خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه سوکر استار ارزان
دانلود زیرنویس فارسی
رزرو آنلاين هتل خارجي
بسکتبال
فلنج
دانلود آرشیو پایان نامه در ایران
<-BloTitle->
<-BloText->

عضویت در سایت
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
ادرس سایت یا وبلاگ : http://
سال تولد:
جنسیت :
وضعیت تاهل :
کشور : (کشور محل سکونت)
شهر :
آیدی یاهو :
کد امنیتی : *

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
<-TalarTitle-> <-TalarSub-> <-TalarHit-> <-Talarwriter->

تاريخ : 24 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی مجموعه ورزشی جوانان

پایان نامه بررسی مجموعه ورزشی جوانان در 75 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود پایان نامه بررسی مجموعه ورزشی جوانان

پایان نامه بررسی مجموعه ورزشی جوانان
مقاله بررسی مجموعه ورزشی جوانان
پروژه بررسی مجموعه ورزشی جوانان
تحقیق بررسی مجموعه ورزشی جوانان
دانلود پایان نامه بررسی مجموعه ورزشی جوانان
دسته بندی تربیت بدنی و علوم ورزشی
فرمت فایل doc
حجم فایل 70 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 75

پایان نامه بررسی مجموعه ورزشی جوانان در 75 صفحه ورد قابل ویرایش 

فوتبال

1-1-4- تاریخچه :

الف- هیچ ورزشی در جهان به اهمیت و پرطرفدار بودن ورزش فوتبال نمی رسد و تعداد تماشاگران این رشته نیز با هیچ ورشی قابل مقایسه نیست. در 26 اكتبر 1864 در كشور انگلستان اتحادیه های فوتبال شكل گرفت و به همین جهت انگلیسیها را بوجود آورنده و پایه گذار فوتبال امروزی می دانیم.

ب- كارمندان بانك ایران و انگلیس و سفارتخانه ها نخستین تشكیل دهندگان تیم های فوتبال باشگاهی در ایران بودند. در سال 1313 شمسی اولین استادیوم ورزشی به وسیله انجمن تربیت بدنی و پیشاهنگی احداث شد. در سال 1325 شمسی فدراسیون فوتبال ایران تاسیس شد و بعد از عضویت در فدراسیون بین المللی فوتبال، مسابقات داخلی و خارجی زیادی برای بالا بردن كیفیت این ورزش به انجام رسانده است.

2-1-4- مشخصات كالبدی

1-2-1-4- ابعاد و اندازه ها

زمین فوتبال باید مستطیل شكل، سطح آن كاملاً هموار بوده و دارای شیب 5/0 باشد. شیب مذكور جهت جلوگیری از جمع شدن آب باران می‎باشد. اطراف زمین فوتبال با خطی از پودر گچ به پهنای 10-12 سانتیمتر مشخص می‎شود.

اندازه زمین فوتبال بستگی به تعداد بازیكنان دارد، بدین جهت متغیر است نسبت عرض (l) به طول (L) زمین بایستی  باشد.

برای مثال:

برای زمین فوتبال در بازی المپیك رم ابعاد 70×105 در نظر گرفته شد و این نسبت را دارا بود.  یك زمین فوتبال با ابعاد مذكور از هر حیث برای برگزاری مسابقات بین المللی مناسب می‎باشد.

حداقل اندازه زمین فوتبال 45*90 متر، حداكثر 90*120 متر حدمتوسط آن 70*110 متر می‎باشد. زمین فوتبال گذشته از خط گچی اطرافش دارای حاشیه ای با ابعاد ذیل می‎باشد:

1- در طرف اضلاع بزرگ زمین دارای حاشیه ای به پهنای 50/1 متر (یك متر و نیم، و اضلاع كوچك آن 50/2 و (دو متر و نیم) می‎باشد.

خاك زمین فوتبال بایستی آمادگی چمنكاری را دارا بوده، بنوعی كه همیشه سبز و نرم باشد. برای اطلاع از نحوه كانال كشی اطراف زمین فوتبال به شكل مقابل رجوع شود.

برای جلوگیری از ورود تماشاچیان به داخل زمین باید اطراف آن را با توری فلزی محصور كرد و یا اینكه خندقی بعرض 2 متر و بعمق 20/2 متر در اطراف آن حفر نمود و یا جایگاه تماشاچیان را حداقل به اندازه 20/2 بالاتر از زمین بازی و 2 متر دورتر از آن در نظر گرفت. از نقطه نظر دید برای اینكه تماشاچیان بر زمین فوتبال مسلط باشند، لازم است خطوط اطراف زمین منحنی باشد. شكلهای مقابل بیانگر این مطالب می‎باشد.

اگر طول زمین (L) كوتاه شود، انحنای اطراف آن ؟؟؟ نیز كمتر می‎شود.

اگر چنانچه اندازه طول زمین 105 متر باشد حداكثر انحنای اطراف آن 70/5 متر و اگر 100 متر باشد، حداكثر انحنای آن 45/5 متر خواهد بود. ولی برای اینكه تماشاچیان ردیف اول دید مناسبی داشته باشد بهتر است كه اندازه انحنا 6 متر انتخاب شود.

3-1-4- جایگاه و ارتباط فضایی :

در استادیوم های بزرگ معمولاً ورودی و فضاهای لازم برای بازیكنان در قسمت زیر جایگاه مخصوص تماشاچیان طراحی می گردد. مناسب ترین جهت دید تماشاچیان در طرفین طولی زمین فوتبال می‎باشد. محل استقرار تماشاچیان در طرفین طولی و عرضی زمین می‎تواند در فرم های مختلف طراحی گردد. در سطوح ناحیه و محله و مكان هایی كه تماشاچی زیادی وجود ندارد و در میادین تمرینی معمولاً از یك طرف طول زمین برای سكوهای تماشاچیان استفاده می نمایند.

در طراحی جایگاه تماشاچیان باید دسترسی های مناسب و سریع تماشاگران در نظر گرفته شود و همچنین تخلیه راحت و با سرعت آنها را میسر سازد.

4-1-4- ملاحظات محیطی ویژه ورزش :

نور: شدت روشنایی مناسب برای زمین بازی حدود 300 الی 700 لوكس است، جهت گیری بهینه زمین فوتبال، شمالی - جنوبی بوده و تا زاویه حدود 20 درجه قابل تغییر و مناسب است.

 

مقدمه:

وسعت گسترده دانش تا مرز بی نهایت است و بشر همواره در تكاپوی رسیدن به انتهای این مرز می باشد. موثر ترین شیوه برای هموار ساختن این مسیر ایجاد بستر مناسب آموزشی برای فراگیران و استفاده از خلاقیت آنها در ارتقای علوم و فنون متعدد است و آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی تعلیم و تعلم عهده دار فراهم آوردن زمینه های مناسب برای رشدو اعتلای علوم و فرهنگ می باشد.تربیت بدنی و ورزش از جمله علوم مورد توجه برنامه ریزان آموزش و پرورش است كه با حركت و فعالیت بدنی فرصتهای مناسب جهت دستیابی به اهداف ترتیبی را فراهم می نماید.

امروزه بیماریهای تمدن با بیماریهای غرب یكی از آثار تغییراتی هستند كه در زندگی روزمره نمایان است و مردم كشورهای پیشرفته بصورت گسترده و كشورهای در حال رشد به میزان كمتری با آنها دست به گریبان می باشند . مهمترین این بیماریها عبارتند از : بیماریهای قلب و عروق ، چربی خون ، نقرس ، سنگهایصفراوی ، دیابت ، سرطان و بیماریهای كبدی كه عمدتاً با تغذیه ارتباط دارند.بیماریهای روانی و استرسنیز از جمله بیماریهایی هستند كه بیشتر به شرایط زیست محیطی مربوط می شوند.

نزدیكی بشر با طبیعت مسئله ای كاملاً غریزی است چرا كه انس با طبیعت سبب كاستن فشار عصبی می شود . این امر طی هزاران نسل در انسان اثر گذاشته و به همین علت زندگی در اغلب ساختمانهای شهری امروزه با طبیعت او موافق نیست و زیستن در داخل آنها به تدریج تولید ناراحتی های روانی می نماید.

ورزش به عنوان یك فعالیت همه گیر از دیرباز با زندگی انسان پیوند داشته است و از زمانهای قدیم بشر بدون اطلاع از قوانین ورزشهای نوین و امروزی به تعحرك در طبیعت می پرداخته است. ورزشهاییچون كوهنوردی ، اسكی ، شنا ، اسب سواری و …… به همین ترتیب ورزش توسط انسان با طبیعت پیوند خورده است .

فصل اول

1-1-تربیت بدنی و اهداف آن

هدف تربیت بدنی و ورزش نتایج مطلوب و مقاصدی است كه از شركت در برنامه های تربیت بدنی و ورزش حاصل می شود . اهداف به اهداف دراز مدت و كوتاه مدت تقسیم می شود . غایت شدیداً با هدف ارتباط دارد و آن انتظاری است كه هر فردی از مجموع زندگی خود دارد و نقش آن هماهنگ كننده و وحدت بخش اهداف در طول زندگی است.

پنج هدف عمده برای تربیت بدنی عبارتند از : تكامل جسمانی، روانی-حركتی، شناختی، عاطفی و اخلاقی

هدف 1-1-1

1) تكامل جسمانی : ایجاد توان بدنی و افزایش آن از طریق فعالیتهای بدنی كه موجب توسعه و تكامل سیستمهای ارگانیكی مختلف بدن می شود ، جزو هدف تكامل جسمانی است.


2-1-1-

2) هدف تكامل حركتی : این هدف با بهبود آگاهی بدنی، انجام حركت جسمانی موثر با هزینه انرژی كمتر و حركت آمیخته با مهارت و حسی زیبایی شناسی و جذابیت در ارتباط است.

3-1-1

3) هدف تكامل شناختی: هوش و تفكر یكی از ضروریات اجرای صحیح فعالیتهای بدنی است. آگاهی بر بدن ، آگاهی محیطی ، آگاهی اجتماعیو سازگاری در اجرا، آگاهی بر قوانین و ….. جزء هدف شناختی محسوب می شوند.

 4-1-1

4) هدف تكامل عاطفی : گسترش خصلتهای ورزشكاری ، عدالت ، وجدان گروهی و حسی زندگی جمعی ، تجربه لذت شیرین موفقیت ، احساس تعلق ، مورد تصدیق قرار گرفتن، خودباوری و عشق از مهمترین اهداف برنامه های ترتیب و ورزش است.

5-1-1

5) هدف تكامل اخلاقی :از مهمترین هدفهای تربیت بدنی ، تربیت انسانیت انسان هست یعنی راستی، شجاعت ، تواضع، قناعت ، سادگی ، عفت و …. از همه سجایای حمیده ای هستند كه مورد توجه قرار می گیرند. اساساً هدف اصلی تطهیر نفس و پاكی درون و پیوستن به خدای تعالی است .

 

2-1- بررسی تربیت بدنی در تمدنهای مختلف:

1-2-1

تعاریف تربیت بدنی وورزش در تمدنهای اولیه :سقراط اغلب در میدانهای ورزش بین جوانان گردش كرده و با آنان صحبت میكند و بدنهای ورزیده از نظر سقراط اهمیت خاصی داشته است وی زیباییهای عضلات را تمجید نموده است و مهمترین اصل در زندگی را سلامتی دانسته داست .

تحصیل مضرات در بر دارد . ورزشكار بی علم خطرناك و عالم غیر ورزشكار علیل ونحیف است.

 

اصول كلی طرح ریزی

مجموعه های بزرگ كه آمیزه ای از استخرهای روباز و سرپوشیده هستند ، بر اساس نوع طراحی ، نسبت به امكانات مجزا، انعطاف پذیری بیشتری دارند و مراكز مطلوبی برای فعالیتهای تفریحی خانواده ها هستند . با این وجود، محدودیت های حاصل از الگوهای آب و هوای فصلی محلی باعث عطف توجه دقیق به بخش های سرپوشیده وروباز استخرهاست . این طرح باید انواع كاربرد استخر را در طول ایام تابستان و زمستان و نیز زمان های انتقال بین آنها را از هم تفكیك نماید .

انواع استفاده استخر بشرح زیرند :

  • استفاده كلی از تمام قسمتهای آبی سرپوشیده و روباز در آن واحد ، با زمان نامحدود استحمام برای هزینه ورودی استاندارد .
  • استفاده جداگانه از قسمتهای آبی سرپوشیده و روباز در طول تغییر ساعات شروع كار ، و شاید با زمان نامحدود استحمام در استخرهای روباز وهزینه های مختلف ورودی .
  • كاربرد مجرای فصلی در زمانهایی كه یكی از امكانات استخر ( بخش روباز یا سرپوشیده است.

