خريد بک لينک
گيفت کارت
بازي هاي دخترانه
دانلود اهنگ
رزرو آنلاين هتل خارجي
دانلود رمان جديد
رزرو آنلاين هتل خارجي
باسکول پند
دانلود فيلم با لينک مستقيم
کانکس
ثبت شرکت در عمان
خريد سکه سوکر استار ارزان
بتن سخت
فلنج
دانلود آرشیو پایان نامه در ایران
تاريخ : 28 مرداد 1395 | 21:48 | نویسنده : مهدی | بازدید : 26
سمینار برق بررسی توربو کد و کاربردهای آن در سیستم مخابراتی

سمینار برق بررسی توربو کد و کاربردهای آن در سیستم مخابراتی

دانلود سمینار برق بررسی توربو کد و کاربردهای آن در سیستم مخابراتی

سمینار برق بررسی توربو کد و کاربردهای آن در سیستم مخابراتی
دسته بندی سمینار برق
فرمت فایل pdf
حجم فایل 1600 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 86

سمینار برق بررسی توربو کد و کاربردهای آن در سیستم مخابراتی

لطفا از این پروژه در راستای تکمیل تحقیقات خود و در صورت کپی برداری با ذکر منبع استفاده نمایید.

چکیده 

قرن حاضر، پیشرفت های اساسی را در زمینه نیمه هادی ها تجربه کرده است. بسیاری از اکتشافات عظیم در فیزیک از مطالعه بر روی امواج در ساختارهای پریودیک سرچشمه می گیرد. شکاف باندهای الکترومغناطیسی (EBG)، دسته ای جدید از دی الکتریک های متناوب هستند که می توان آنها را جایگزیم فوتونیکی نیمه هادی ها دانست. امواج الکترومغناطیسی در EBG رفتاری مشابه الکترون ها در نیمه هادی ها دارند. تناوب در این مواد باعث جلوگیری از انتشار امواج در یک فرکانس معین می شود. 

ظهور ساختارهای EBG، کاربردهای آنتنی بسیار جدیدی را به همراه داشت. دو ویژگی اساسی شکاف باندهای الکترومغناطیسی، تضعیف مدهای زیر لایه ای ناخواسته و داشتن رفتاری مشابه صفحه زمین مغناطیسی مصنوعی است. امروزه بسیاری از آنتن ها بایستی کوچک و پهن باند باشند. دستیابی به چنین آنتن هایی نیاز به زیرلایه ای ضخیم با گذردهی الکتریکی بالا دارد. چنین زیرلایه ای دو عیب عمده دارد: ماده ای با گذردهی بالا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست و دومین ایراد به مدهای زیرلایه ای ناخواسته باز می گردد که در لبه های زیرلایه منتشر و اثر مخربی بر پترن تشعشعی آنتن دارند. در سال 1990 میلادی، محققان یک ساختار شکاف باند الکترومغناطیسی را به عنوان زیرلایه معرفی کردند که قابلیت حذف مدهای زیرلایه ای ناخواسته را داشت. 

مقدمه 

در سال های اخیر، ایده مواد مرکبی که دارای نفوذپذیری الکتریکی و مغناطیسی منفی در فرکانس های معمول هستند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پر واضح است که پاسخ یک سیستم، در حضور میدان الکترومغناطیسی، تا حدود زیادی به وسیله خواص مواد تشکیل دهنده آن محیط مشخص می گردد. در این مجال، تلاش شده است که این ویژگی ها به وسیله پارامترهای ماکروسکوپیک، یعنی نفوذپذیری الکتریکی و نفوذپذیری مغناطیسی u توصیف شوند. 

در حالی که اغلب، یک ماده با چندین مقدار ثابت نفوذپذیری الکتریکی و مغناطیسی (مستقل از فرکانس) توصیف می شوند. ولی در حقیقت ویژگی های مواد دارای وابستگی فرکانسی می باشند. انواع مختلفی از مدل ها برای توصیف پاسخ فرکانسی مواد وجود دارد. با در نظر گرفتن اینکه در یک محیط میدان الکتریکی غالب است یا میدان مغناطیسی، این مدل ها به چندین گروه تقسیم می شوند. اگر میدان مغناطیسی از میدان الکتریکی کوچکتر باشد به گونه ای که سیستم جهت تاثیر میدان الکتریکی قرار گیرد، حساسیت الکتریکی مدل را به سمت نفوذپذیری الکتریکی آن ماده سوق می دهد. حال اگر میدان الکتریکی از میدان مغناطیسی کوچکتر باشد، حساسیت مغناطیسی غالب بوده و نتیجه آن نفوذپذیری مغناطیسی است. 

فصل اول به معرفی و تاریخچه تئوری های اصلی در فرامواد اختصاص دارد. در این فصل به تقسیم بندی مواد پرداخته می شود. 

در فصل دوم قواعد کلی در مدل ساختارهای EBG ارائه شده است. 

در فصل سوم به ساخت، آزمایش و کاربردهای ساختار EBG پرداخته می شود. در این قسمت روش های مختلف ساخت بررسی می شوند. 

فصل چهارم بررسی مواد موثر بر EBG را شامل می شود. در این فصل کاربردهای آنتنی این دسته از مواد تحقیق شده است. 

در فصل پنجم به کاربردهای آنتن های شامل فرامواد پرداخته می شود. 

فصل ششم نیز به بررسی استفاده از فرامواد در خطوط انتقال اختصاص دارد.

