های تولید سیمان

4-4-1- روش تر

4-4-2- روش نیمه‌تر

4-4-3- روش نیمه خشک

4-4-4- روش خشک

4-5- کنترل کیفی سیمان

4-5-1- روش فیزیکی و تأثیر مشخصات فیزیکی مواد در روند تولید

4-5-2- روش شیمیایی و تأثیر مشخصات شیمیایی مواد در روند تولید

4-6- روش‌های مختلف آنالیز و تجزیه‌ی مواد سیمان

4-7- تنظیم مواد

4-7-1- تأثیر یکنواخت و هموژن بودن مواد در روند تولید

4-7-2- نمونه‌برداری مراحل مختلف خط تولید

4-7-3- نمونه‌گیری آسیای مواد

4-7-3-1- نمونه‌گیری اتوماتیک

4-7-3-2- نمونه‌گیری دستی

4-7-4- نمونه تغذیه به کوره

4-7-5- نمونه کلینگر خروجی از کوره

4-7-6- نمونه‌گیری از آسیای سیمان

4-7-7- نمونه‌گیری از سیمان نهایی جهت کنترل نهایی

 

فصل پنجم: دیاگرام فازهای مختلف سیمان

5-1- مفهوم تیتر در مواد خام سیمان

5-2- روش اندازه‌گیری درصد کل کربنات‌ها از طریق تیتراسیون

5-3- روش اندازه‌گیری کربنات منیزیم به عنوان مثال

5-4- طرز ساختن محلول اسید کلریدریک   نرمال

5-4-1- عمل کرکسیون اسید کلریدریک

5-5- طرز ساختن محلول   نرمال سود

5-5-1- عمل کرکسیون سود

5-6- طرز ساختن معرف‌های تیتراسیون

5-7- آهک آزاد و مشکلات ناشی از مقدار اضافی آن

5-8- اکسید منیزیم و مشکلات ناشی از مقدار اضافی آن

5-8-1- نسبت سیلیس آزاد به اکسید منیزیم

5-9- قلیایی‌ها

5-9-1- سولفات ( ) یا ایندرید سولفوریک

5-9-2- سایر سولفات‌ها

5-9-2-1- مدول سولفات 

5-10- قابلیت ترکیب مواد خام

5-11- تعیین فاز مایع

5-11-1- اگر فاز مایع زیر 20% باشد

5-11-2- اگر فاز مایع بالاتر از 30% باشد

5-12- شاخص کوتینگ یا Coating Index

5-13- فاکتور پخت Burn ability Factor

5-14- شاخص قابلیت پخت یا Burn ability Index

5-15- مناطق داخل کوره و چگونگی پخت مواد

5-16- خنک کردن کلینگر

5-16-1- عوامل مؤثر روی ترکیب کلینگر

5-16-2- تشکیل گرد و غبار و دانه‌بندی کلینگر

5-17- رینگ‌ها و گرفتگی‌ها در سیستم‌های مختلف پخت

5-17-1- تقسیم‌بندی رینگ‌ها برحسب نوع مواد تشکیل‌دهنده آنها

5-17-2- جنبه‌های تئوری تشکیل رینگ و گرفتگی

5-17-3- عوامل تشکیل رینگ‌ها و گرفتگی‌ها

5-17-4- روش‌های پیشگیری و رفع نمودن گرفتگی‌ها

 