در زمان تصمیم گیری در باره نوع طرح باید به موارد زیر توجه نمود :

  • مساحت استخرهای سرپوشیده و روباز متناسب با اندازه ناحیه تحت پوشش
  • وجود قسمت آبی اضافی در یكی از بخشها یا هر دو بخش كه ممكن است در زمان افزایش تقاضای جهانگردانی مورد نیاز باشد.
  • وجود قسمت آبی اضافی در یك یا هر دو بخش كه در شرایط خاص ضروریت ( مثلاً در تفریگاههای چشمه آب معدنی با رقابتهای ورزشی و غیره )

در شرایط خاص می توان با افزودن یك استخر سرپوشیده یا روباز به سری امكانات موجود یك مجموعه مركب از استخر روباز و سرپوشیده ایجاد كرد . ولی در پروژه های جدید ، قسمت استخر سرپوشیده در مرحله اول ساخته می شود . هدف طرح ، مرتبط كردن منطقه استخر روباز به استخر سرپوشیده است و این امر منجر به استفاده در فصول غیر از فصل شنا ونظارت اساسی وخدمات دهی نیز بصرفه تر میشود. مجاورت استخرهای روباز و سرپوشیده ، كاربرد قابل تغییر آنها را آسانتر می كند .

ارتباط در استخر بویژه اتصال انتهای سایبانها می تواند از طریق یك مجرای شنا صورت گیرد . این مجرا باید دارای یك .ورودی سرپوشیده با پرده هوای گرم با دربهای انتهایی باشد.این ارتباط باعث می شود شناگران بدون تماس با هوای سرد بیرون از استخر سرپوشیده وارد استخر روباز شوند .

ئدر شرایطی كه ، امكانات تدارك غذا و رستوران در بخشهای تفریحی وجود دارد ، چشم انداز هر دو منطقه استخر ، باید برای مشتریان جالب ومطلوب باشد.

دسترسی به استخر روباز و سرپوشیده باید از طریق یك سالن ورودی انجام شود . با این وجود ، در ساعات شلوغ دسترسی به استخرها از طریق یك بخش ورودی سرپوشیده دیگری ممكن است باجه فروش بلیط و قسمتهای كنترل بلیط ورودی در این بخش با سالن ورودی اصلی یكسان است .

دانلود پایان نامه بررسی مجموعه ورزشی جوانان


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی مجموعه ورزشی جوانان,

تاريخ : 24 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه مجموعه گردشگری سوران

پایان نامه مجموعه گردشگری سوران

دانلود پایان نامه مجموعه گردشگری سوران

پایان نامه مجموعه گردشگری سوران
دسته بندی شهرسازی
فرمت فایل doc
حجم فایل 23737 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 246

پایان نامه مجموعه گردشگری سوران


نیازهای فرهنگی یک جامعه یکی از نیازهای زندگی برای جوامع بشری است و سرعت حرکت جوامع به عوامل مختلف و گوناگونی بستگی دارد که باعث رهنمون ساختن پیشرفت هر چه بیشتر آن می‌گردد. حرکت در جهت فرهنگ‌سازی و برآورد کردن نیازهای مرتبط با آن یکی از اهداف کلان شهرهای ماست که این اهداف را نیز می‌توان اکنون جز سیاست شاخص فضاهای بیرون شهری یافت. این فرهنگ‌سازی‌ها در ابعادی خاص و به منظور پیشبرد اهداف خاصی در شهرها صورت می‌گیرد. بحث توریسم و اقامتگاه‌های موردنیاز آنها با توجه به موقعیت مناطق جدید شهری امری مهم و غیر قابل انکار است. خلق فضاهای توریستی- اقامتی در قالب گردشگاه با تمام امکانات و فضاهای دلپذیر و متنوع به خودی خود می‌تواند کششی قابل توجه برای مخاطبانی باشد که به منظور گذراندن اوقات فراغت خود و یا رسیدن به شهرهای بزرگ ناچارند زمانی را در چنین محیط‌هایی بگذرانند.

نگاهی نو به طراحی و سامان‌دهی طبیعت اطراف در عصر حاضر :

در چند دهه اخیر با بروز انواع مسائل زیست محیطی و روشن شدن ضرورت‌های حفاظت محیط زیست و سیر به سوی پایداری، تأکید می‌شود که تنظیم محیط برای یک زندگی مطلوب نه فقط حق انسان، بلکه حق انواع حیات است (مک هارت 1375) و توجه به همین جنبه بوده است که طراحی منظر را در دهه‌های اخیر به شدت با برنامه‌ریزی کاربری زمین و اکولوژی منظر متصل ساخته است.

«طراحی منظر عبارت است از فرآیند آگاهانه سازمان‌دهی، برنامه‌ریزی و ایجاد تغییرات کالبدی- فضایی در منظر که شامل سازمان‌دهی عملکردی و بصری مکان‌ها می‌گردد. به طوری که نتیجه حاصل در مجموع تعادل طبیعی محیط زیست را بر هم نزند».

نگرش‌های اساسی در مورد رابطه انسان و طبیعت در مورد منظر[1]:

نگرش‌های اساسی در رابطه انسان و طبیعت که به منظر مربوط می‌شود، حاصل دو جهان‌بینی متضاد نسبت به جهان هستی است. اولی دیدگاهی است که انسان را تابع طبیعت و دومی انسان را حاکم بر آن فرض می‌نماید. دیدگاه اول به مفهوم وابستگی و پیوستگی همه چیز در طبیعت است و انسان نیز به عنوان جزئی از آن، همبستگی متقابلی با طبیعت دارد. در دیدگاه دوم، انسان در مرکز جهان ایستاده تا از آن بهره‌‌برداری و محافظت کند.


[1] . مقاله بررسی تحولات اندیشه‌های مؤثر بر شکل‌گیری اصول طراحی منظر شهر در قرن 20 نوشته: شهرزاد فریادی

نمونه هایی از بناهای قدیمی اقامتی  

ساباط :

ساباط به کلیه بناهایی که به منظور آسودن بپا می شده ، چه در شهر و چه در بیرون از آن؛ اطلاق می شده است . در شهرهای جنوبی  ایران هنوزهم این واژه درست در جای خود به کار می رود ولی امروز ساباط را به طور اخص برای بنای سرپوشیده کوچکی به کار می برند که بر روی جاده های بیرون شهر و یا کنار آنها ساخته شده و منحصر است به چند تختگاه و یک آب انبار و گاهی یک یا دو اتاق کوچک که تنها می توان به منظور رفع خستگی و اندکی آسودن پس از پیمودن راه خسته کننده آن را مورد استفاده قرار داد . 

 کاربات :

کاربات چنانکه پیداست خانه کاروان است ؛ و پیش از اسلام به جای کاروانسرا به کار می رفته و آن نیز مانند رباط دارای اطاق و حوض و یا پایاب است؛ و گاهی فقط دو یا سه اطاق دارد؛  و نمونه آن در آبادیهای کنار شاه راه کهن فارس خودنمایی می کند. 

 کاروانسرا  :

به رباطهای بزرگ و جامع کاروانسرا می گویند ؛ چه در شهر و چه در بیرون از آن باشد.کاروانسرا علاوه بر اطاق و ایوان دارای باره بند و طویله و انبار است، و اغلب ورودی آن را بازار کوچکی به نام علاف خانه تشکیل می دهد؛ و بر روی سر دران چند اطاق پاکیزه قرار گرفته که به کاروانسرا اختصاص دارد .

دسکره یا مهمانخانه :

در کنار شهرهای نامی و آباد ، به ویژه پایتختها، کاروانسراهای بزرگ و زیبا و با شکوهی دیده می شود که بیشتر آنها مهمانخانه بوده است،  و پادشاهان وامیران و فرمانروایان مهمانان نامدار و گرامی خود را در آنجا پذیرایی می کردند از جمله مهمانخانه بزرگ شاه عباسی در کاشان و کاروانرای مادرشاه (جای مهمانسرای شاه عباسی) اصفهان و کاروانسرای وزیر در قزوین است . 

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                                                     صفحه 

 

فصل اول :  طرح  مسئله 

1-1-‌ ضرورت طرح پروژه......................................................................................................................1

1-2- روش مطالعه و تحقیق...................................................................................................................2

1-3- تجزیه و تحلیل امکان‌سنجی پروژه...............................................................................................2

1-4- تعریف پروژه..................................................................................................................................2

فصل دوم : شناخت

 -1-2مقدمه...............................................................................................................................................4

-1-1-2 نگاهی نو به طراحی و سامان‌دهی طبیعت اطراف در عصر حاضر...........................................4

 -2-1-2نگرش‌های اساسی در مورد رابطه انسان و طبیعت در مورد منظر...........................................4

 -2-2اقامت...............................................................................................................................................5

 -1-2-2بررسی تاریخ اقامت...................................................................................................................5

 -2-2-2تعریف اماکن اقامتی (موقت) ..................................................................................................6

 -3-2-2بررسی در سطح ایران................................................................................................................6

-3-2 نمونه هایی از بناهای قدیمی اقامتی...............................................................................................6 

-1-3-2 ساباط..........................................................................................................................................6

-2-3-2کاربات........................................................................................................................................6

 -3-3-2کاروانسرا....................................................................................................................................7 

2-3-4-  دسکره یا مهمانخانه.................................................................................................................7

-5-3-2 نتیجه گیری.................................................................................................................................7 

 -4-2فضای باز.........................................................................................................................................7

 -1-4-2تعریف فضای باز.......................................................................................................................7  

 -2-4-2تقسیم بندی فضاهای باز شهری................................................................................................8 

 -5-2فضای سبز.......................................................................................................................................9

 -1-5-2تعاریف فضای سبز شهری........................................................................................................9 

 -2-5-2تقسیم بندی فضای سبز شهری...............................................................................................10

-3-5-2نتیجه گیری................................................................................................................................10

 -6-2انواع طبقه بندی فضای باز و سبز شهری....................................................................................10

 -7-2طبقه بندی منابع تفرجگاهی.........................................................................................................11

 -1-7-2طبقه بندی کلاوسون...............................................................................................................11

 -1-1-7-2مناطقی که اساساً روی منابع طبیعی اتکاء دارند...............................................................11

 -2-1-7-2مناطقی که بر پایه دسترسی شکل گرفته اند......................................................................11

-3-1-7-2خصوصیات مناطق سه گانه تفرجگاهی در طبقه بندی کلاوسون....................................12

 -8-2تعریف پارک................................................................................................................................14

 -1-8-2انواع پارکها.............................................................................................................................14 

 -2-8-2طبقه بندی پارکها بر حسب اندازه ها.....................................................................................15

-3-8-2طبقه بندی پارکهای شهری.......................................................................................................16

 -1-3-8-2پارکهای شهر در مقیاس همسایگی....................................................................................16

 -2-3-8-2پارک شهری در مقیاس محله.............................................................................................16

-3-3-8-2 پارک شهری در مقیاس ناحیه.............................................................................................16

 -4-3-8-2پارک شهری در مقیاس منطقه............................................................................................17

 -4-8-2طبقه بندی گروه مطالعات برنامه ریزی شهری وزارت کشور...............................................17

 -1-4-8-2پارک محله ای....................................................................................................................17

 -2-4-8-2پارک های منطقه ای شهری...............................................................................................18

 -3-4-8-2پارکهای حاشیه ای (پارکهای خارج شهر) ......................................................................18  

 -4-4-8-2باغچه ها ، نوارهای سبز، کرتها و باغچه های جلو منازل................................................18

 -5-4-8-2کمربندهای سبز..................................................................................................................18

-9-2سیر تحول معماری منظر..............................................................................................................19

 -1-9-2باغ‌های دوران باستان..............................................................................................................19

 -2-9-2باغ‌سازی در قرون میانی (قرن 5 تا 15) ...............................................................................20

-3-9-2 باغ‌های رنسانسی: (در ایتالیا و فرانسه- قرن 15 تا قرن 17) ..............................................21

 -4-9-2باغ و پارک در قرن 18..........................................................................................................22

-5-9-2پارک در قرن 19......................................................................................................................23

-6-9-2پارک در قرن 20......................................................................................................................24

 -7-9-2نتیجه‌گیری................................................................................................................................24

 -10-2باغسازی.....................................................................................................................................24

 -1-10-2تعریف باغ.............................................................................................................................24

 -2-10-2انواع باغ و ویژگیهای آن......................................................................................................25

-3-10-2 باغ ایرانی تاثیر آن بر دیگر هنرها.........................................................................................26

 -4-10-2معرفی باغهایی با ارزش معماری.........................................................................................27

 -11-2خاور دور...................................................................................................................................31

 -12-2معرفی باغسازی در ایران..........................................................................................................34

-1-12-2 باغسازی دوره صفویه..........................................................................................................34

 -2-12-2نمونه های باغهای ایران.......................................................................................................34

 -13-2خصوصیات باغ ایرانی.............................................................................................................45

 -1-13-2هندسه باغ ایرانی..................................................................................................................47

 -2-13-2ابعاد تمثیلی گردش آب و تقسیم هندسی باغ ایرانی..........................................................47

 -3-13-2سایر خصوصیات باغ ایرانی...............................................................................................48

 -4-13-2آب در باغ.............................................................................................................................49

 -5-13-2گیاهان در باغ ایرانی.............................................................................................................52

-6-13-2پوشش گیاهی باغهای ایرانی.................................................................................................53

 -14-2مباحث نظری....................................................................................................................54

 -1-14-2اوقات فراغت...............................................................................................................54

 -2-14-2تعاریف  ارائه شده از اوقات فراغت..................................................................................54 

-3-14-2 مقایسه مفهوم « اوقات فراغت » با چند واژه دیگر........................................................55

 -4-14-2نقش و كاركرد اوقات فراغت.......................................................................................56