دانلود سمینار برق بررسی توربو کد و کاربردهای آن در سیستم مخابراتی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
سمینار برق بررسی توربو کد و کاربردهای آن در سیستم مخابراتی,

تاريخ : 28 مرداد 1395 | 21:48 | نویسنده : مهدی | بازدید : 21
تحقیق انواع کابل مسی در مخابرات

تحقیق انواع کابل مسی در مخابرات

دانلود تحقیق انواع کابل مسی در مخابرات

تحقیق انواع کابل مسی در مخابرات
دسته بندی برق ،الکترونیک و مخابرات
فرمت فایل doc
حجم فایل 9 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 11

تحقیق انواع کابل مسی در مخابرات

 

چکیده:

منظور از عایق مسی همان روکش سیم می باشد که در گزینه اول یعنی کابل از نظر نوع عایق مسی به سه دسته تقسیم می شود
گروه اول سیم های هستند که روکش آنها کاغذ است که هم اکنون استفاده نمی شوند .
گروه دوم سیم های هستند که روکش آنها خمیر کاغذ است که آنها نیز از رده خارج شده اند و هم اکنون استفاده نمی شوند.
و گروه سوم سیم های که هم اکنون رایج هستند آنها سیمهای با روکش پلاستیکی اند که جای سیم های روکش کاغذی را گرفته اند.
در دسته بعدی منظور از نوع کابل بر اساس محل استفاده این است که این کابل در کجا استفاده می شود .
گروه اول کابلهای کانالی هستند این کابلها به علت روکش ضخیم خود نسبت به بقیه کابلها در داخل کانال های زیر زمینی مخابرات استفاده می شوند .
گروه دوم کابلهای خاکی هستند این نوع کابلها به دلیل بودن در خاک روکش ضخیم تری نسبت به کابلهای کانالی دارا هستند و از آنها مقاوم ترند. گروه سوم کابلهای هوایی هستند که مخصوص تیر هایی هوایی اند و از یک ظرفیت خاص بیشتر نیستند (300 زوج) از این مقدار کمتر اند اما بیشتر نیستند.

حفاظت توسط سیم زمین:

 که اغلب در مجتمع ها و ساختمان ها از این نوع حفاظت استفاده می کنند.

الکترود زمین عبارت است از یک قطعه جسم هادی که در زمین قرارداده می شود و سیم زمین به آن متصل می شود.الکترودها به اشکال مختلف ساخته می شوند.

الف:میله های مسی معمولا به قطر 16 میلیمترکه با چکش در زمین کوبیده می شوند این میله ها دارای نوک تیزفولادی هستندکه فرو رفتن در زمین را آسان میکند.پس از کو بیدن یک میله می توان میله دیگری به آن پیچ کرد و کوبیدن را ادامه داد تا میله با طول مورد نظر تا حدود 3 متر به دست آید.

ب:صفحه های مسی که در عمق 60 سانتیمتری یا بیشتر بصورت افقی خوابانده می شود. اجرای این روش با زحمت بیشتری همراه است .

ج:استفاده از لوله های آب شهری در گذشته بسیار معمول بوده است ولی امروزه که بیشتر از لوله های  پلاستیکی استفاده می شود این روش قابل استفاده نیست.

د:غلاف یا زره فلزی کابلهای زیر زمینی امروزه بیشتر به عنوان الکترود زمین و سیم زمین  مورد استفاده قرار می گیرد. غلاف و زره کابل در پست به نوترال متصل هستند. در این سیستمها در  صورت اتصالی, جریان از غلاف یا زره عبور کرده و به زمین نفوذ نمی کند.

در بسیاری از موارد برای کاهش دادن مقاومت زمین از مجموعه میله ها استفاده می کنند و با اتصال الکتریکی آنها به یکدیگر آنها را به صورت الکترود واحد مورد استفاده قرار می دهند.اما نکته قا بل توجه این است که مقا ومت بین الکترود و زمین بستگی به مقا ومت ویژه زمین دارد که  خود بسته به جنس زمین و میزان رطو بت است.

2_ سیستم حفاظت نول:بصورت یک سیم جداگانه به بدنه تابلو یا دستگاه وصل می شود.کاربردآن در تا سیسات الکتریکی که در آنها دستگاه ها بصورت انفرادی به زمین وصل می شوند,می باشد و نباید برای دستگاههای دیگر از حفاظت نول استفاده نمود. چون با بودن مقا ومت کم جریان زیادی می گذرد در نتیجه اختلاف ولتاژ نسبتا" زیادی در روی تمام مصرف کننده های دیگر بین بدنه هادی آنها و زمین بوجود خواهد آمد.

 

 

دانلود تحقیق انواع کابل مسی در مخابرات


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق انواع کابل مسی در مخابرات,

سمینار برق بررسی سیستم های مدیریت شبكه های مخابراتی در جهان و تعیین وضعیت روز کشور

سمینار برق بررسی سیستم های مدیریت شبكه های مخابراتی در جهان و تعیین وضعیت روز کشور

دانلود سمینار برق بررسی سیستم های مدیریت شبكه های مخابراتی در جهان و تعیین وضعیت روز کشور

سمینار برق بررسی سیستم های مدیریت شبكه های مخابراتی در جهان و تعیین وضعیت روز کشور
دسته بندی سمینار برق
فرمت فایل pdf
حجم فایل 2166 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 152

سمینار برق بررسی سیستم های مدیریت شبكه های مخابراتی در جهان و تعیین وضعیت روز کشور

لطفا از این پروژه در راستای تکمیل تحقیقات خود و در صورت کپی برداری با ذکر منبع استفاده نمایید.

چکیده

مخابرات و سرویسهای مخابراتی پیشرفته،زیر ساخ تارفناوری اطلاعات وارتباطات راتشکیل می دهند . تنوع،سرعت و کیفیت سرویسهای مخابراتی روزبه روز افزایش چشمگیری می یابد و به تبع آن امکانات جدید و پیشرفته دراختیار مشترکین مخابراتی قرارمی گیرد . باگسترده و پیچیده ترشدن شبکه ها وسرویس های مخابراتی، مدیریت شبکه های مخابراتی نیز اهمیت بیشتری پیدا می کند وروش ها وابزارهائی متناسب با تحولات سریع دراین زمینه لازم است تا از عهده مدیریت کارآمد شبکه مخابراتی برآید . بنابراین شبکه مدیریت یکی ازاجزای حیاتی یک شبکه مخابراتی است . از طریق این شبکه اطلاعات مربوط به عملکرد اجزاء مختلف شبکه به مراکز مدیریت مربوطه گزارش وفرامین مناسب برای عملکرد بهینه، به عناصر مختلف شبکه ارسال می گردد.هدف از این سمینار بررسی سیستم های مدیریتی شبکه های مخابراتی جهان ومقایسه آن باوضعیت روز کشوراست. در فصل اول مفاهیم اولیه در مدیریت شبکه ارائه شده وانواع مختلف پروتکل های شبکه بررسی ومقایسه می گردد. در فصل دوم شرکت های مخابراتی که درزمینه تولید محصولات مدیریتی فعال می باشند، معرفی می گردد و کارکردهای مدیریتی و امکانات هرکدام بیان می شود .درفصل سوم وضعیت روز کشور و امکانات مدیریتی موجود با کارکردهای مربوطه ارائه می گردد. در فصل چهارم تعدادی از استاندارهای مهم مدیریت شبکه، آورده شده ونقاط قوت وضعف هرکدام تشریح می گردد. TMN به عنوان یکی از استانداردهای مهم که توسط ITU-T ارائه گردیده ،مطابق توصیه نامه های سری M معرفی می گردد و ساختارعملکردی، اطلاعاتی و فیزیکی آن و نحوه مبادله اطلاعات مدیریتی مورد بررسی قرار می گیرد. در فصل پنجم eTOM یکی دیگر از استانداردهای مدیریت شبکه معرفی می گرددکه توسط مجمع مدیریت مخابراتی (TMF) ارائه گردیده است وبه عنوان چارچوب مرجع برای دسته بندی فعالیت های تجاری سازمان های مخابراتی می باشد که براساس TMN پایه گذاری شده است. مستندات موجود مطابق توصیه نامه های سری M.3050.X ارائه و مباحث مربوطه مطرح می گردد. 