فصل ششم: شیمی سیمان

6-1- تعریف شیمی تجزیه و مراحل یک تجزیه شیمیایی

6-1-1- مراحل یک تجزیه شیمیایی

6-1-2- ساختن معرف‌های تیتراسیون

6-2- آنالیزهای شیمیایی در صنعت سیمان

6-2-1- آماده کردن نمونه جهت آنالیز

6-2-1-1- ذوب قلیایی

6-2-1-2- اندازه‌گیری درصدهای

6-3- روش حجمی برای

6-3-1- روش اول

6-4- طرز تهیه معرف‌ها و محلول‌ها

6-4-1- تهیه اندی‌کاتور اریوکروم بلاک‌تی

6-4-2- تهیه محلول بافر اکلرید آمونیوم- آمونیا

6-4-3- تهیه محلول کربنات کلسیم یا

6-4-3-1- استاندارد کردن M/100 E.D.T.A به وسیله محلول کلسیم M/100

6-4-4- تهیه محلول KOH

6-4-5- تهیه محلول کالکوکربن

6-4-6- طریقه‌ی بدست آوردن E.D.T.A

6-5- اندازه گیری   به طریق حجمی

6-6- اندازه‌گیری پرت حرارتی LOOS

6-7- اندازه‌گیری باقی‌مانده‌ی نامحلول I.R

6-8- اندازه‌گیری سیلیس آزاد در کلینکر

6-9- اندازه‌گیری درصد سولفات

6-10- اندازه‌گیری قلیایی

6-10-1- اندازه‌گیری قلیایی‌ها در سیمان و کلینکر

6-10-2- اندازه‌گیری قلیایی در مواد خام

6-11- شرح خلاصه‌ی دستگاه

6-12- استاندارد نمودن محلول‌های   جهت رسم منحنی

6-13- اندازه‌گیری آهک آزاد

6-14- اندازه‌گیری کلر (روش دلهارد)

6-15- آزمایشات فیزیکی بر روی کلینکر

6-16- آزمایشات فیزیکی آزمایشگاه

6-16-1- روش الک آبی 4900 جهت کنترل دانه‌بندی مواد

6-16-2- الک 900 روش دستی (خشک)

6-16-3- محاسبه درصد الک

6-17- آزمایشات فیزیکی بر روی نمونه‌های ساعتی سیمان

6-17-1- الک 4900 و 900

6-17-2- بلین (سطح مخصوص سیمان)

6-18- تعیین فاکتور ثابت جهت محاسبه‌ی بلین سیمان

6-19- شرح دستگاه بلین

6-20- محاسبه‌ی مربوط به سطح مخصوص

6-21- تعیین غلظت نرمال

 

فصل هفتم: گیرش سیمان

7-1- گیرش ابتدایی یا اولیه سیمان

7-2- گیرش انتهایی سیمان

7-3- انواع گیرش اولیه سیمان

7-3-1- گیرش کاذب

7-3-2- گیرش سریع

7-3-3- عواملی که در گیرش سیمان نقش دارند.

7-4- اندازه‌گیری انبساط حجمی توسط قالب لوشاتلیه

7-5- اندازه‌گیری انبساط خطی یا طولی سیمان توسط دستگاه اتوکلاو

7-5-1- قالب‌گیری نمونه

7-5-2- نگهداری نمونه

7-6- تعیین و اندازه‌گیری فلو (Flow)

7-7- ملامت چست؟

7-8- روش ساخت ملات سیمان

7-9- عواملی که موجب بالا رفتن مقاومت سیمان می‌شوند

7-10- محاسبه حرارت هیدراتاسیون توسط روش‌های شیمیایی

 

فصل هشتم: نتیجه‌گیری و پیشنهادات

8-1- نتیجه‌گیری

8-2- پیشنهادات

8-2-1- کاهش آلودگی‌های زیست محیطی که کارخانه سیمان تولید می‌کند

8-2-2- انجام اکتشافات دقیق

منابع و مراجع

دانلود بررسی مواد اولیه سیمان و تحلیل فرآیند های تولید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی مواد اولیه سیمان و تحلیل فرآیند های تولید ,

تاريخ : 23 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی و تجزیه و تحلیل مشتری مداری در شرکت سیسکو

پایان نامه بررسی و تجزیه و تحلیل مشتری مداری در شرکت سیسکو در 89 صفحه ورد قایل ویرایش آماده ارائه با فرمت doc