 -5-14-2آثار و نتایج اوقات فراغت...........................................................................................56

-15-2تفریح و تفرج...................................................................................................................57

 -1-15-2تعریف واژه تفریح................................................................................................................57

 -2-15-2تعریف تفرج.........................................................................................................................58

 -3-15-2منابع تفرجگاهی....................................................................................................................58

 -4-15-2پیش بینی تقاضای تفرجگاهی.......................................................................................58

 -5-15-2رابطه جمعیت و تفرج..........................................................................................................59

 -6-15-2الگوی بهینه بررسی مسائل تفرجگاهی................................................................................60

 -16-2توریسم و جهانگرد...........................................................................................................61

 -1-16-2تعاریف و مفاهیم واژه ها واصطلاحات جهانگردی (گردشگری) ....................................62

 -2-16-2توسعه فرهنگ گردشگری و گذران اوقات فراغت.............................................................63 

-1-2-16-2تئوریهای جهانگردی.................................................................................................63

 -4-16-2اهمیت جهانگردی و توریسم در جهان...............................................................................64

 -5-16-2ارزشهای فرهنگی و جهانگردی...........................................................................................65

 -6-16-2ارزشهای اقتصادی و جهانگردی.........................................................................................65

 -7-16-2بررسی تاثیر جهانگردی بر عوامل مختلف....................................................................66

 -8-16-2اهداف توسعه جهانگردی.....................................................................................................67

 -9-16-2موانع توسعه جهانگردی.......................................................................................................67

 -10-16-2جهانگردی پایداری و توسعه آن......................................................................................68

 -11-16-2نتایج...................................................................................................................................69 

فصل سوم :  مطالعات پایه

بررسی استان خراسان..................................................................................................................70 -1-3 

 -1-1-3پیشینه تاریخی.........................................................................................................................70

-2-3 جغرافیای طبیعی خراسان.............................................................................................................71

-1-2-3 موقعیت....................................................................................................................................71

-2-2-3 پستی وبلندیها......................................................................................................................  72

-3-3 آب و هوای استان خراسان.........................................................................................................72

بادها...........................................................................................................................................73-1-3-3

-2-3-3 تنوع آب و هوایی استان خراسان............................................................................................74

 -4-3تقسیمات كشوری........................................................................................................................74

 -5-3جمعیت استان..............................................................................................................................75 

 -1-5-3جمعیت و اهمیت آن  ............................................................................................................75

 -2-5-3رشد جمعیت............................................................................................................................76

 -3-5-3تراكم جمعیت.........................................................................................................................77

 -4-5-3سواد.........................................................................................................................................77

 -5-5-3زمینه های اشتغال....................................................................................................................77

 -6-5-3مسكن.....................................................................................................................................78

صنایع دستی............................................................................................................................78 -7-5-3  

..............................................................80 جاذبه های تاریخی و معماری استان خراسان رضوی -6-3

بناهای یادبود تاریخی..................................................................................................................82 -7-3

بناهای یادبود مذهبی....................................................................................................................82 -8-3

فرهنگ و هنر................................................................................................................................83 -9-3

معرفی چند بنای تاریخی مشهد................................................................................................84 -10-3

بررسی کلان شهر مشهد............................................................................................................86 -11-3

................................................................................................. 86 تاریخچه شکل گیری شهر -1-11-3

موقعیت جغرافیایی .................................................................................................................88  -12-3

جهت و نوع توسعه شهر...................................................................................................88  -1-12-3

 ............................................................................89 عوامل موثر در تعیین جهات گسترش -2-12-3 

 مطالعات زمین‌شناسی و زلزله‌شناسی....................................................................................92 -13-3

 اقلیم.......................................................................................................................................93   -14-3

   دمای هوا ...........................................................................................................................93-1-14-3

 تابش آفتاب........................................................................................................................94  -2-14-3

 میزان بارندگی.....................................................................................................................95-3-14-3

 رطوبت نسبی.......................................................................................................................95-4-14-3

 وزش باد...............................................................................................................................95-5-14-3

 توصیه های اقلیمی..............................................................................................................96 -6-14-3

 نقش شهر مشهد در استان خراسان........................................................................................96 -15-3

 وضعیت فرهنگی .....................................................................................................................97-16-3

 پوشش گیاهی...........................................................................................................................98-17-3

 بررسی‌های جمعیت شهر مشهد.............................................................................................99 -18-3

 تعداد جمعیت و میزات رشدآن........................................................................................99 -1-18-3

ترکیب جنسی و سنی جمعیت.........................................................................................100 -2-18-3

توسعه کالبدی شهر و آثار جمعیتی آن.................................................................................100 -19-3

 تعداد زائر و مسافر و آثار جمعیتی آن..............................................................................101-1-19-3

عوامل افزایش زائر و مسافر.............................................................................................102  -2-19-3 

  بررسی روند توریسم در مشهد.............................................................................................102-20-3

102 توریسم در مشهد و نقش اقتصادی آن............................................................................ -1-20-3

 بررسی خصوصیات توریسم در مشهد............................................................................103 -2-20-3

 نوسان تعداد مسافران و زائران.........................................................................................105 -3-20-3

 پیش‌بینی توریسم شهر مشهد تا سال1395.....................................................................106-4-20-3

 پیش‌بینی توریسم ویژه مناطق تفریحی و گردشگری........................................................107-5-20-3

بررسی خطوط کلی توسعه آینده شهر مشهد........................................................................107 -21-3

 کانون‌های مهم توریستی تفریح اطراف مشهد.......................................................................108-22-3

 معرفی جاذبه‌های طبیعی واقع در منطقه ییلاقات مشهد......................................................108 -23-3

 جاذبه های توریستی شهر مشهد............................................................................................108-24-3

 نام و آدرس تعدادی از پارکهای شهر مشهد.......................................................................109 -25-3

نگاهی به تاریخ شاندیز...........................................................................................................111-26-3

 ساختار شهری شهر شاندیز................................................................................................112-1-26-3

 -2-26-3منظر و ارتباط فضایی......................................................................................................113 

 -3-26-3ارگان‌ها و نهادهای دولتی تاثیرگذار.................................................................................114

 سایر ارگان‌ها و نهادهای دولتی تاثیرگذار.......................................................................116 -4-26-3

 تنگناها و محدودیت‌ها.......................................................................................................117-5-26-3

 فقدان تعریف حقوقی و تشکیلاتی....................................................................................117-6-26-3

 فقدان برنامه کالبدی و فضایی شهری...............................................................................117-7-26-3

 فقدان معرفی، تبلیغ و ترویج.............................................................................................118-8-26-3

 امکانات و قابلیت‌ها...........................................................................................................119-9-26-3

 تهیه طرح‌های ویژه گردشگری.......................................................................................119-10-26-3

مشکلات و محدودیت‌ها................................................................................................119 -11-26-3  

 توان‌ها و قابلیت‌‌ها...........................................................................................................120-12-26-3

الگوها، فعالیت‌ها و روندهای گردشگری سوران..............121 منابع و جاذبه‌های گردشگری : -27-3

 ترکیب گردشگران...................................................................................................................122-28-3

 الگوها و رفتارهای گردشگری...............................................................................................123-29-3

 طرح‌های توسعه......................................................................................................................124-30-3

فصل چهارم :  مطالعات تکمیلی

 گردشگری به عنوان یک سیستم................................................................................................127-1-4

  عناصر اصلی سیستم گردشگری..............................................................................................128-2-4

اصول بین المللی گردشگری....................................................................................................130 -3-4

بررسی ونقد طرح برنامه ملی توسعه گردشگری ایران............................................................134 -4-4

 طرح توسعه ملی گردشگری ایران............................................................................................135-5-4

 انواع گردشگری........................................................................................................................135-6-4

 گردشگری روستایی..................................................................................................................137-7-4

 گردشگری شهری......................................................................................................................138-8-4

 گردشگری درطبیعت (طبیعت گردی) ...................................................................................140 -9-4

 گردشگری پایدار....................................................................................................................143-10-4

 اصول گردشگری پایدار.........................................................................................................144-11-4

 گردشگری فرهنگی.................................................................................................................145-11-4

 اکوتوریسم..............................................................................................................................147-12-4

 گردشگری و تكنولوژی..........................................................................................................148-13-4

 انواع جاذبه ها گردشگری......................................................................................................152-14-4

 شاخصهای کیفی طراحی منظر...............................................................................................154-15-4

طراحی محیط و منظر........................................................................................................154 -1-15-4

 -2-15-4برنامه‌ریزی تفرجی.............................................................................................................155

 -3-15-4بستر طراحی و امکان سنجی و محدودیتها......................................................................156

-4-15-4پوشش گیاهی.....................................................................................................................156

 -5-15-4پوشش گیاهی منطقه.........................................................................................................158

 -6-15-4انتخاب گیاهان برای استقرار در طراحی( الف)..............................................................158

 -7-15-4انتخاب گیاهان برای استقرار در طراحی(ب)...................................................................160

 -8-15-4بافت...................................................................................................................................161


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه مجموعه گردشگری سوران,

تاريخ : 24 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی مجموعه گردشگری سوران (شهر سازی )

پایان نامه بررسی مجموعه گردشگری سوران (شهر سازی)در 245 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود پایان نامه بررسی مجموعه گردشگری سوران (شهر سازی )

پایان نامه بررسی مجموعه گردشگری سوران (شهر سازی)
مقاله بررسی مجموعه گردشگری سوران (شهر سازی)
پروژه بررسی مجموعه گردشگری سوران (شهر سازی)
تحقیق بررسی مجموعه گردشگری سوران (شهر سازی)
دانلود پایان نامه بررسی مجموعه گردشگری سوران (شهر سازی)
مجموعه 
گردشگری 
سوران
شهر سازی
دسته بندی فنی و مهندسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 23752 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 245

پایان نامه بررسی مجموعه گردشگری سوران (شهر سازی)در 245 صفحه ورد قابل ویرایش 

 

فهرست مطالب

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

   

فصل اول :  طرح  مسئله 

1-1-‌ ضرورت طرح پروژه......................................................................................................................1

1-2- روش مطالعه و تحقیق...................................................................................................................2

1-3- تجزیه و تحلیل امکان‌سنجی پروژه...............................................................................................2

1-4- تعریف پروژه..................................................................................................................................2

فصل دوم : شناخت

 -1-2مقدمه...............................................................................................................................................4

-1-1-2 نگاهی نو به طراحی و سامان‌دهی طبیعت اطراف در عصر حاضر...........................................4

 -2-1-2نگرش‌های اساسی در مورد رابطه انسان و طبیعت در مورد منظر...........................................4

 -2-2اقامت...............................................................................................................................................5

 -1-2-2بررسی تاریخ اقامت...................................................................................................................5

 -2-2-2تعریف اماکن اقامتی (موقت) ..................................................................................................6

 -3-2-2بررسی در سطح ایران................................................................................................................6

-3-2 نمونه هایی از بناهای قدیمی اقامتی...............................................................................................6 

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

-1-3-2 ساباط..........................................................................................................................................6

-2-3-2کاربات........................................................................................................................................6

 -3-3-2کاروانسرا....................................................................................................................................7 

2-3-4-  دسکره یا مهمانخانه.................................................................................................................7

-5-3-2 نتیجه گیری.................................................................................................................................7

 -4-2فضای باز.........................................................................................................................................7

 -1-4-2تعریف فضای باز.......................................................................................................................7

 -2-4-2تقسیم بندی فضاهای باز شهری................................................................................................8

 -5-2فضای سبز.......................................................................................................................................9

 -1-5-2تعاریف فضای سبز شهری........................................................................................................9 

 -2-5-2تقسیم بندی فضای سبز شهری...............................................................................................10

-3-5-2نتیجه گیری................................................................................................................................10

 -6-2انواع طبقه بندی فضای باز و سبز شهری....................................................................................10

 -7-2طبقه بندی منابع تفرجگاهی.........................................................................................................11

 -1-7-2طبقه بندی کلاوسون...............................................................................................................11

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 -1-1-7-2مناطقی که اساساً روی منابع طبیعی اتکاء دارند...............................................................11

 -2-1-7-2مناطقی که بر پایه دسترسی شکل گرفته اند......................................................................11

-3-1-7-2خصوصیات مناطق سه گانه تفرجگاهی در طبقه بندی کلاوسون....................................12

 -8-2تعریف پارک................................................................................................................................14

 -1-8-2انواع پارکها.............................................................................................................................14 

 -2-8-2طبقه بندی پارکها بر حسب اندازه ها.....................................................................................15

-3-8-2طبقه بندی پارکهای شهری.......................................................................................................16

 -1-3-8-2پارکهای شهر در مقیاس همسایگی....................................................................................16

 -2-3-8-2پارک شهری در مقیاس محله.............................................................................................16

-3-3-8-2 پارک شهری در مقیاس ناحیه.............................................................................................16

 -4-3-8-2پارک شهری در مقیاس منطقه............................................................................................17

 -4-8-2طبقه بندی گروه مطالعات برنامه ریزی شهری وزارت کشور...............................................17

 -1-4-8-2پارک محله ای....................................................................................................................17

 -2-4-8-2پارک های منطقه ای شهری...............................................................................................18

 -3-4-8-2پارکهای حاشیه ای (پارکهای خارج شهر) ......................................................................18  