مقدمه

سازمان های مخابراتی با بکارگیری سیستم هاوابزارهای مدیریت شبکه درسطوح مدیریتی مختلف، به مزایائی مانند کاهش هزینه های نگهداری شبکه، افزایش رضایت مشترکین، افزایش سوددهی، استفاده بهینه از تجهیزات شبکه، افزایش کیفیت سرویس و کاهش هزینه استفاده از سرویس برای مشترک دست پیدا می کنند. باتوجه به تغییرات اخیر در قوانین حاکم بر مخابرات ولزوم آماده سازی برای اجرای اصل 44 وخصوصی سازی و ایجاد بازاررقابتی، این مزایا ازجمله عوامل تضمین کننده بقای شرکت های مخابراتی درصحنه رقابت خواهند بود. بنابراین حرکت درجهت دستیابی به یک سیستم مدیریت یکپارچه شبکه مخابراتی برای مخابرات کشور براساس استانداردهای معتبر مدیریت شبکه مخابراتی برای گسترش شبکه امری بدیهی می باشد. شبکه مخابراتی کشورمان شامل 30 شرکت استانی مستقل می باشد که بطور ضمنی زیرنظر شرکت مخابرات ایران عمل می نمایند. در تغییر ساختار اخیردر شرکت مخابرات ایران، چهار شرکت مادر تخصصی، زیر ساخت، ارتباطات داده (دیتا) وارتباطات سیار (موبایل ) ایجاد گردیده است . شرکت مادر تخصصی به سیاستگذاری و استانداردسازی پرداخته وشرکت ارتباطات زیرساخت کلیه کارهای فنی مربوط به شبکه مخابرات و نظارت عالیه را به نیابت از شرکت مادر تخصصی انجام می دهد وهمچنین کلیه وظایف و فعالیتهای مربوط به زیرساخت شامل مراکز مایکروویو، بین شهری و بین الملل شبکه اصلی فیبر نوری،ایستگاههای زمینی ، ماهواره مخابراتی مرتبط با زیر ساخت ، مراکزسوئیچ راه دور و بین الملل توسط شرکت ارتباطات زیرساخت انجام می گیرد. 

شرکت ارتباطات داده کلیه وظایف و فعالیتهای مربوط به امور ارتباطات داده و شرکت ارتباطات سیار کلیه وظایف و فعالیتهای مربوط به امور ارتباطات سیار رابه عهده داشته و جهت تحقق طرحها و برنامه های مصوب شرکت مادر تخصصی عمل می نمایند . 30 شرکت استانی به همراه شرکتهای زیرساخت،ارتباطات داده وارتباطات سیار شبکه متنوع مخابراتی راتشکیل می دهندکه تجهیزات مربوط به هرکدام ازاین شبکه ها ازچندین تولید کننده داخلی و خارجی بکار گرفته شده است. بعنوان مثال ، در شبکه سوئیچ بین شهری سوئیچ هائی از تولید کنندگانی مانند Neax ، Huwai ، Siemens و… وجود دارند. درشبکه های سوئیچ شهری نیز از تجهیزاتی از تولیدکنندگان خارجی مانند Siemens ، NEC ، آلکاتل، Huwaei، وتولیدکنندگان داخلی مانند پایا، پارستل و کارا سیستم استفاده می شود. در شبکه انتقال تجهیزات SDH شرکتهای Siemens و NEC درحوزه های فیبرنوری ورادیوئی بکارگرفته شده است . درطی این سالها، مدیریت شبکه های مذکوربه اشکال مختلفی به انجام رسیده است بعنوان مثال درشبکه سوئیچ بین شهری مدیر یت متمرکز و یکپارچه ای وجود نداشته و مدیریت تجهیزات درسطح سوئیچ ها و توسط ترمینالهای مدیریتی محلی انجام می گرد ی دوکارکردهای مدیریتی مانند تحلیل ترافیک توسط نرم افزارهای اختصاصی نوشته شده درهرمرکز صورت گرفته ودرنهایت نیز با توجه به خروجی این نرم افزارها، تحلیل های Offline متمرکزی صورت می گیرد . در بخش مدیریت انتقال، به همراه تجهیزات تهیه شده از هر تولید کننده ، سیستم مدیریت شبکه مربوطه نیز خریداری شده است.