دانلود پایان نامه بررسی و تجزیه و تحلیل مشتری مداری در شرکت سیسکو

پایان نامه بررسی و تجزیه و تحلیل مشتری مداری در شرکت سیسکو
پایان نامه مدیریت
مدیریت در سیسکو
 پایان نامه بررسی و تجزیه و تحلیل مشتری مداری 
مشتری مداری در شرکت سیسکو
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل docx
حجم فایل 297 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 89

بررسی و تجزیه و تحلیل مشتری مداری در شرکت سیسکو

در 89 صفحه ورد قایل ویرایش آماده ارائه با فرمت doc

چکیده تحقیق

این تحقیق در 5  فصل تنظیم شده است. فصل اول طرح تحقیق : که شامل موضوع ، اهمیت و فایده تحقیق ، علت و هدف تحقیق ، طرح مسئله ، فرضیه ها ، تعریف واژه ها و روش تحقیق می باشد. فصل دوم مروری بر ادبیات موضوع یا پیشینه تحقیق که در این فصل با استفاده از منابع موجود, سابقه بحث به صورت منظم و بر اساس مسیر تکاملی تاریخی آن ارائه می شود که ممکن است شامل تعاریف برخی مفاهیم , نظریات , مدل ها و تاریخچه می باشد . فصل سوم انتخاب حجم نمونه با توجه به ویژگی های جامعه آماری می باشد. فصل چهارم شامل تجزیه و تحلیل اطلاعات بر اساس اطلاعات جمع آوری شده و فرضیه ها و یافته های تحقیق می باشد. فصل پنجم خلاصه و نتیجه گیری تحقیق می باشد که در این فصل اقدام به نظریه پردازی می شود. لذا در این تحقیق با بررسی ادبیات علمی و پژوهشی ، مشتری مداری در شرکت سیسکو مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. یافته های این پژوهش نشان داد ؛ عواملی مانند تناسب کالا با خواسته و نیازمشتری، زمان دریافت کالا، دریافت خدمات پس از فروش و استفاده از تجارت الکترونیک ، رضایت مندی مشتریان را تحت تأثیر قرار می دهند. در پایان هم پیوست ها ، منابع و مأخذ و پرسشنامه تحقیق آورده شده است.

 

 

فهرست مطالب

عنوان     صفحه

 

فصل اول : کلیات تحقیق

1-1 مقدمه           2

1-2 بیان مساله      3

1-3 اهمیت و ضرورت تحقیق           3

1-4 اهداف تحقیق  4

1-5 فرضیات تحقیق           5

1-6 روش انجام تحقیق         5

1-7 واژگان کلیدی  6

1-7-1 کیفیت مناسب کالا     6

1-7-2 تناسب کالا با خواسته و نیاز مشتری        6

1-7-3 زمان دریافت کالا      6

1-7-4 تجارت الکترونیک    6

 

فصل دوم : ادبیات و پیشینه تحقیق

2-1 مقدمه           8

2-2 مشتری         8

2-3 انواع مشتری  9

2-4 گروه بندی مشتریان      9

2-5 تاریخچه مشتری مداری 11

2-6 رضایت مشتری           12

2-6-1 تاثیر رضایت مشتری در کسب و کار      12

2-7 الفبای مشتری مداری چیست؟       13

2-8 ایجاد رضایت مشتری    14

2-9 شناسایی انتظارات مشتری          15

2-10 شناسایی نیاز واقعی مشتری       16

2-11 سنجش رضایت مشتری            17

2-12 طراحی کالا و خدمات براساس نیاز ها و انتظارات مشتری      17

2-13 تولید و تحویل براساس طراحی انجام شده   18

2-14 مدیریت انتظارات مشتری         18

2-15 سازمان مشتری مدار   19

2-16 دلایل اهمیت مشتریان برای سازمان         19

2-17 لزوم مشتری مداری    20

2-18 مدیریت ارتباط با مشتری CRM 21

2-18-1 تعریف مدیریت ارتباط با مشتریان        21

2-18-2 انواع مدیریت ارتباط با مشتری           23

2-18-3 دامنه مدیریت ارتباط مشتری می توان سه سطح را در مدیریت ارتباط مشتری مشخص کرد :         25