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 -4-4-8-2باغچه ها ، نوارهای سبز، کرتها و باغچه های جلو منازل................................................18

 -5-4-8-2کمربندهای سبز..................................................................................................................18

-9-2سیر تحول معماری منظر..............................................................................................................19

 -1-9-2باغ‌های دوران باستان..............................................................................................................19

 -2-9-2باغ‌سازی در قرون میانی (قرن 5 تا 15) ...............................................................................20

-3-9-2 باغ‌های رنسانسی: (در ایتالیا و فرانسه- قرن 15 تا قرن 17) ..............................................21

 -4-9-2باغ و پارک در قرن 18..........................................................................................................22

-5-9-2پارک در قرن 19......................................................................................................................23

-6-9-2پارک در قرن 20......................................................................................................................24

 -7-9-2نتیجه‌گیری................................................................................................................................24

 -10-2باغسازی.....................................................................................................................................24

 -1-10-2تعریف باغ.............................................................................................................................24

 -2-10-2انواع باغ و ویژگیهای آن......................................................................................................25

-3-10-2 باغ ایرانی تاثیر آن بر دیگر هنرها.........................................................................................26

 -4-10-2معرفی باغهایی با ارزش معماری.........................................................................................27

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 -11-2خاور دور...................................................................................................................................31

 -12-2معرفی باغسازی در ایران..........................................................................................................34

-1-12-2 باغسازی دوره صفویه..........................................................................................................34

 -2-12-2نمونه های باغهای ایران.......................................................................................................34

 -13-2خصوصیات باغ ایرانی.............................................................................................................45

 -1-13-2هندسه باغ ایرانی..................................................................................................................47

 -2-13-2ابعاد تمثیلی گردش آب و تقسیم هندسی باغ ایرانی..........................................................47

 -3-13-2سایر خصوصیات باغ ایرانی...............................................................................................48

 -4-13-2آب در باغ.............................................................................................................................49

 -5-13-2گیاهان در باغ ایرانی.............................................................................................................52

-6-13-2پوشش گیاهی باغهای ایرانی.................................................................................................53

 -14-2مباحث نظری....................................................................................................................54

 -1-14-2اوقات فراغت...............................................................................................................54

 -2-14-2تعاریف  ارائه شده از اوقات فراغت..................................................................................54 

-3-14-2 مقایسه مفهوم « اوقات فراغت » با چند واژه دیگر........................................................55

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 -4-14-2نقش و كاركرد اوقات فراغت.......................................................................................56

 -5-14-2آثار و نتایج اوقات فراغت...........................................................................................56

-15-2تفریح و تفرج...................................................................................................................57

 -1-15-2تعریف واژه تفریح................................................................................................................57

 -2-15-2تعریف تفرج.........................................................................................................................58

 -3-15-2منابع تفرجگاهی....................................................................................................................58

 -4-15-2پیش بینی تقاضای تفرجگاهی.......................................................................................58

 -5-15-2رابطه جمعیت و تفرج..........................................................................................................59

 -6-15-2الگوی بهینه بررسی مسائل تفرجگاهی................................................................................60

 -16-2توریسم و جهانگرد...........................................................................................................61

 -1-16-2تعاریف و مفاهیم واژه ها واصطلاحات جهانگردی (گردشگری) ....................................62

 -2-16-2توسعه فرهنگ گردشگری و گذران اوقات فراغت.............................................................63 

-1-2-16-2تئوریهای جهانگردی.................................................................................................63

 -4-16-2اهمیت جهانگردی و توریسم در جهان...............................................................................64

 -5-16-2ارزشهای فرهنگی و جهانگردی...........................................................................................65

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 -6-16-2ارزشهای اقتصادی و جهانگردی.........................................................................................65

 -7-16-2بررسی تاثیر جهانگردی بر عوامل مختلف....................................................................66

 -8-16-2اهداف توسعه جهانگردی.....................................................................................................67

 -9-16-2موانع توسعه جهانگردی.......................................................................................................67

 -10-16-2جهانگردی پایداری و توسعه آن......................................................................................68

 -11-16-2نتایج...................................................................................................................................69 

فصل سوم :  مطالعات پایه

بررسی استان خراسان..................................................................................................................70 -1-3 

 -1-1-3پیشینه تاریخی.........................................................................................................................70

-2-3 جغرافیای طبیعی خراسان.............................................................................................................71

-1-2-3 موقعیت....................................................................................................................................71

-2-2-3 پستی وبلندیها......................................................................................................................  72

-3-3 آب و هوای استان خراسان.........................................................................................................72

بادها...........................................................................................................................................73-1-3-3

-2-3-3 تنوع آب و هوایی استان خراسان............................................................................................74

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 -4-3تقسیمات كشوری........................................................................................................................74

 -5-3جمعیت استان..............................................................................................................................75 

 -1-5-3جمعیت و اهمیت آن  ............................................................................................................75

 -2-5-3رشد جمعیت............................................................................................................................76

 -3-5-3تراكم جمعیت.........................................................................................................................77

 -4-5-3سواد.........................................................................................................................................77

 -5-5-3زمینه های اشتغال....................................................................................................................77

 -6-5-3مسكن.....................................................................................................................................78

صنایع دستی............................................................................................................................78 -7-5-3  

..............................................................80 جاذبه های تاریخی و معماری استان خراسان رضوی -6-3

بناهای یادبود تاریخی..................................................................................................................82 -7-3

بناهای یادبود مذهبی....................................................................................................................82 -8-3

فرهنگ و هنر................................................................................................................................83 -9-3

معرفی چند بنای تاریخی مشهد................................................................................................84 -10-3

بررسی کلان شهر مشهد............................................................................................................86 -11-3

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

................................................................................................. 86 تاریخچه شکل گیری شهر -1-11-3

موقعیت جغرافیایی .................................................................................................................88  -12-3

جهت و نوع توسعه شهر...................................................................................................88  -1-12-3

 ............................................................................89 عوامل موثر در تعیین جهات گسترش -2-12-3 

 مطالعات زمین‌شناسی و زلزله‌شناسی....................................................................................92 -13-3

 اقلیم.......................................................................................................................................93   -14-3

   دمای هوا ...........................................................................................................................93-1-14-3

 تابش آفتاب........................................................................................................................94  -2-14-3

 میزان بارندگی.....................................................................................................................95-3-14-3

 رطوبت نسبی.......................................................................................................................95-4-14-3

 وزش باد...............................................................................................................................95-5-14-3

 توصیه های اقلیمی..............................................................................................................96 -6-14-3

 نقش شهر مشهد در استان خراسان........................................................................................96 -15-3

 وضعیت فرهنگی .....................................................................................................................97-16-3

 پوشش گیاهی...........................................................................................................................98-17-3

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 بررسی‌های جمعیت شهر مشهد.............................................................................................99 -18-3

 تعداد جمعیت و میزات رشدآن........................................................................................99 -1-18-3

ترکیب جنسی و سنی جمعیت.........................................................................................100 -2-18-3

توسعه کالبدی شهر و آثار جمعیتی آن.................................................................................100 -19-3

 تعداد زائر و مسافر و آثار جمعیتی آن..............................................................................101-1-19-3

عوامل افزایش زائر و مسافر.............................................................................................102  -2-19-3 

  بررسی روند توریسم در مشهد.............................................................................................102-20-3

102 توریسم در مشهد و نقش اقتصادی آن............................................................................ -1-20-3

 بررسی خصوصیات توریسم در مشهد............................................................................103 -2-20-3

 نوسان تعداد مسافران و زائران.........................................................................................105 -3-20-3

 پیش‌بینی توریسم شهر مشهد تا سال1395.....................................................................106-4-20-3

 پیش‌بینی توریسم ویژه مناطق تفریحی و گردشگری........................................................107-5-20-3

بررسی خطوط کلی توسعه آینده شهر مشهد........................................................................107 -21-3

 کانون‌های مهم توریستی تفریح اطراف مشهد.......................................................................108-22-3

 معرفی جاذبه‌های طبیعی واقع در منطقه ییلاقات مشهد......................................................108 -23-3

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 جاذبه های توریستی شهر مشهد............................................................................................108-24-3

 نام و آدرس تعدادی از پارکهای شهر مشهد.......................................................................109 -25-3

نگاهی به تاریخ شاندیز...........................................................................................................111-26-3

 ساختار شهری شهر شاندیز................................................................................................112-1-26-3

 -2-26-3منظر و ارتباط فضایی......................................................................................................113 

 -3-26-3ارگان‌ها و نهادهای دولتی تاثیرگذار.................................................................................114

 سایر ارگان‌ها و نهادهای دولتی تاثیرگذار.......................................................................116 -4-26-3

 تنگناها و محدودیت‌ها.......................................................................................................117-5-26-3

 فقدان تعریف حقوقی و تشکیلاتی....................................................................................117-6-26-3

 فقدان برنامه کالبدی و فضایی شهری...............................................................................117-7-26-3

 فقدان معرفی، تبلیغ و ترویج.............................................................................................118-8-26-3

 امکانات و قابلیت‌ها...........................................................................................................119-9-26-3

 تهیه طرح‌های ویژه گردشگری.......................................................................................119-10-26-3

مشکلات و محدودیت‌ها................................................................................................119 -11-26-3  

 توان‌ها و قابلیت‌‌ها...........................................................................................................120-12-26-3

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

الگوها، فعالیت‌ها و روندهای گردشگری سوران..............121 منابع و جاذبه‌های گردشگری : -27-3

 ترکیب گردشگران...................................................................................................................122-28-3

 الگوها و رفتارهای گردشگری...............................................................................................123-29-3

 طرح‌های توسعه......................................................................................................................124-30-3

فصل چهارم :  مطالعات تکمیلی

 گردشگری به عنوان یک سیستم................................................................................................127-1-4

  عناصر اصلی سیستم گردشگری..............................................................................................128-2-4

اصول بین المللی گردشگری....................................................................................................130 -3-4

بررسی ونقد طرح برنامه ملی توسعه گردشگری ایران............................................................134 -4-4

 طرح توسعه ملی گردشگری ایران............................................................................................135-5-4

 انواع گردشگری........................................................................................................................135-6-4

 گردشگری روستایی..................................................................................................................137-7-4

 گردشگری شهری......................................................................................................................138-8-4

 گردشگری درطبیعت (طبیعت گردی) ...................................................................................140 -9-4

 گردشگری پایدار....................................................................................................................143-10-4

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 اصول گردشگری پایدار.........................................................................................................144-11-4

 گردشگری فرهنگی.................................................................................................................145-11-4

 اکوتوریسم..............................................................................................................................147-12-4

 گردشگری و تكنولوژی..........................................................................................................148-13-4

 انواع جاذبه ها گردشگری......................................................................................................152-14-4

 شاخصهای کیفی طراحی منظر...............................................................................................154-15-4

طراحی محیط و منظر........................................................................................................154 -1-15-4

 -2-15-4برنامه‌ریزی تفرجی.............................................................................................................155

 -3-15-4بستر طراحی و امکان سنجی و محدودیتها......................................................................156

-4-15-4پوشش گیاهی.....................................................................................................................156

 -5-15-4پوشش گیاهی منطقه.........................................................................................................158

 -6-15-4انتخاب گیاهان برای استقرار در طراحی( الف)..............................................................158

 -7-15-4انتخاب گیاهان برای استقرار در طراحی(ب)...................................................................160

 -8-15-4بافت...................................................................................................................................161

 -9-15-4معرفی و انتخاب گیاهان قابل رشد در سایت..................................................................161

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 -10-15-4ترکیب عملکردی درختان..............................................................................................162

 -16-4گذرها در طراحی سایت........................................................................................................162

-17-4 آب در طراحی سایت.............................................................................................................164

 -18-4«آب» در طراحی فضای سبز..................................................................................................164

 -19-4اشکال استفاده از آب در معماری و شهرسازی....................................................................165

 -20-4نگرش‌های گوناگون انسان نسبت به آب..............................................................................166

 ویژگی‌های خاص خط، فرم، رنگ و بافتی...........................................................................167-21-4

 تکنیک‌‌های استفاده از آب......................................................................................................168-22-4

 مبلمان و المان‌های سایت..................................................................................................... 170-23-4

نتیجه‌گیری...............................................................................................................................172 -24-4

فصل پنجم :  ضوابط طراحی منظر

 -1-5ضوابط طراحی پارک و فضای سبز........................................................................................173

 -1-1-5ضوابط شهرسازی.............................................................................................................. 173

 -2-1-5ضوابط اجرایی....................................................................................................................173

-3-1-5 ضوابط مربوط به شهرسازی................................................................................................173

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 -2-5تعیین ابعاد و اندازه فضاها......................................................................................................174

 -3-5ضوابط گذرها..........................................................................................................................174

 -4-5ضوابط کف سازی ...................................................................................................................175

 -5-5ضوابط تجهیزات .....................................................................................................................181

 -6-5بخش خدماتی .........................................................................................................................186

 -1-6-5رستوران مجموعه.................................................................................................................186

-2-6-5 اغذیه ...................................................................................................................................187

 -3-6-5تریا .......................................................................................................................................187

 -4-6-5چایخانه ................................................................................................................................187

 -5-6-5فضاهای لازم  چایخانه‌ سنتی...............................................................................................188

-6-6-5 رستوران سنتی .....................................................................................................................188