دانلود سمینار برق بررسی سیستم های مدیریت شبكه های مخابراتی در جهان و تعیین وضعیت روز کشور


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
سمینار برق بررسی سیستم های مدیریت شبكه های مخابراتی در جهان و تعیین وضعیت روز کشور,

پایان نامه بررسی حقوق و آزادی‌های فردی در تحقیقات مقدماتی (حرمت مسکن، مخابرات و مکالمات)

پایان نامه بررسی حقوق و آزادی‌های فردی در تحقیقات مقدماتی (حرمت مسکن، مخابرات و مکالمات)

دانلود پایان نامه بررسی حقوق و آزادی‌های فردی در تحقیقات مقدماتی (حرمت مسکن، مخابرات و مکالمات)

پایان نامه بررسی حقوق و آزادی‌های فردی در تحقیقات مقدماتی (حرمت مسکن، مخابرات و مکالمات)
پایان نامه بررسی حقوق و آزادی‌های فردی
 آزادی‌های فردی در تحقیقات مقدماتی 
حرمت مسکن، مخابرات و مکالمات
بررسی حقوق و آزادی‌های فردی
دسته بندی حقوق
فرمت فایل docx
حجم فایل 224 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 178

پایان نامه بررسی حقوق و آزادی‌های فردی در تحقیقات مقدماتی (حرمت مسکن، مخابرات و مکالمات)

حقوق­ وآزادی­های فردی (حرمت اماکن و ارتباطات خصوصی) درتحقیقات مقدماتی امروزه جزء قواعد آمره بین­المللی است­ که اسناد بین­المللی متعدد و قانون ­اساسی و قوانین عادی داخلی بر رعایت آن در تحقیقات مقدماتی تاکید دارد.با این وجود ازیک سو مفهوم امکان و ارتباطات خصوصی متهم وقلمرو آنها وگستره مصونیت این حقوق در نظام کیفری به روشنی تبیین نشده است و از دیگرسو اصل مصونیت یک اصل مطلقی نیست بلکه مصالح­اجتماعی بازرسی منازل و ارتباطات خصوصی متهم را با رعایت ضوابط و تشریفات قانونی ایجاب می‌نماید که بایستی این موازین مورد مداقه قرارگیرد.

مساله اساسی دیگر ضمانت اجرای نقض حقوق یاد شده است، ضمانت اجرای نخست، اعتبار اقدامات قضایی ناشی از نقض­ این حقوق اعم از ادله تحصیلی‌، قرار مجرمیت و حکم محکویت است که برخی حقوقدانان نظر به بطلان ادله حاصله داده و پاره ای دیگر به اعتبارکامل دلایل اعتقاد دارند. در خصوص اعتبارقرار مجرمیت و محکومیت نیز همین احتمالات مطرح است. گونه دوم ضمانت اجرای نقض حرمت اماکن و ارتباطات خصوصی جرم­انگاری آن در فضای واقعی و مجازی است که قانونگذاردرقانون مجازات اسلامی و قوانین خاص دیگر نظیر جرایم رایانه ای، تجارت الکترونی وغیره برخی از مصادیق نقض را جرم انگاشته و با کیفر حبس یا جزای نقدی پاسخ داده است. اما برخی از مصادیق مهم من جمله دسترسی غیر مجاز به ارتباطات، انتقال غیر مجاز، بازرسی غیر قانونی منازل بدون ورود به آن‌، با خلاء قانونی مواجه است. از این­رو این پایان­نامه با عنوان «حقوق و آزادی فردی (حرمت مسکن، مخابرات و مکالمات)در تحقیقات مقدماتی» به بررسی این مسائل می پردازد.

 کلید واژگان: حقوق وآزادی های فردی، مصونیت مسکن، ارتباطات خصوصی، تحقیقات مقدماتی،متهم