2-18-4 اصول و اهداف بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری       27

2-18-5 نقش تکنولوژی در بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری    28

2-18-6 کاربردهای بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری 30

2-19 تعریف باشگاه مشتریان            32

2-19-1 انواع مدل های باشگاه مشتریان           33

2-19-2 مزایای باشگاه مشتریان:        35

2-19-3 برنامه های وفاداری مشتریان: 36

2-19-4 عوامل موفقیت در یک باشگاه مشتریان: 37

2-19-5 گام های ایجاد باشگاه مشتریان:            37

2-20 مقدمه ای بر شرکت سیسکو       41

2-21 تاریخچه شرکت سیسکو           41

2-22 موفقیت سیسکو با توجه به شاخص‌های CRM         44

2-24  بازاریابی رابطه ایدر سیسکو    47

2-25 ویژگی ‌های بازاریابی انبوه و بازاریابی رابطه‌ای      48

2-26 مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در سیسکو         49

2-27 مزایای  CRMدر شرکت سیسکو 49

 

فصل سوم : روش های انجام تحقیق

1-3 مقدمه           57

3-2 روش انجام تحقیق         58

3-3 جامعه آماری  58

3-4  نحوه ی تعیین حجم نمونه و روش نمونه گیری          59

3-5  روش گردآوری اطلاعات           60

3-6  ابزار گردآوری اطلاعات           60

3-7  روایی و پایایی ابزار جمع آوری داده ها      61

3-7- 1 روایی      61

3-7-2 پایایی        61

3-7-2-1 ضریب آلفای کرونباخ         63

3-7-2-2 ضریب پایایی تنصیف         63

3-8  روش تجزیه و تحلیل داده ها       64

3-9 قلمرو موضوعی تحقیق  64

3-10 چارچوب نظری تحقیق 64

 

فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده های تحقیق

4-1 مقدمه           66

4-2 تجزیه و تحلیل داده ها    67

4-3  تحلیل های توصیفی     67

4-3-1  جدول و نمودارمربوط به جنسیت پاسخ دهندگان     68

4-3-2 جدول و نمودارمربوط به سن پاسخ دهندگان           69

4-3-3 جدول و نمودارمربوط به سابقه خدمت پاسخ دهندگان            70

4-3-4  نمودارمربوط به سطح تحصیلات پاسخ دهندگان     71

4-4  تجزیه و تحلیل استنباطی           72

4-5  آزمون فرضیه ها        72

4-5-1  آزمون فرضیه اول   73

4-5-2  آزمون فرضیه دوم    75

4-5-3 آزمون فرضیه سوم    76

4-5-4  آزمون فرضیه چهارم 77

4-6  خلاصه فصل چهارم    79

 

فصل پنجم : نتیجه گیری و پیشنهادات

5-1  مقدمه          81

5-2  نتیجه گیری از فرضیه ها          81

5-2-1  نتیجه گیری از فرضیه اول     81

5-2-2  نتیجه گیری از فرضیه دوم     82

5-2-3  نتیجه گیری از فرضیه سوم     82

5-2-4  نتیجه گیری از فرضیه چهارم  83

5-3  نتیجه گیری کلی از تحقیق         83

5-4  راهکار ها و پیشنهادات 85

5-5  پیشنهادات به محققین آینده          85

( منــــابع   و   مــــآخذ )       87

پرسشنامه 89

 

دانلود پایان نامه بررسی و تجزیه و تحلیل مشتری مداری در شرکت سیسکو


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی و تجزیه و تحلیل مشتری مداری در شرکت سیسکو ,

<-BloTitle->
<-BloText->