-7-6-5 كیوسكهای فروش تنقلات ..................................................................................................189

-8-6-5نگهبانی و اطلاعات ..............................................................................................................190

 -9-6-5سرویسها .............................................................................................................................190

-10-6-5 پاركینگ ...........................................................................................................................190

 

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

 -11-6-5اداری.................................................................................................................................191

-7-5 بخش فرهنگی ..........................................................................................................................192

-1-7-5  حداقل مساحت مورد نیاز فضاهای رفاهی خدماتی .........................................................192

-2-7-5 حداقل مساحت مورد نیاز فضاهای تجاری .......................................................................194

-3-7-5 حداقل مساحت مورد نیاز فضاهای اداری..........................................................................194

-8-5 درك ارزشهای بصری مناظر...................................................................................................195

 -1-8-5پوشش گیاهی مجموعه....................................................................................................... 195

 -2-8-5ارزیابی پوشش گیاهی .........................................................................................................196

 -3-8-5طراحی مبلمان در فضای سبز..............................................................................................198

 -4-8-5سكوهای نشیمن در فضای سبز...........................................................................................199

-5-8-5 تدوین برنامه فیزیکی ..........................................................................................................200

 

 

 

 

 

  عنوان                                                                                                                                     صفحه

 

فصل ششم :    مطالعات تطببقی

نمونه‌ پارک‌های داخلی..................................................................................................................203 -6

-1-6 باغ سنگی (پارک جمشیدیه، تهران) .......................................................................................203

-2-6 طراحی فضاهای عمومی و بناها................................................................................................204

-3-6 حرکت آب................................................................................................................................207

-4-6 مصالح........................................................................................................................................208

-5-6 پارک گلدن گیت......................................................................................................................210

-6-6 باغ‌ها..........................................................................................................................................212

-7-6 یادبودها.....................................................................................................................................214

مجسمه ها و المانها ..................................................................................................................217 -8-6

فصل هفتم :  مطالعات کالبدی

7-1- بررسی سایت و تجزیه و تحلیل آن ...........................................................................................218

7-1-1مشخصات سایت......................................................................................................................218

7-1-2- محل قرار گیری سایت..........................................................................................................218

7-1-3- آنالیز سایت انتخابی...............................................................................................................218

7-1-4- آنالیز سایت سوران(بررسی ساختاری) .................................................................................219

 

فصل هشتم :  فرآیند طراحی پروژه

 -1-8چگونگی شکل گیری ساختار ( مبانی برنامه ریزی  طرح )...................................................229

 اصول ساختار فضایی در طرح و برنامه‌ریزی پیش از طرح....................................................229-2-8

 تعریف فضا و درک فضایی1............................................................................................ 229 -1-2-8

 زبان الگوهای رفتاری (دستیابی به الگوهای رفتاری برای طراحی) ................................231 -2-2-8

 شناسایی تمایلات رفتاری مخاطبین سایت سوران.................................................................234 -3-8

 شکل گیری ساختار و ایده ................................
ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 24 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مقاله مجموعه قوانین و مقرارات بورس اوراق بهادار

مقاله مجموعه قوانین و مقرارات بورس اوراق بهادار

دانلود مقاله مجموعه قوانین و مقرارات بورس اوراق بهادار

مقاله مجموعه قوانین و مقرارات بورس اوراق بهادار
دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل pdf
حجم فایل 25 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 109

 

مقاله مجموعه قوانین و مقرارات بورس اوراق بهادار

فهرست

عنوان

صفحه

مقدمه......................................................................................................................... 1

قانون تأسیس بورس اوراق بهادار...................................................................... 2- 14

آیین نامة اجرایی سازمان كارگزاران.................................................................. 15-33

پذیرش شركتها در بورس        34-40 

 

 

مقدمه

بورس اوراق بهادار ، بازار خاصی است كه حد آن داد و ستد اوراق بهادار توسط كارگزاران بورس، مطابق قانون تأسیس بورس اوراق بهادار انجام می گیرد

شرایط مناسب هر فعالیت قانونمند در گرو حضور مجموعه قانونی منسجم و متناسب با آن كه با طرح مقرارات جدید ابعاد تازه تری برای فعالیت پدید آورد یا ابهام های قانونی موجود را برطرف سازد از این رو گاه مراجعه به مجموعه های مطول اما پراكنده قانونی، نشان می دهد كه چگونه قانون گذار با پاره ای پیش بینی های هوشمندانه بستر قانونی مناسب برای تكوین و تداوم فعالیت های نو بنیاد را پدید آورده است.

در اجرای مادة 13 قانون بورسصدور پروانة اجازة كارگزاری، موكول به تودیع مبلغ پنج میلیون ریال تضمین از طرف كارگزار حقوقی و مبلغ دو میلیون و پانصد هزار ریال از طرف كارگزار حقیقی، تضمین در بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران است. این تضمین، به یكی از صورتهای زیر، نزد بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران سپرده می شود:

الف)  وثیقه نقدی.

ب) تضمین بانكی بدون قید و شرط.

 كارگزاران باید برای جبران خسارتهایی كه ممكن است از عملیات آنان متوجه دو طرف معامله شود، به یكی از صورتهای زیر، تضمین كافی نزد بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران بسپارند.

دانلود مقاله مجموعه قوانین و مقرارات بورس اوراق بهادار


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله مجموعه قوانین و مقرارات بورس اوراق بهادار,

گزارش کارآموزی مجموعه گزارشات آراء محاكم دادگستری(حقوقی، كیفری، خانواده، اطفال، تجدیدنظر)

گزارش کارآموزی مجموعه گزارشات آراء محاكم دادگستری(حقوقی، كیفری، خانواده، اطفال، تجدیدنظر)در 275 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود گزارش کارآموزی مجموعه گزارشات آراء محاكم دادگستری(حقوقی، كیفری، خانواده، اطفال، تجدیدنظر)

گزارش کاراموزی مجموعه گزارشات آراء محاكم دادگستری(حقوقی، كیفری، خانواده، اطفال، تجدیدنظر)
کاراموزی مجموعه گزارشات آراء محاكم دادگستری(حقوقی، كیفری، خانواده، اطفال، تجدیدنظر)
کارورزی مجموعه گزارشات آراء محاكم دادگستری(حقوقی، كیفری، خانواده، اطفال، تجدیدنظر)
دانلود گزارش کارآموزی مجموعه گزارشات آراء محاكم دادگستری(حقوقی، كیفری، خانواده، اطفال، تج
دسته بندی گزارش کار آموزی و کارورزی
فرمت فایل doc
حجم فایل 335 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 275

گزارش کارآموزی مجموعه گزارشات آراء محاكم دادگستری(حقوقی، كیفری، خانواده، اطفال، تجدیدنظر)در 275 صفحه ورد قابل ویرایش

فهرست مطالب 

عنوان........................................................................................................................ صفحه

پیشگفتار............................................................................................................................ 1

 بخش اول : امور حقوقی.................................................................................................. 2

غبن فاحش ....................................................................................................................... 3

الزام به ایفای تعهد.......................................................................................................... 12

مطالبه وجه و اعسار از پرداخت هزینه دادرسی............................................................ 16

فسخ قرارداد اجاره......................................................................................................... 19

صدور حكم به جهت وصول مهریه از ماترك و احتساب هزینه دادرسی..................... 23

فسخ قرارداد بیع............................................................................................................. 27

رفع مزاحمت و ممانعت از حق....................................................................................... 30

احضار از پرداخت محکوم به ........................................................................................ 32

تخلیه مورد اجاره .......................................................................................................... 34

الزام به تنظیم سند رسمی ............................................................................................. 38

ابطال رأی داور مرضی الطرفین ................................................................................... 44

تجویز انتقالمنافع ............................................................................................................ 50

تجویز تعدیل اجاره بها .................................................................................................. 52

تقسیم باقیمانده ماترک با تجویز انتقال منافع ................................................................ 55

موت فرضی ................................................................................................................... 58

تحریر مهر و موم ترکه ................................................................................................. 61

تغییر نام شناسنامه ........................................................................................................ 63

تنفیذ وصیت نامه ........................................................................................................... 65

تقاضای صدور گواهی افراز ......................................................................................... 68

خلع ید ............................................................................................................................ 70

فروش مال غیر .............................................................................................................. 72

فسخ قرارداد تخلیه منزل مطالبه اجور معوقه ............................................................... 75

تخلیه .............................................................................................................................. 79

تخلیه مورد اجاره .......................................................................................................... 81

فصل دوم: امور کیفری

خیانت در امانت تصرف مال غیر .................................................................................. 86

جعل ............................................................................................................................... 88

اعمال ماده 696.............................................................................................................. 90

قتل غیر عمد ................................................................................................................... 92

فریب در ازدواج ............................................................................................................. 94

آزادی مشروط و تخفیف مجازات ................................................................................. 96

ترک انفاق ...................................................................................................................... 98

جعل سوء استفاده از امتیازات .................................................................................... 100

صدور چک بلامحل خیانت در امانت ........................................................................... 105

تصرف عدوانی و فروش مال غیر .............................................................................. 109

ربا خواری .................................................................................................................. 112

فصل سوم: امور خانوادگی

فسخ نکاح ..................................................................................................................... 115

مطالبه نفقه و تعیین نفقه .............................................................................................. 117

ازدواج مجدد ............................................................................................................... 119

الزام به تنظیم سند رسمی ثبت نکاح ............................................................................ 121

اجازه ازدواج مجدد ..................................................................................................... 123

تقاضای صدور گواهی عدم سازش ........................................................................... 125

صدور گواهی عدم سازش و طلاق باستناد ماده 130 ق.م......................................... 133

طلاق توافقی ................................................................................................................ 140

تقلیل نفقه ..................................................................................................................... 142

اثبات زوجیت ............................................................................................................... 144

قرار تأمین خواسته مطالبه نصف دارایی باستناد بند الف عقدنامه ............................. 147

افزایش نفقه فرزندان ................................................................................................... 151

فصل چهارم: تجدید نظرخواهی

ایفای تعهد ................................................................................................................... 153

رفع رطوبت ................................................................................................................. 165

الزام به فروش دستگاه مورد مشارکت و تقسیم سهم حق الطرفین ........................... 171

استرداد شیربها ........................................................................................................... 176

مطالبه وجه .................................................................................................................. 180

استرداد سند مالکیت ................................................................................................... 184

ابطال اجرائیه ............................................................................................................... 190

الزام به ساختن مقبره ................................................................................................. 196

فصل پنجم: اطفال

رانندگی بدون گواهینامه منجر به قتل غیر عمد .......................................................... 208

توهین و اهانت به مأمورین ......................................................................................... 212

شرکت در نزاع دسته جمعی و اخاذی ........................................................................ 215

ایراد ضرب و جرح عمدی ........................................................................................... 217

فصل ششم: اجرای احکام کیفری

مزاحمت تلفنی .............................................................................................................. 222

تخریب اتومبیل و قدرت نمایی و جریحه دار کردن عفت عمومی ................................ 225

کیف ربایی ................................................................................................................... 232

سرقت مسلحانه ........................................................................................................... 236

سرقت مقرون به آزار ................................................................................................. 239

تفخیذ، رابطه نامشروع، شرب خمر، نگهداری آلات ماهواره ....................................... 243

تجاوز و فریب(زنای غیر محسنه) ............................................................................... 251

برگزاری پارتی و شرب خمر ...................................................................................... 259

لواط ............................................................................................................................ 264

فصل هفتم:اجرای احکام مدنی

توقیف عملیات اجرایی در یک قطعه زمین ................................................................... 268

قلع و قمع مستحدثاث ایجادی و نیم عشر دولتی ......................................................... 270

 

پیشگفتار

حقوق ، عدالت، قانونمندی و قانونگرایی از شعارهای است كه حكومتهای بسته به شدت و ضعف علاقمندیشان به آنها سر می دهند، حكومتها خود را وفادار به این مسایل و اجرای قانون ورعایت عدالت و انصاف نشان نمی دهند و اگر غیر از این باشد سقوط حتمی است. از ابتدای تشكیل جوامع این زمینه ها وجود داشته و در ایران نیز بسیار از حكمروایان خود را داعیه دار اجرای عدالت می دانسته اند.

ادیان الهی و غیر الهی نیز بر این امر صحه گذارده و مردم را تشویق به اجرای قانون می نمودند، چه اگر رعایت قانون و عدل و انصاف نباشد، سنگ روی سنگ بند نمی گردد. خداوند در قرآن كریم در سوره بقره آیات 282 و 283 مردم را به نوشتن سند، درزمانی كه معامله ای انجام می دهند، دعوت می نماید و در سورة دیگر مانند سورة نور ، حدود الهی را در مورد فاسقین و جنایتكاران ، مشخص می نماید.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به رهبری حكیم قانونمند حضرت امام (ره) ، ایران نیز، به یكی از داعیه دارترین حكومتهای پایبند به قانون وانصاف و عدالت تبدیل گشت و دولتهایی كه پس از هم ، به منصب قدرت می رسیدند، تحقق عدالت اجتماعی و قانون و قانون گرایی و قانونمندی را وعده می‌دادند در همین راستا، قانون تشكیل دادگاههای عمومی و انقلاب تصویب و به مرحله اجرا گذارده شد و سیستم قضایی سابق فسخ گردید.