فهرست مطالب

چکیده1

مقدمه 2

الف) بیان موضوع2

ب) سوالات2

ج) فرضیات2

د) اهداف و کاربرد ها3

ه) روش تحقیق3

و) پلان کلی3

بخش نخست: مفاهیم و مبانی حقوق و آزادی های فردی در تحقیقات مقدماتی5

فصل اول: مفاهیم مقدماتی6

مبحث اول: حقوق6

گفتار اول‌: تعریف حق6

بند اول: تعریف لغوی6

بند دوم: مفهوم اصطلاحی حق6

الف) حق در اصطلاح فقه7

ب) حق در اصطلاح حقوق7

بند سوم: اقسام حق8

الف) حقوق عمومی 8

ب) حقوق خصوصی 9

مبحث دوم: آزادی9

گفتار اول: حق آزادی9

بند اول: مفهوم لغوی آزادی11

بند دوم: مفهوم حقوقی آزادی11

گفتار دوم: اقسام آزادی14

بند اول: آزادیهای فردی14

بند دوم: آزادی مطلق16

بند سوم: آزادی مقید16

گفتار سوم: حدود آزادی های فردی16

بند اول: عدم مخالفت با موازین اسلامی17

بند دوم: عدم مخالفت با حقوق و آزادی های دیگران17

بند سوم: عدم مخالفت با مصالح جامعه و حقوق عمومی18

مبحث سوم: تحقیقات مقدماتی19

گفتار اول: مفهوم تحقیقات مقدماتی19

بند اول: لغوی19

بند دوم: مفهوم حقوقی19

الف) موسع19

ب) مفهوم خاص20

گفتار دوم: مقامات انجام دهنده تحقیقات مقدماتی20

بند اول: مراجع قضایی20

بند دوم: ضابطین دادگستری22

فصل دوم‌: مبانی حقوق و آزادی های فردی در تحقیقات مقدماتی24

مبحث نخست: مبانی نظری24

گفتار نخست: کرامت ذاتی انسان24

گفتار دوم: تضمین دادرسی عادلانه26

گفتار سوم: فرض بی گناهی27

بند اول: مبنای فرض بی گناهی29

بند دوم: تحلیل فرض بی گناهی در توجیه حقوق فردی29

بند سوم: حقوق و آزادی های ناشی از فرض بی گناهی31

گفتار چهارم: مصلحت گرایی33

گفتار پنجم: هم زیستی مسالمت آمیز33

مبحث دوم: مبانی حقوقی و فقهی34

گفتار اول: مبانی فقهی34

بند اول: قرآن35

بند دوم: سنت معصومین37

بند سوم: اجماع (فتاوی فقها39

گفتار دوم: مبانی حقوقی39

بند اول: قانون اساسی39

الف) قانون اساسی مشروطیت39

ب) قانون اساسی 135841

ج) مقایسه قانون اساسی جدید با قانون اساسی مشروطیت41

بند دوم: قوانین عادی42

الف) قانون مدنی42

ب) قوانین دادرسی44

1- قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور کیفری44

2- قانون تشکیل دادگاه های عمومی و انقلاب مصوب 137345

ج) قوانین خاص45

1- قانون‌احترام به‌آزادی‌های‌مشروع‌و‌حفظ‌حقوق‌شهروندی‌ مصوب 138345

2- قانون تشکیل شرکت پست45

3- قانون جرائم رایانه ای مصوب 138346

4- قانون تجارت الکترونیکی47

5- لایحه حریم خصوصی48

بخش دوم: حقوق و آزادی های فردی ناظر به تحقیقات مقدماتی در اماکن خصوصی50

فصل اول: حق حریم و ضوابط قانونی بازرسی از اماکن خصوصی51

مبحث نخست: حق حریم اماکن خصوصی51

گفتار اول: مفهوم و قلمرو مکان خصوصی51

بند اول: مفهوم مکان خصوصی51

الف) مفهوم مسکن51

ب) مفهوم مکان خصوصی52

بند دوم‌: قلمرو مکان خصوصی54

الف) قلمرو مکان خصوصی از حیث فضای مجازی54

ب) مکان خصوصی بودن وسایل نقلیه و اشیاء متعلق به افراد55

1- نظریه مکان خصوصی بودن وسایل نقلیه55

2- دیدگاه مکان خصوصی نبودن وسایل نقلیه56

گفتار دوم: اصل مصونیت مکان خصوصی57

بند اول: اصل مصونیت در اسناد بین المللی58

بند دوم: در نظام حقوق کیفری ایران59

مبحث دوم: ضوابط و تشریفات قانونی بازرسی از اماکن خصوصی60

گفتار اول: ضوابط قانونی بازرسی از اماکن خصوصی62

بند اول: صدور مجوز قضایی62

بند دوم: ضرورت بازرسی65

بند سوم‌: تعیین زمان و مکان بازرسی66

گفتار دوم: تشریفات قانونی بازرسی از اماکن خصوصی67

بند اول: حضور مالک یا متصرف در محل بازرسی67

بند دوم‌: شرایط شکلی مجوز بازرسی68

بند سوم‌: تنظیم و امضاء صورت مجلس بازرسی69

بند چهارم: استفاده از شیوه های متعارف در بازرسی69

فصل دوم: ضمانت اجرایی نقض حریم اماکن خصوصی71

مبحث اول: اعتبار اقدامات قضایی ناشی از نقض حریم اماکن خصوصی متهم71

گفتار اول: اعتبار دلایل تحصیلی72

بند اول: نظریه عدم اعتبار72

بند دوم: نظریه تفصیلی74

بند سوم: نظریه اعتبار کامل دلایل74

گفتار دوم: اعتبار قرار نهایی دادسرا74

بند اول: اعتبار قرار موقوفی و منع تعقیب75

بند دوم: قرار مجرمیت75

گفتار سوم: اعتبار حکم محکومیت76

مبحث دوم: جرم انگاری نقض حریم اماکن خصوصی77

گفتار اول: جرم ورود غیر مجاز به منزل متهم80

گفتار دوم: جرم بازرسی غیر قانونی اماکن خصوصی85

بند اول: ماده 570 (سلب حقوق متهم در بازرسی منزل86

بند دوم: ماده 16 قانون آیین دادرس کیفری88

بند سوم: لایحه حریم خصوصی89

بخش سوم: حقوق‌و آزادی‌های‌فردی‌ناظر‌به تحقیقات‌مقدماتی‌در‌حوزه ارتباطات‌خصوصی 90

فصل اول: حق حریم و ضوابط قانونی بازرسی ارتباطات خصوصی91

مبحث اول: حق حریم ارتباطات خصوصی91

گفتار اول: مفهوم و قلمرو ارتباطات خصوصی91

بند اول: مفهوم ارتباطات خصوصی91

بند دوم: قلمرو ارتباط خصوصی92

گفتار دوم: اصل مصونیت ارتباطات خصوصی95

بند اول: در اسناد بین المللی95

الف) اسناد جهانی حقوق بشر95

ب) کنوانسیون های بین المللی96

ج) اسناد منطقه ای97

1- اعلامیه اسلامی حقوق بشر97

2-کنوانسیون اروپایی و آمریکایی حقوق بشر97

بند دوم: حقوق ایران99

الف) در فضای واقعی99

ب) در فضای سایبری101

گفتار سوم: انحاء مداخله در ارتباطات خصوصی105

بند اول: باز کردن و تفتیش مرسولات پستی105

بند دوم: رهگیری تلفن ها و سیگنال های رادیویی107

بند سوم: رهگیری داده های رایانه های و ارتباطات اینترنتی109

مبحث دوم: ضوابط قانونی بازرسی ارتباطات خصوصی112

گفتار اول: صدور مجوز قانونی112

گفتار دوم: ضرورت بازرسی113

گفتار سوم: تعیین نحوه کنترل و رهگیری115

گفتار چهارم: تعیین موضوع کنترل و رهگیری116

گفتار پنجم: تعیین محدوده زمانی بازرسی و رهگیری117

گفتار ششم: تعیین اختیارات و اقدامات مامور کنترل و رهگیری118

فصل دوم: ضمانت اجرای نقض حریم ارتباطات خصوصی119

مبحث اول: اعتبار اقدامات قضایی ناشی از حریم ارتباطات خصوصی119

گفتار اول: اعتبار دلایل تحصیلی120

گفتار دوم‌: اعتبار قرار نهایی دادسرا127

بند اول: نظریه اعتبار قرار128

بند دوم: نظریه بطلان قرار129

گفتار سوم: اعتبار حکم محکومیت129

مبحث دوم: جرم انگاری نقض حریم خصوصی ارتباطات130

گفتار اول: هتک حرمت مراسلات و مخابرات131

بند اول: عناصر تشکیل دهنده جرم131

بند دوم: مجازات جرم133

گفتار دوم: افشای اسرار و اطلاعات خصوص متهم134

بند اول: فضای واقعی134

بند دوم‌: افشای اسرار و اطلاعات خصوصی متهم در فضای مجازی135

الف) افشای اسرار تجاری مبادله شده(‌قانون تجارت الکترونیک137

ب) قانون جرایم رایانه‌ای137

گفتار سوم: دسترسی غیرمجاز به مراسلات و مخابرات137

گفتار چهارم: تحصیل غیر مجاز مراسلات، مخابرات، اسرار تجاری138

گفتار پنجم: شنود غیر مجاز مخابرات139

گفتار ششم: انتقال محتوای مراسلات و مخابرات و مکالمات140

نتیجه گیری 142

فهرست منابع 149

چکیده انگلیسی155

دانلود پایان نامه بررسی حقوق و آزادی‌های فردی در تحقیقات مقدماتی (حرمت مسکن، مخابرات و مکالمات)