سپاس خدای عز و جل كه نعمت نوشتن و اندیشیدن را به اینجانب عطا نمود تا بتوانم با فكر و اندیشه، قلم فرسایی نمایم و شكر خدا كه چنین فرصتی جهت مطالعه و تحقیق در پرونده های محاكم دادگستری ایجاد نمود و این امر میسر نمی شد جزء با تأسیس كانون مشاوران و وكلای دادگستری (ماد 187).

 


 

كلاسه پرونده : 77/150/1857

خواهان: بهزاد فداكار

خوانده: حسین اسلامی

خواسته: فسخ قولنامه مورخ 27/4/77 و 8/6/77 (معاوضه) به لحاظ غبن فاحش مقوم به 12.580.000

شرح نتایج حاصله پرونده و اقدامات جاری:

شرح دادخواست: احتراماً خواهان ملك پلاك ثبتی 7325/42 را به مبلغ 21.500.000 تومان تقدیم گردیده با یك قطعه باغ خوانده كه به صورت قولنامه‌ای مالك می باشد به مبلغ 20.000.000 تومان معاوضه نموده است و معاوضه در ملك درهامش قولنامه ها توضیح داده شده است. خواهان اطلاع یافته كه مورد معاوضه (باغ خوانده) در زمان معامله بیش از 6 میلیون تومان ارزش گذاشته و خواهان مغبون شده است مطابق مادة 416 ق.م مغبون اختیار فسخ دارد لذا موكل وفق مادة 420 مبادرت به ارسال اظهار نامه نموده است از محضر دادگاه صدور حكم اعلام فسخ قولنامه های فوق (معاوضه) به لحاظ غبن مورد استدعا است.

به تاریخ 2/3/78 پرونده تحت نظر است خواهان اظهار می دارد: زمین مورد معاوضه به موجب قولنامه مورخ 18/9/76 از خانم بیگم معظمی به مبلغ 8.500.000 تومان خریداری و در معاوضه با موكل به مبلغ 20.000.000 تومان ارزیابی گردیده حال آنكه ملك مزبور 6.000.000 ارزش داشته تقاضای فسخ قولنامه های معاوضه را دارم.

خوانده اظهار می دارد پس از ارزیابی با بنگاه زمین را با منزل معاوضه كردم كه بعد از موعد مقرر منزل را تخلیه و سند را به نام علی جعفری برنج كه منزل تخلیه و تحویل

علی جعفری گردید كه بعد از 4 ماه به من مراجعه كرد (و گفت پشیمان شده ام) و من منزل را به آقای جعفری فروختم.

قرار دادگاه: در خصوص دعوی خواهان مبنی بر اثبات غبن فاحش در معامله انجام شده كه یك دستگاه ساختمان را در قبال یك قطعه باغ معاوضه كرده اند كه ساختمان حسب ادعای خواهان 20 میلیون وباغ آن در هنگام 6 میلیون ارزش داشته برای ثبوت ادعای خواهان و معاینه محلی و ارزیابی از طریق كارشناس ضروری است لذا قرار ارجاع امر به كارشناس صادر می گردد.

نظریة كارشناس 1- پلاك 7325/43 به مساحت 242 متر یك دستگاه ساختمانی مسكونی با یك باب مغازه ارزش كل شش دانگ عرضه و اعیان و ارزش واحد تجاری به مبلغ 16.000.000 تومان.

2- یك باب زمین با بنای قدیمی ارزش كل عرصه و اعیان و امكانات موجود در محل با بنای قدیمی احداثی 9.350.000 تومان

پرونده 1650                         دادنامه 143     30/5/79    شعبه به دادگاه شهریار

خواهان بهزاد فداكار              خوانده: حسین اسلامی

خواسته : فسخ مبایعه نامه عادی مورخ 27/4/77   و    8/6/77

در خصوص دعوی خواهان بهزاد فداكار به طرفیت خوانده حسین اسلامی بخواسته فسخ مبایعه نامه عادی 27/4/77 و 8/6/77 به لحاظ غبن فاحش و در معامله معاوضی و مطالبه هزینه دادرسی و خسارات وارده به شرح دادخواست تقدیمی به این نحو كه خواهان طبق مبایعه نامه مورخ 27/4/77 یك دستگاه ساختمان حدود 242 متر مربع به پلاك ثبتی 7325/42   21.500.000 تومان محاسبه و طبق قرارداد عادی مورخ 8/6/77 یك قطعه باغ به قرار 1800 متر مربع كه فاقد سند رسمی مالكیت می باشد به قیمت 20 میلیون تومان محاسبه و با خوانده معاوضه می نماید پس از انجام معامله بلافاصله خوانده ملك را به افراد دیگری واگذار و خود نیز با توجه به پرونده‌های متعدد و مطروحه در دستگاه كه به جرم فروش مال غیر و كلاهبرداری تحت تعقیب می‌باشد متواری می گردد كه نهایتاً دادنامه شماره 298و297 به تاریخ 21/4/79مبنی بر محكومیت كیفری او صادر پیوست پرونده می باشد علیهذا باعنایت به نظر كارشناس رسمی كه قیمت ملك خواهان 16 میلیون تومان می باشد و قیمت باغ واگذاری خوانده 9.350.000 تومان برآورد شده و نظریة كارشناس به لحاظ متواری بودن خوانده با اعلامیه ابلاغ مصون از اعتراض بوده دعوی خواهان ثابت تشخیص مستنداً به مواد 185 و 416 و 417 و 419 ق.م با مغبون تشخیص دادن خواهان در معامله معاوضی انجام شده حكم بر فسخ هردو قرارداد عادی مورخه های 27/4/77 و 8/6/77 و استرداد هر یك از مبیع و ثمن هر د قرار دارد به طرف اصلی و اولی صادر و اعلام می گردد حكم صادره حضوری محسوب و ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر در تاریخ تجدیدنظر استان تهران می باشد.

دانلود گزارش کارآموزی مجموعه گزارشات آراء محاكم دادگستری(حقوقی، كیفری، خانواده، اطفال، تجدیدنظر)


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
گزارش کارآموزی مجموعه گزارشات آراء محاكم دادگستری(حقوقی، كیفری، خانواده، اطفال، تجدیدنظر),

تحقیق مجموعه‌های مركزی و شعاع‌ها در گراف‌های مقسوم علیه صفر از حلقه‌های جابجایی

تحقیق مجموعه‌های مركزی و شعاع‌ها در گراف‌های مقسوم علیه صفر از حلقه‌های جابجایی

دانلود تحقیق مجموعه‌های مركزی و شعاع‌ها در گراف‌های مقسوم علیه صفر از حلقه‌های جابجایی

تحقیق مجموعه‌های مركزی و شعاع‌ها در گراف‌های مقسوم علیه صفر از حلقه‌های جابجایی
مجموعه‌های مركزی و شعاع‌ها در گراف‌های مقسوم علیه صفر از حلقه‌های جابجایی
پروژه مجموعه‌های مركزی و شعاع‌ها در گراف‌های مقسوم علیه صفر از حلقه‌های جابجایی
پایان نامه مجموعه‌های مركزی و شعاع‌ها در گراف‌های مقسوم علیه صفر از حلقه‌های جابجایی
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل doc
حجم فایل 203 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 48

تحقیق مجموعه‌های مركزی و شعاع‌ها در گراف‌های مقسوم علیه صفر از حلقه‌های جابجایی

 

پیش گفتار

تاریخ، خود نقطه‌ی عطف شمارگانی است كه پیوسته و ناپیوسته چهار مضراب عشق را حول محور تمركز اعداد نواخته و به اثبات حقانیت واحد، دراصول هستی پرداخته است.

امتداد جریان ثبوت حقانیت شمارگان، خواه در آن برهه از زمان كه خوارزمی اش می‌سرود و چه در دیگر زمان ها كه اقلیدس و فیثاغورثش تجلی بخشیدند، شاه بیت های مطلعش را با تخلص آخرش پیوند زدند تا غزل گونه ای باشد، غزل شكار، نه تجنیسش افراط بخشیدند و نه جذرش تفریط، چرا كه عدد یك واحد، دو واحد عدد یك ماند وخواهد ماند.

خلاصه‌ی مطالب

برآن شدم تا با تلاش مستمر مطالبی را از نظر گرامیتان بگذرانم كه بدیع باشد و قابل ارائه، امیدوارم رضایت خاطر شما خوانندگان گرامی را جلب نمایم. دراینجا خلاصه‌ای از مطالبی كه مطالعه خواهید كرد آورده شده است.

دریك حلقه‌ی جابجایی و یكدار R، گراف مقسوم علیه صفر، ، گرافی است كه رأس های آن مقسوم علیه های صفر غیرصفر R می باشند كه درآن دو رأس مجزای xو y مجاورند هرگاه xy=0. این مقاله اثباتی براین مطلب است كه اگر R نوتری باشد آن گاه شعاع ،0،1 و یا 2 می باشد و نشان داده می شود كه وقتی R آریتن می‌باشد اجتماع مركز با مجموعه {0} اجتماعی از ایده آل های پوچ ساز است. زمانی كه مركز گراف مشخص شده باشد می توان قطر  را تعیین كرد و نشان داده می‌شود كه اگر R حلقه‌ی متناهی باشد آن گاه میانه زیر مجموعه ای از مركز آن است. زمانی كه R آریتن باشد با به كاربردن عناصری از مركز  می‌توان یك مجموعه‌ی غالب از  ساخت و نشان داده می شود كه برای حلقه‌ی متناهی ، كه F میدان متناهی است، عدد غالب  مساوی با تعداد ایده آل های ماكسیمال مجزای R است. و همچنین نتایج دیگری روی ساختارهای  بیان می‌شود.

واژه های كلیدی

مجموعه های مركزی؛ حلقه‌ی جابجایی؛ مقسوم علیه صفر؛ گراف مقسوم علیه صفر

فهرست

عنوان................................................................................................................

پیش گفتار ........................................................................................................

خلاصه‌ی مطالب ..............................................................................................

1فصل اول .......................................................................................................

1-1مقدمه ........................................................................................................

1-2پیش نیازها ................................................................................................

تعاریف .............................................................................................................

قضیه ها............................................................................................................

2فصل دوم ......................................................................................................

2-2مركز .........................................................................................................

2-3 میانه .........................................................................................................

2-4 مجموعه های غالب ..................................................................................

منابع  

دانلود تحقیق مجموعه‌های مركزی و شعاع‌ها در گراف‌های مقسوم علیه صفر از حلقه‌های جابجایی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق مجموعه‌های مركزی و شعاع‌ها در گراف‌های مقسوم علیه صفر از حلقه‌های جابجایی,

تاريخ : 24 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مقاله آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی

مقاله آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی

دانلود مقاله آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی

مقاله آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی
آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی
دانلود آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی
پروژه آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی
تحقیق آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل doc
حجم فایل 15 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 19

مقاله آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی


چكیده:

این مقاله به معرفی برخی از كنسرسیوم‌های داخلی و خارجی كتابخانه‌ها از جمله «كنسیران» و «آیفل» و نقش آنها در تأمین بهینه منابع الكترونیكی برای كتابخانه‌ها می‌پردازد. و اینكه با سازماندهی كتابخانه‌های كشور و مدیریت واحد آنها می‌توان در كمترین زمان ممكن و با صرف كمترین هزینه‌ و طی سهل‌ترین مسیر ممكن، از بهترین منابع الكترونیكی بهره‌مند شد.

 

كلید واژه‌ها:

كتابخانه‌ها، كنسرسیوم، كنسیران، آیفل، ناشر، كارگزار، منابع الكترونیكی.


مقدمه:

امروزه منابع الكترونیكی و دسترسی به آنها یكی از مهمتر‌ین نیازهای كتابخانه‌ها و مراكز فرهنگی به شمار می‌رود كه دستیابی آسان واستفاده بهینه از آن نیاز به دانش و مدیریت خاصی دارد.

با توجه به گستردگی دانش وعلوم و فنون بشری، جایگزینی دسترسی آسان به منابع مورد نیاز بجای مالكیت منابع و تهیه تمامی‌ آنها، از اولویت بیشتری برخوردار بوده و بهترین طریقة نشر و اشاعه فرهنگ و دانش در مراكز اطلاع‌رسانی به ویژه كتابخانه‌ها می‌باشد. قیمت بسیار گران منابع از یك طرف و بودجه كم كتابخانه‌ها برای خرید آنها از طرف دیگر، عامل گرد هم آمدن نمایندگان كتابخانه‌های كشورهای مختلف و تشكیل كنسرسیوم‌های مختلف داخلی و خارجی شد. تشكیل این كنسرسیوم‌ها راهگشای بسیاری از مشكلات بوده است. چرا كه با صرف هزینه و وقت كمتر، منابع مختلف و متنوع‌تری تأمین شده و در اختیار پژوهشگران و محققان قرار می‌گیرد و كاربران نیز با دریافت آموزشهای لازم به شبكة بانكهای اطلاعاتی مختلف متصل می‌شوند.