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی حقوق و آزادی‌های فردی در تحقیقات مقدماتی (حرمت مسکن، مخابرات و مکالمات),

مقاله بررسی جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده(NGN)

مقاله بررسی جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده(NGN)در 34 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود مقاله بررسی جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده(NGN)

تحقیق بررسی جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده(NGN)
پروژه بررسی جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده(NGN)
مقاله بررسی جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده(NGN)
دانلود تحقیق بررسی جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده(NGN)
فیبر و ادوات نوری
 شبكه های مخابراتی
NGN
دسته بندی فنی و مهندسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 1290 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 34

مقاله بررسی جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده(NGN)در 34 صفحه ورد قابل ویرایش 

فهرست مطالب

عنوان ........................................................................................................................ صفحه

1- مقدمه .......................................................................................................................... 1

2- بررسی اجمالی NGN.................................................................................................... 2

         2-1- NGN چیست؟ ............................................................................................... 2

         2-2- معماری NGN................................................................................................ 4

         2-3- اجزا اصلی NGN............................................................................................ 5

3- تجهیزات سوییچینگ .................................................................................................... 8

         3-1- اتصالهای متقابل نوری ..................................................................................... 9

         3-2- اتصالهای متقابل فوتونی ................................................................................... 10

4- فیبرها و تجهیزات انتقال ................................................................................................ 11

         4-1- انواع فیبر و ظرفیت آنها .................................................................................... 11

         4-2- اجزا ارسال ..................................................................................................... 13

         4-3- برد ................................................................................................................ 16

5- انتخاب معماری شبكه ................................................................................................... 17

         5-1- شبكه Shared Ip-only..................................................................................... 18

         5-2- شبكه مركب .................................................................................................. 18

         5-3- شبكه فیبر ....................................................................................................... 22

6- Dark Fibre................................................................................................................. 23

7- تكنولوژی‌های موجود و آینده ........................................................................................ 24

         7-1- تكنولوژیهای فیبر ............................................................................................ 25

         7-2- سوییچینگ نوری ............................................................................................ 25

نتیجه گیری ....................................................................................................................... 27

پیوست.............................................................................................................................. 28

مراجع .............................................................................................................................. 31

 

 

.

- مقدمه

امروزه شبكه‌های عمومی به دلایل متفاوتی ناهمگن هستند. مشتریان به خدماتی همانند صوت داده و ویدئو نیاز دارند و از وسایل متفاوتی نظیر نوت بوك‌ها، PDAها، تلفنهای سلولار، دوربینهای ویدیویی و غیره استفاده می‌شود. بنابراین رنج وسیعی از وسایل سیار و ثابت پدیدار می‌شود.

ازدیدگاه مشتری ناهمگن بودن شبكه غیرقابل درك است. درگذشته شبكه‌های متفاوتی برای پاسخ به این نیازهای متنوع توسط فراهم‌كننده‌های سرویس ساخته شده است كه هر یك برای یك نیاز ویژه بهینه شده بودند. برای مثال PSTN برای خدمات صوتی، شبكه Ip برای خدمات اینترنت (Web) و شبكه داده مبنی بر سوئیچ برای خدمات ATM و Frame relay و هم چنین شبكه‌های ویژه‌ای برای یك كاربرد خاص نظیر كنفرانس ویدیویی طراحی شده بودند [3] [1].

این گزارش براوردی از شبكه‌های نسل آینده، فواید NGN و همچنین نقش مهم تكنولوژی انتقال فیبر نوری را كه اخیراً توسعه داده شده است را ارائه می‌كند. تكنولوژی DWDM دسترسی به NGN را میسر می‌سازد. خدمات NGN مبنی بر سوییچینگ پیشرفته با یك سطح كنترل یكپارچه خواهد بود. در فصل 2 تعریفی از NGN ارائه و معماری و اجزا اصلی آن معرفی می‌شود در فصل سوم اتصالهای متقابل نوری و فوتونی بررسی می‌شود. در فصل چهارم فیبرها و ظرفیت‌ آنها در شبكه NGN، اجزا ارسال سیستم انتقال فیبر نوری و درنهایت برد فیبرهای موجود بررسی می شود. انتخاب معماری شبكه عنوان فصل 5 می‌باشد در این قسمت سه معماری شبكه مختلف معرفی می‌شود شبكه Shared Ip-Only ، شبكه مركب و شبكه فیبر. و در فصل 6 به dark fibre ها پرداخته می‌شود و نگاهی به تكنولوژیهای موجود و آینده، تكنولوژیهای فیبر و سوییچینگ نوری آخرین فصل این گزارش به شمار می‌آید.

2- بررسی اجمالی NGN 

2-1- NGN چیست؟

تعریف واحد و پذیرفته شده‌ ای از NGN[1] وجود ندارد و در حال حاضر عبارت مبهمی است. تعاریف ارائه شده از NGN نسبتاً گسترده هستند. سازمانهایی مثل ETSI و ITU-T[2] مشخصات اصلی NGN را معرفی كرده اند. به عنوان مثال NGN;ITU-T را به عنوان شبكه‌ای مبتنی بر بسته[3] تعریف كرده است، كه خدماتی شامل سرویسهای ارتباطی، توانایی استفاده از پهنای باند چندگانه[4] و كیفیت سرویس[5] كه برای تكنولوژیهای انتقال تهیه شده است را فراهم می‌كند. عموماً NGN به عنوان all IP یا شبكه‌های مجتمع مبتنی بر بسته با مشخصاتی كه درجدول (2-1) نشان داده شده است بیان می‌شود. NGN به تنهایی مشخصات شبكه را پوشش نمی‌دهد اما مشخصات سرویس آن فرصتهای جدیدی را برای اپراتورهای شبكه، فراهم كننده‌های سرویس،[6] تولید كننده‌های ارتباطات و كاربرها فراهم می‌كند [1].

Ip یا شبكه مبتنی بر بسته

بیشتر كارشناسان معمولاً NGN را به عنوان یك شبكه چندسرویسی[7] مبنی بر تكنولوژی Ip می‌شناسند.

NGN مانند یك شبكه Ip مجتمع می‌تواند برای ارتباطات بی‌سیم و با سیم انواع ترافیك یا برنامه‌های كاربردی را روی شبكه‌های مبتنی بر بسته بكار گیرد. در مجموع، بسیاری از كارشناسان استدلال می‌كنندكه NGN در ده سال آینده جایگزین مدار رایج مبنی بر PSTN[8] خواهد شد.

خدمات كاربردی مجزا از شبكه انتقال

NGN یك معماری باز[9] بوسیله برنامه های كاربردی و شبكه‌های مجزا فراهم می‌كند و به آنها اجازه می‌دهد به صورت جداگانه ارائه شوند و برنامه‌های كاربردی می توانند مستقلاً صرف‌نظر از نوع شبكه‌ای كه استفاده می‌شود توسعه پیدا كنند. با یك معماری باز استانداردسازی به طور فزاینده‌ای اهمیت پیدا می‌كند اما به كاربران شبكه اجازه می دهد كه بهترین محصولات موجود را انتخاب كنند و یك برنامه كاربردی جدید می‌تواند در یك مدت زمان خیلی كوتاهتر نسبت به PSTN و ISDN[10] اجرا شود.

شركتهایی كه وسایل یا تجهیزات كامپیوتری را تولید كرده و به فروش می‌رسانند،[11] می‌توانند برنامه های كاربردی و سرویسها را برای كاربران نهایی توسعه دهند. فراهم‌كننده‌های سرویس می‌توانند یك یا چند برنامه كاربردی را داخل یك سرویس بسته‌بندی كنند یا برنامه‌های كاربردی می‌توانند بوسیله كاربران روی یك پایه نظیر به نظیر مورد استفاده قرار گیرند.


شبكه‌های مجتمع یا همگرا شده

شبكه‌های مجزا وسایل مورد نیاز جداگانه‌ای را برای خدمات ویدئو، داده و صوت استفاده می‌كنند. NGN انواع متفاوتی از برنامه‌ها را درون بسته‌ها تغییر شكل داده و بطور همزمان تحویل می‌دهد. ارتباط بین NGN و شبكه‌های موجود از قبیل PSTN، ISDN و GSM[12] می‌تواند بوسیله پل‌های ارتباطی[13] فراهم شود.

شبكه موجود در همه جا

NGN به كاربران اجازه تحرك گسترده و دستیابی یكپارچه به انواع برنامه‌های كاربردی با كیفیت یكسان را در هر ناحیه جغرافیایی می‌دهد. ارتباطات كشتیرانی و برج مراقبت امكان پشتیبانی از انتقال، تجارت و نیازهای اوقات فراغت را در هر وضعیت كه كاربر انتخاب می‌كند، امكانپذیر می‌كند.

توزیع هوشمندی شبكه

در صورتیكه PSTN رایج، مبنی برشبكه هوشمند و پایانه‌های نامفهوم (پایانه‌ای كه شامل ریز پردازنده داخلی نباشد) است، NGN شبكه‌ای هوشمند و پایانه‌های هوشمند دارد. در این محیط شبكه، فراهم‌كننده‌های سرویس به آسانی انواع متفاوتی از سرویسها را بدون نیاز به تجهیزات سنگین شبكه فراهم می‌كنند.

2-2- معماری NGN

یك نمایش از معماری شبكه NGN می‌تواند به روشن شدن ساختار واجزا آن كمك كند. شكل (2-1) یك تصویر كلی از معماری NGN را نشان می‌دهد. در این شكل پایانه‌های بی‌سیم و با سیم با back bone شبكه انتقال از طریق سطح[14] دسترسی متصل هستند و دیگر سطوح از قبیل سرویس، انتقال و شبكه‌های دسترسی بوسیله سطح كنترل، كنترل می‌شوند.

-3- شبكه فیبر

در این معماری یك NREN روی یك زیربنا شبكه فیبر كنترل دارد.

NREN می تواند طول موجهای زیادی (با محدودیتهای تكنولوژی استفاده شده) به اندازه موردنیاز تهیه كند. روی هم رفته NREN می تواند شبكه Shared IP- only یا hybrid را از شبكه فیبر بسازد و خدماتی به كاربرانش عرضه كند.

این معماری شبكه خیلی شبیه معماری شبكه hybrid است با این تفاوت كلیدی كه NREN زیر بنا فیبر را نیز كنترل می كند. یك نكته بنیادی برای ساختن این است كه: شبكه چطور به كار انداخته می شود؟

دو گزینه وجود دارد:

    · شبكه فیبر بوسیله یك حامل سنتی از طرف NREN به كار انداخته می شود. این یك مدل جدید از همكاری بین NRENها و حامل ها را نشان می دهد تجهیزات in-line و line–Termination بوسیله مالك انتخاب و بكار انداخته می شود. در این مورد شخص ثالث توابع مبنی بر فیبر را از طرف NREN اجرا خواهد كرد.

        · شبكه فیبر كاملاً بوسیله NREN به كار انداخته می شود.

پیشرفتهای تخصصی در تجهیزات انتقال حتی روی یك مقیاس بین المللی این گزینه را امكان پذیر می‌سازد. شكل (5-3) معماری شبكه فیبر را نشان می دهد.

 

دانلود مقاله بررسی جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده(NGN)


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله بررسی جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده(NGN),

تاريخ : 28 مرداد 1395 | 21:47 | نویسنده : مهدی | بازدید : 25
پروژه مالی شرکت مخابرات خراسان رضوی

پروژه مالی شرکت مخابرات خراسان رضوی در43 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود پروژه مالی  شرکت مخابرات خراسان رضوی

تحقیق مالی  شرکت مخابرات خراسان رضوی
پروژه مالی  شرکت مخابرات خراسان رضوی
مقاله مالی  شرکت مخابرات خراسان رضوی
دانلود تحقیق مالی  شرکت مخابرات خراسان رضوی
مالی 
 شرکت
 مخابرات
 خراسان رضوی
دسته بندی علوم انسانی
فرمت فایل doc
حجم فایل 156 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 43

پروژه مالی  شرکت مخابرات خراسان رضوی در43 صفحه ورد قابل ویرایش

 

عنوان                                                                                                             

بخش اول : تاریخچه شرکت مخابرات و چارت سازمانی

 طرح جامع مشترکین                       3

شرح وظایف                              10

بخش دوم : توضیحی بر قسمت بررسی حسابها و فرم های مربوط

فرم های مربوط                          12

بخش سوم : شرح عملیات اداره موجودی کالا

شرح عملیات                             14

برگشت کالا به انبار                          18

خرید                               27

چرخه ورود و خروج کالا به انبار               38

حواله انبار                            39

 

 

تاریخچه شرکت مخابرات خراسان

اولین مرکز تلفن استان خراسان در شهر مقدس مشهد با نصب 70 شماره تلفن مغناطیسی در سال 1298 مورد بهره برداری قرار گرفت و طی سالهای 1298 لغایت 1357 تعداد مرکز خودکار تلفن شهری 9 مرکز افزایش یافت. طی برنامه پنج سال اول با راه اندازی 29 مرکز ,مجموع مراکز تلفن استان به 95 مرکز رسید.