كنسرسیوم خارجی «آیفل»:

از جمله كنسرسیوم‌های بین‌المللی، آیفل (EIFL)[1] می‌باشد كه به عنوان نمایندة كتابخانه‌های كشورهای گوناگون با دارا بودن اهداف غیرتجاری برای دریافت منابع بیشتر با قیمت مناسبتر با ناشران منابع دیجیتالی و یا كارگزاران آنها وارد مذاكره می‌شود. و وظیفه اصلی آن، زمینه سازی برای تجارت نشریات و محصولات الكترونیكی از طریق مذاكره با ناشر و كارگزار می‌باشد.[1] - Electronic Information For Libraries

دانلود مقاله آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله آیفل و نقش آن در گسترش مجموعه منابع الكترونیكی,

تاريخ : 24 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی مجموعه (آموزشی- فرهنگی- تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران

پایان نامه بررسی مجموعه (آموزشی فرهنگی تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران در 127 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود پایان نامه بررسی مجموعه (آموزشی- فرهنگی- تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران

پایان نامه بررسی مجموعه (آموزشی فرهنگی تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران
مقاله بررسی مجموعه (آموزشی فرهنگی تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران
پروژه بررسی مجموعه (آموزشی فرهنگی تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران
تحقیق بررسی مجموعه (آموزشی فرهنگی تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران
دانلود پایان نامه بررسی مجموعه (آموزشی فرهنگی تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران
آم
دسته بندی علوم انسانی
فرمت فایل doc
حجم فایل 3571 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 127

پایان نامه بررسی مجموعه (آموزشی- فرهنگی- تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران

در 127 صفحه ورد قابل ویرایش 

 

فهرست مطالب:

 

عنوان                                                                                                                                      صفحه

فصل اول- درباره فرهنگ و هویت

مقدمه.................................................................................................................................................................................................................................... 2

ویژگیهای طرح.................................................................................................................................................................................................................... 4

فرهنگ و هویت.................................................................................................................................................................................................................. 5

فرهنگ و طبیعت................................................................................................................................................................................................................. 6

نتایج..................................................................................................................................................................................................................................... 7

فصل دوم- درباره تهران و منطقه 22

مقدمه.................................................................................................................................................................................................................................... 10

مختصات جغرافیایی............................................................................................................................................................................................................ 10

سابقه تاریخی شهر تهران..................................................................................................................................................................................................... 11

بررسی های جمعیتی............................................................................................................................................................................................................ 12

بررسی وضعیت اقتصادی.................................................................................................................................................................................................... 12

شبكه و تاسیسات حمل و نقل و دسترسی های شهری....................................................................................................................................................... 13

بررسی آلودگی های زیست محیطی................................................................................................................................................................................... 14

بررسی وضعیت فرهنگی تهران........................................................................................................................................................................................... 14

بررسی منطقه 22 در تهران.................................................................................................................................................................................................. 16

موقعیت قرار گیری منطقه................................................................................................................................................................................................... 16

وضعیت شبكه های دسترسی.............................................................................................................................................................................................. 16

موقعیت جغرافیایی ............................................................................................................................................................................................................. 17

شیب و توپوگرافی............................................................................................................................................................................................................... 18

وضعیت زلزله...................................................................................................................................................................................................................... 19

پوشش گیاهی....................................................................................................................................................................................................................... 20

بررسی های اجتماعی........................................................................................................................................................................................................... 21

بررسی كاربردی.................................................................................................................................................................................................................. 23

فصل سوم- سایت، تحلیل سایت و روند طراحی

پانورامای سایت................................................................................................................................................................................................................... 25

نقشه های مختلف تهران و منطقه 22................................................................................................................................................................................. 26

روند طراحی......................................................................................................................................................................................................................... 29

تحلیل سیركرلاسیون سایت................................................................................................................................................................................................ 30

فصل چهارم- بررسی شرایط اقلیمی

شرایط اقلیمی تهران............................................................................................................................................................................................................ 33

نمودارهای اقلیمی................................................................................................................................................................................................................ 34

تابش آفتاب......................................................................................................................................................................................................................... 39

دما......................................................................................................................................................................................................................................... 40

رطوبت................................................................................................................................................................................................................................. 41

باد......................................................................................................................................................................................................................................... 42

بارندگی................................................................................................................................................................................................................................ 43

عوامل فرعی......................................................................................................................................................................................................................... 43

معماری و اقلیم.................................................................................................................................................................................................................... 43

گیاهان و معماری................................................................................................................................................................................................................. 45

نتیجه..................................................................................................................................................................................................................................... 46

فصل پنجم- فضایابی، استانداردها و بررسی رابطه عملكردها

فضاهای موجود در سایت.................................................................................................................................................................................................... 50

آمفی تئاتر و سالن نمایش................................................................................................................................................................................................... 50

مهمانسرا............................................................................................................................................................................................................................... 52

فضاهای آموزشی................................................................................................................................................................................................................. 56

رستورانها.............................................................................................................................................................................................................................. 58

مجموعه ورزشی.................................................................................................................................................................................................................. 60

كتابخانه................................................................................................................................................................................................................................ 61

موزه...................................................................................................................................................................................................................................... 63

باغ ایرانی.............................................................................................................................................................................................................................. 67

پاركینك.............................................................................................................................................................................................................................. 73

فصل ششم- مبانی نظری طرح

مقدمه.................................................................................................................................................................................................................................... 86

مبانی نظری معماری در عرصه صور مثالی......................................................................................................................................................................... 88

فضا در معماری ایرانی......................................................................................................................................................................................................... 90

ملاكهای قضاوت در مورد یك اثر معماری....................................................................................................................................................................... 92

روند طراحی......................................................................................................................................................................................................................... 93

نور........................................................................................................................................................................................................................................ 97

صدا...................................................................................................................................................................................................................................... 100

مرور اهداف و سنجش آنها................................................................................................................................................................................................. 103

زیبایی و هنر......................................................................................................................................................................................................................... 104

حقوق بازدید كنندگان و آزادی حركت در فضا............................................................................................................................................................... 107

خوانایی و معنادار بدون فضا................................................................................................................................................................................................ 110

انسجام معمارانه.................................................................................................................................................................................................................... 112

هویت ملی مجموعه............................................................................................................................................................................................................. 113

وقار مدنی............................................................................................................................................................................................................................. 114

سنخیت عملكرد با مناسبتهای بصری................................................................................................................................................................................. 114

رعایت سلسله مراتب........................................................................................................................................................................................................... 115

ارائه یك نمونه..................................................................................................................................................................................................................... 116

 

فصل هفتم- تاسیسات

منابع و ماخذ.........................................................................................................................................................................................................................

پیشرفتهای اجتماعی و سیاستهای علمی تكنولوژی  بشر ارتباطات فرهنگی مردمان گوناگون را در  سراسر دنیا آسان نموده است.

پیشرفت سیستمهای ماهواره‌ای – مخابراتی آرمانها، اندیشه‌ها و سنتهای اجتماعی را بر بال امواج سوار كرده و از این سوی جهان به آن سوی جهان در آن واحد انتقال می‌دهد.

امروزه برخوردهای فرهنگی تا حدی افزایش یافته كه باورهای فرهنگی، هویتهای  فرهنگی، ملی به آسانی قابل تغییر و تردید میشود.

 باورهای فرهنگی كه جامعه‌ای  در طول سالیان دراز  به آنها خوی كرده و با آنها زندگی كرده بسرعت رنگ می‌بازد  و این خبر در سایه تقابل های گسترده اندیشه‌ها و سیر و انتقال اصول فرهنگی  از طریق شیوه‌های صحیح تكنیكی صورت نمی‌گیرد.

در پس این انتقالها و برخوردهای فرهنگی همیشه روشهای انسانی و دوستانه بكار می‌رود به باد یغما رفتن وتاراج اصول فرهنگی جامعه و بر باد رفتن اخلاق و فضیلتهای اجتماعی آن اهداف سلطه‌گری در زمینه‌های اجتماعی  - اقتصادی  را در بر گرفته و شیوه‌های  اعمال دشمنی‌های گسترده نیز در حد گسترده‌ای امروزه رواج یافه و  این چیزی جز تهاجم فرهنگی نیست زیرا هنگامی كه مبانی فرهنگی یك جامعه حتی به زیر سوال رفت و جامعه دچار سستی شد با تسلط و اعمال شیوه‌های جدید زندگی بیگانگان هموار می‌گردد بنابراین  برخوردهای مقابله گرایانه با این تهاجم فرهنگی امروزه علاوه بر داشتن ابزارهای  علمی و فنی لازم هوشیاری اجتماعی خاصی را احتیاج  دارد.

متاسفانه مهم‌ترین  قشری كه مورد تهاجم فرهنگی  قرار می‌گیرند نسل جوان هستند. زیرا نسل جوان در هر مملكتی در واقع پایه گذار  نحوه پیشرفت و زندگی  و آرمانهای آن جامعه در آینده است.

بنابراین تربیت و آموزش جوانان هر كشور تضمین كننده راه پیشرفتهای اجتماعی -  اقتصادی و فنی آن كشور است.

امروز از سالیان دراز تجارب آموزش فرهنگی ممالك پیشرفته تقریباً  این نتیجه حاصل شده است كه مراكز تربیتی سنتی مانند معمول هر جامعه نظیر مراكز دانشگاهی و كانونهای خاص تربیتی امروز  نمی‌توانند هم بار آموزشی فرزندان یك جامعه را بر دوش بكشند. و یا اینكه از اصول فرهنگی آن دفاع لازم را به عمل آورند و اینكه  در تهاجمات فرهنگی مختلف و اجتماعی آسیب پذیر نباشند.

بنابراین  نیاز به بازگشایی و احداث مراكز جدید آموزشی – فرهنگی – تربیتی، با شیوه‌های نوین مدیریتی می‌باشد یكی از این مراكز علاوه بر احداث مركز علمی و آموزشی فعال ایجاد هسته‌ها و مراكز فرهنگی كه تماماً  زمینه‌های آموزشی – تربیتی را داشته  در بر دارد.

مجموعه حاضر اگر چه بعنوان یك مجموعه فرهنگی خدماتی می‌تواند بطور مستقل عمل نماید اما در واقع  برای تكمیل سایت شهرداری منطقه 22 طراحی شده است و همین عامل سبب می‌شود كه در تمام مراحل طراحی، طراح نیم نگاهی هم به مجموعه شهرداری داشته باشد و تلاش كند تا نیازهای آنرا برآورده كند.

نیاز به وجود چنین مجموعه‌ای در كنار  شهردای منطقه 22 هنگامی محسوس می‌شود كه بدانیم روزانه 4 نفر برای انجام كارهای خود به شهرداری مراجعه می‌كنند و این مجموعه  در سر راه این افراد قرار دارد و مردم باید برای رسیدن به ساختمان شهرداری از یك مجتمع فرهنگی عبور كنند و این باعث  می‌شود كه یكی از نیازهای مهم جامعه  ما یعنی بالا بردن توسعه فرهنگی  عموم  مردم از این طریق میسر گردد زیرا هنگام عبور از این مجموعه  هنرجویان كارگاهها  و آتلیه‌های هنری را در رفت و آمد می‌بینند. هنرمندان آمفی تئاترها در حال اجرای برنامه‌های خود هستند و ..

 تمام این عوامل بطور ناخود آگاه باعث تاثیر پذیری مراجعه كنندگان به شهرداری  می‌شود. علاوه بر این  در هنگام  مراجعه به ساختمانهای اداری  بارها پیش می‌آید كه شخص باید ساعاتی را در انتظار بگذراند كه این عامل خود باعث خستگی، اتلاف وقت و حتی گاهی عصبی شدن مراجعین ساختمانهای اداری می‌شود.

این  مجتمع می‌تواند بعنوان وسیله‌ای مناسب برای جلوگیری  از اتلاف  وقت مراجعین به ساختمان شهرداری هم باشد با  این توضیحات نیاز وجود چنین مجموعه‌ای در كنار شهرداری منطقه 22 كاملاً  احساس می‌شود.

 

 

ویژگیهای طرح:

بعد از مشخص شدن لزوم وجود چنین مجموعه‌ای این سئوال  پیش می‌آید كه طرح باید چگونه  باشد تا تمام نیازهای مخاطبین را پاسخ گوید و به یك طرح تمام عیار و معمارانه تبدیل گردد.

-        طرح قبل از هر چیز بایستی ایرانی باشد.

-        این مهمترین  نكته‌ای است كه شاید در چند دهه اخیر كمتر به آن توجه شده است این عامل هنگامی اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد كه بدانیم مجوز مورد نظر  كلمه "فرهنگ"  را به  عنوان خود به همراه دارد.

-         زیبایی طرح در جذب افراد برای گزران اوقات خود در آن موثر است زیرا ساختمانی كریه‌المنظر هرگز نمی‌تواند مخاطبین را به خود جلب كند.

-         حق انتخاب و آزادی در دسترسی به بناهای مختلف موجود در سایت یكی دیگر از مشخصاتی است كه باید رعایت شود زیرا مخاطب امروز را نمی‌توان وادار كرد برای رسیدن به یك  بنا از راهی طولانی و اجباری بگذرد بنابراین باید ملی شود. مسیرهای دسترسی كوتاه باشند مگر آنكه  به دلیل  خاصی  راهها را  از نقاط دیگری بگذرانیم.

-  هر یك از ساختمانها باید شخصیت خود را داشته  باشد شخصیت  ساختمانی شهرداری  باید با یك هتل  یا یك بیمارستان متفاوت باشد و هریك از بناها بتوانند با شخصیتی كه از خود ارائه می‌دهند نوعی خوانایی ایجاد كنند تا مخاطبین بتوانند ساختمان مورد نظر خود را حتی بدون علائم راهنما شناسایی كنند.

-         اگر چه سایت مورد نظر  بسیار گسترده و بر روی شیب نسبتاً  تندی قرار دارد ولی این نباید باعث شود كه ساختمانها از هم جدا افتاده باشند بلكه باید كاملاً  بهم مرتبط و متصل باشند بطوریكه نتوانیم بعد از اتمام طرح هیچ ساختمانی راكم و یا زیاد كنیم.

این ارتباط حتماً نباید با مصالح بنایی انجام شود بلكه می‌تواند مانند دانه‌های تسبیح با نخی نامرئی بهم متصل شده باشند.

-         بناهای تاسیس شده نباید بگونه‌ای باشند كه ساختمان شهرداری  را تحت تاثیر قرار دهند. زیرا در هر صورت باید توجه داشت كه این مجموعه باید  تماماً سلطه ابهت ساختمان شهرداری باشد و هرگز در مقابل آن به خودنمایی نپردازد.

-        البته نباید این سلطه  تا حدی باشد كه سایر ساختمانها كم اهمیت جلوه داده شوند.

-         این مجموعه علاوه بر اینكه باید  نیازهای ساختمان شهرداری را رفع كند باید بتواند خود بعنوان یك مركز  فرهنگی خدماتی  مستقل  هم عمل كند.

-         هر بنایی باید مفهوم معنایی خاص خود را داشته باشد و باید  در پس نمای خود حرفهایی برای گرفتن داشته باشد.

-         باید  از توپوگرافی و چشم اندازهای طبیعی  سایت حداكثر استفاده به عمل آید صد البته  نباید هرگز  خود را اسیر شیب و توپوگرافی كرد و در نقاط لازم باید در سایت دخل و تصرف كرد. ولی همواره باید مسائل  اجرایی  و اقتصادی طرح را هم در نظر داشت.

-         مجموعه باید به نحوی طراحی شود كه  توجه گذرندگان از مسیرهای اطراف (چه سواره و چه پیاده) راه خود جلب كند. تا حدی كه حتی می‌تواند به یك لندمارك تبدیل شود.

 

دانلود پایان نامه بررسی مجموعه (آموزشی- فرهنگی- تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی مجموعه (آموزشی- فرهنگی- تفریحی) شهرداری منطقه 22 تهران,

تاريخ : 24 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر

پایان نامه مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر

دانلود پایان نامه مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر

پایان نامه مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر
پایان نامه مجموعه توریستی
مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل doc
حجم فایل 4920 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 220

پایان نامه مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر

چكیده

 

«آفریدنش … آواز خداوند است كه ما می‌خوانیمش»

 

در این روند آفرینش، سفر و گردشگری همواره الهام بخش بوده است. روح كندوكاوگر انسان در مسیر جستجوی خویش از طبیعت و تجاربی كه از آن اندوخته بهره بسیار برده و شناختی كه از خوب دیدن در جهان بدست آورده راهگشای او در پیچیدگیهای زندگی بوده است. هر سفر به شرط توجه، انسان را به حقیقت هستی نزدیك‌تر می‌كند پس در چگونگی ایجاد رابطه بین انسان و طبیعت كه در نهایت به آفرینشی زیبا می‌انجامد باید ژرف اندیشید و استوار قدم برداشت.

 

معماری از زمینه‌هایی است كه در آن می‌توان برای نحوه این ارتباط به تعریفی مناسب دست پیدا كرد و با برنامه ریزی طبق مبانی‌ای كه این رشته از شناخت انسان و شناخت طبیعت ارائه می‌دهد، تركیبی متعادل بدست آورد كه راه انسان را برای شناخت از طریق سفر، كوتاهتر می‌كند و به او طبیعت و حقیقت آن را می‌آموزد.

 

معماری در این برنامه ریزی با گردشگری و برنامه‌های آن دررابطه‌ای مستقیم قرار می‌گیرد. در حال حاضر به طوری كه از مجموع مطالعات و نظرات درباره وضع گردشگری در ایران برمی‌آید، متأسفانه این فعالیت عظیم جهانی، با نوعی ركود و وقفه در كشور روبروست كه برای حل آن نیاز به اهداف و سیاستهای كلان، ایجاد نظام برنامه ریزی گردشگری در مقیاس محلی و ملی و و بین المللی ایجاد هماهنگی در مدیریت گردشگری می‌باشد 

 

در این برنامه ریزیها پرداختن به نقش معماری در توسعه گردشگری و جذب توریست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این میان حتی پرداختن به طرحهای ضربتی و كوتاه مدتی كه منطبق با اهداف كلان و دراز مدت برای توسعه گردشگری هستند، بسیار تأثیر گذار و مهم می‌باشد.

 

طرح این پروژه‌ با توجه به موقعیت منطقه از نظر توریستی، باعث پیشرفت چشمگیر صنعت توریسم در این ناحیه می‌شود. ضمن  اینكه با گسترش نظارت محیط زیست بر ناحیه به حفظ اكوسیستم طبیعی آن كمك می‌كند.

 

 


 

  - سازمان ایرانگردی و جهانگردی، 1377، 1.

مقدمه

 

نیاز انسان به طبیعت، نیازیست انكار ناپذیر، سفر در طبیعت و هم اقامت در آن و مأنوس شدن با آن در ساختن روح انسان بسیار تأثیر گذارند و معماری از عوامل تعیین كننده نحوه اقامت و بی شك نحوه برخورد او در این اقامت با طبیعت است. معماری علاوه بر این كه به ایجاد رابطه با محیط طبیعی كمك می‌كند، وظیفه محافظت از آن را در برابر آسیبهایی كه از طرف انسانها به آن وارد می شود برعهده دارد تا تخریب گریز ناپذیر محیط بدست انسان را به حداقل برساند.

 

منطقه آبسر و یكی از مكانهایی است كه ناهماهنگی بین انسانهای دوستدار طبیعت با محیط طبیعی در آن نتیجه‌ای جز آسیب و تحلیل رفتن پیوسته زیباییها بدست علاقمندان به آن نداشته است. منظور از ناهماهنگی، همان نداشتن درك صحیح انسان از محیطی است كه برای لذت بردن و استراحت، از فضاهای شلوغ و پردغدغه. به آن پناه می‌برد. حضور معماری در این مكان تفریحی و طبیعی می‌تواند با ساماندهی فضا و در نتیجه عملكرد انسان، هم بهره او را از محیط افزایش دهد و هم محیط را از اسیب او در امان دارد.

 

هدف از این مجموعه توریستی – تفریحی، فهمیدن نحوه برخورد و درك صحیح و رسیدن به ماهیت دریاچه است و اینكه بدانیك به كدام دلایل به بازدید دریاچه می‌رویم و  راه مناسب برای دستیابی به اهدافمان چیست.

 

تعریف پروژه

 

پروژه در كنار یك محیطی مسطح در كنار كوههای لرستان در نظر گرفته شده است. این پروژه شامل اقامتگاه و امكانات تفریحی برای گردشگران در محدوده سایت و نیز فضاسازی مناسب مسیر كوهستان در ضمن حفظ كردن خصوصیات طبیعی آن و شاخص نمودن مسیرهای خاص و چشم اندازهای زیبا و نیز ایجاد محلهای اقامتی در كنار ورزشگاه به صورت اقامتگاههای بومی منطقه می‌باشد.

 

اقامتگاه، شامل هتل برای اقامت چند روزه بازدید كنندگان و اقامتگاههای موقت به صورت بومی و سوئیت برای علاقمندان به این نوع اقامت می‌باشد.

 

امكانات تفریحی شامل امكانات ورزشیاز قبیل تنیس، شنا، اسب سواری، و ... و نیز ورزشهای زمستانی با توجه به برفگیر بودن منطقه می‌باشد. البته تمامی طرحهای برنامه ریزی شده با توجه به ظرفیت منطقه و مسائل زیست محیطی آن در مطالعات آتی صورت خواهد گرفت.

 

به دلیل پوشش غنی گیاهان دارویی آزمایشگاه و مراكز تحقیقی برای محققان ایجاد خواهد شد.

دانلود پایان نامه مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه مجموعه توریستی – تفریحی دریاچه گلهر,

تاريخ : 24 مرداد 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه مجموعه ورزشی تفریحی بانوان

پایان نامه مجموعه ورزشی تفریحی بانوان

دانلود پایان نامه مجموعه ورزشی تفریحی بانوان

پایان نامه مجموعه ورزشی تفریحی بانوان
دسته بندی تربیت بدنی و علوم ورزشی
فرمت فایل doc
حجم فایل 585 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 91

پایان نامه مجموعه ورزشی تفریحی بانوان


فهرست مطالب

عنوان            صفحه

فصل اول : 1

مقدمه. 1

تاریخ ورزش در ایران. 1

ورزش در ایران باستان. 1

ورزش در ایران قدیم. 3

ورزش در ایران معاصر. 4

توریسم. 6

جهانگردی چیست؟. 7

تاریخ جهانگردی.. 8

جهانگردی داخلی: 8

جهانگردی بین المللی: 10

فصل جهانگردی خارجی.. 11

جهانگردی داخلی در ایران: 11

فصل دوم : 14

تجربه ها 14

نمونه ها و مصادیق راه گشا: 14

بررسی نمونه ها 15

2-1 مجموعه تفریحی – ورزشی شرکت نفت فلات قاره 15

2-2 مجموعه ورزشی رفسنجان. 16

2-3 مجموعه ورزشی در شهر نانت فرانسه. 17

2-4 استادیوم المپیک گواندنگ... 18

2-5 مرکز تفریحی ورزشی ایست هامپتون. 19

2-6 استخر شنای سرپوشیده بیوتی.. 20

فصل سوّم : 21

بررسی اقلیم مورد نظر. 21

3-1 میزان بارندگی.. 21

3-2 مطالعات زمین لرزه در یزد. 23

3-3 تاریخچه و وضع موجود. 23

3-4 نتیجه و پیشنهاد: 24

3-5 تأثیر عوامل اقلیمی بر معماری.. 24

3-6 مشکلات اقلیمی در شهر یزد: 25

3-7 مقابله با مشکلات اقلیمی در شهر یزد. 26

3-8 اصول طرح ریزی در رابطه با مشکلات اقلیمی گرم و خشک... 26

3-9 اشاره: 29

3-10 نتیجه. 32

بررسی سایت مورد نظر: 34

فصل چهارم. 40

ضوابط و استانداردهای طراحی.. 40

4-1 مجموعه های ورزشی.. 40

4-2  فضاهای ورزشی.. 41

4-2-1 خصوصیات اصلی کف های ورزشی.. 41

4-3  ضوابط برنامه – استانداردهای برنامه ریزی.. 42

4-3-1- فضاهای ورزشی.. 42

ورزش... 42

ملاحظات اولیه. 43

4-3-2 بازی تنیس... 44

4-3-3 بازی بسکتبال. 45

4-3-4 بازی والیبال. 45

4-3-5 تنیس روی میز. 46

4-3-6 بازی هندبال. 47

4-3-7 بازی بدمینتون. 47

4-3-8 بدنسازی.. 48

4-3-9 بازی اسکواش... 48

4-3-10 پیست اسکیت... 49

4-3-11 دوچرخه سواری.. 50

4-3-12 استخر شنا 50

4-3-13 استخر آموزشی (کودکان) 52

4-3-14 استخر های مسابقه. 52

4-3-15 استخر تفریحی.. 52

4-3-16 سونا 53

4-5 فضاهای تفریحی.. 53

4-5-1 بیلیارد. 54

4-5-2 بازیهای کامپیوتری.. 54

4-5-3 سالن اجتماعات چند منظوره (آمفی تئاتر) 54

4-6 برنامه ریزی فضایی.. 57

4-6-1  بخش ورزشی.. 57

4-6-2 فضاهای فرهنگی.. 58

4-7 شرح خصوصیات اجزاء برنامه -  خصوصیات کیفی و کمی.. 61

4-7-1 سالن سرپوشیده ورزشی.. 61

4-7-2 سالن ورزشهای آبی.. 64

4-7-3 زمینهای روباز ورزشی.. 66

4-7-4 پیست اسکیت... 66

4-7-5 جاده تندرستی.. 66

4-7-6 مسیر دوچرخه سواری.. 67

4-7-7 پارک بازی کودکان. 67

4-7-8 سالن بیلیارد. 68

4-7-9 بازیهای کامپیوتری و کافی نت... 69

4-7-10 آمفی تئاتر سرپوشیده 70

4-7-11 گالری.. 71

4-7-12 رستوران. 72

4-7-13 بخش مدیریتی واداری.. 74

4-7-14 بخش تجاری.. 76

4-7-15 پارکینگ... 76

4-7-16تأسیسات... 77

4-7-17 رفاهی – خدماتی.. 77

4-8 خلاصه برنامه. 79

منابع لاتین.. 82

دانلود پایان نامه مجموعه ورزشی تفریحی بانوان


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه مجموعه ورزشی تفریحی بانوان,

<-BloTitle->
<-BloText->