مطابق با برنامه توسعه پنج سال  دوم تاسیس 139 مرکز تلفن جدید پیش بینی شد که طی برنامه پنج سال دوم تعداد مرکز تلفن شهری به 252 مرکز افزایش یافت. شایان ذکر است کلیه عملیات نصب و راه اندازی مراکز اعم از کم ظرفیت و پر ظرفیت توسط پرسنل استان صورت گرفته است.

در ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تعداد تلفنهای منصوبه استان خراسان 64747 شماره بوده است و با بر نامه ریزیهای بعمل آمده طی برنامه اول7124 14شماره در سطح استان نصب شده است.

عملکرد نصب سوئیچ از ابتدای برنامه سوم به میزان بیش از 417000 شماره       می باشد که با نصب های انجام شده طی سال 1381 منصوبه استان به تعداد کل 1146972شماره افزایش یافته است.

طرح جامع مشترکین

مخابرات به عنوان یکی از شاخص ترین ارکان نظام مدیریت استراتژیک کشور در راستای تحقق و پیاده سازی برنامه های جامع، یکی از پیشگامان پیاده سازی، سرویس دهی و خدمت رسانی به مشتریان محسوب می شود و در این راستا شرکت مخابرات خراسان با بکارگیری فناوری نوین و زیر ساخت قوی و وسیع شبکه ای می تواند بعنوان متولی ساختار ارتباطی کشور گامهای اساسی در جهت نیل به MISSION و VISION شرکت و اهداف بلند مدت خدمت رسانی بردارد به گونه ای که با شناخت نقاط قوت، ضعف، فرصتها و تهدیدات، رضایت مشتریان را با عنایت به طرح تکریم ارباب رجوع (مشتری مداری) در پی داشته باشد و این امر ارتقاء کیفی و کمی تکنولوژی و دانش به روز در سیستمهای سخت افزاری و نرم افزاری را سبب خواهد شد.

 

خروج کالا از انبار :

1. واحد متقاضی برگ تقاضای کالا را تنظیم و پس از اخذ امضاء مافوق به مدیریت تدارکات ارسال می نماید.

2. مدیریت تدارکات با ارسال درخواست به انبار (اداره کنترل و نگهداری کالا) به جهت اعلام وضعیت موجودی چنانچه کالا موجود باشد با قید مورد درخواست را به متقاضی عودت تا توسط متقاضی از طریق حسابداری اجناس حواله انبار صادر شود.

3. حواله انبار بر اساس درخواست متقاضی و تأئید مدیر مالی روی برگ تقاضای کالا توسط حسابداری اجناس در چهار برگ تنظیم و به صورت ذیل توزیع می گردد:

یک نسخه جهت بایگانی اجناس نگهداری سه نسخه دیگر تحویل متقاضی می گردد تا پس از اخذ امضاهای مربوطه کالا از انبار تحویل شود.

4. امضاهای حواله انبار به ترتیب : 1- امضاء تنظیم کننده (حسابدار اجناس) 2- مدیر مالی 3- مدیریت ذیربط حوزه متقاضی

5. مراجعه به اداره کنترل : انباردار پس از کنترل حواله انبار از نظر کالای درخواستی با کالای موجود و قید شده در رسید جنسی و امضاء مجاز مدیریت ذیربط نسبت به تحویل کالا اقدام می نماید ضمنا برگه سوم حواله انبار جهت بایگانی متقاضی به وی تحویل می شود.

6. نسخه اول و دوم پس از کدگذاری و دخل و خرج به کاردکس ارجاع و پس از انجام دخل و خرج کاردکس نسخه اول به حسابداری اجناس ارسال که جایگزین نسخه چهارم می گردد و نسخه دوم در بایگانی کاردکس انبار مرکزی نگهداری      می شود.

7. برگ خروج کالا توسط انبار تنظیم و بوسیله متقاضی تحویل نگهبانی گردیده و کالا از انبار خارج می شود.

8. صاحب جمع اموال با مراجعه به سوابق حواله انبارهای صادره و مراجعه به زونکن های دارای حواله انبارها در جریان تحویل کالاهای قابل پلاک کوبی چه فنی و چه غیرفنی قرار گرفته و پس از یادداشت برداری از شماره حواله انبار تاریخ، تعداد و متقاضی و نوع کالابه قسمت متقاضی مراجعه و پس از کنترل کالا با حواله انبار صادر شده نسبت به پلاک کوبی اقدام می نماید.

دانلود پروژه مالی  شرکت مخابرات خراسان رضوی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پروژه مالی شرکت مخابرات خراسان رضوی,

پایان نامه بررسی تاثیر نظام نگهداشت نیروی انسانی بر بهره¬وری سازمانی در شركت سهامی مخابرات استان هرمزگان

پایان نامه بررسی تاثیر نظام نگهداشت نیروی انسانی بر بهره¬وری سازمانی در شركت سهامی مخابرات استان هرمزگان

دانلود پایان نامه بررسی تاثیر نظام نگهداشت نیروی انسانی بر بهره¬وری سازمانی در شركت سهامی مخابرات استان هرمزگان

پایان نامه بررسی تاثیر نظام نگهداشت نیروی انسانی بر بهره¬وری سازمانی در شركت سهامی مخابرات استان هرمزگان
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 3361 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 187

پایان نامه بررسی تاثیر نظام نگهداشت نیروی انسانی بر بهره¬وری سازمانی در شركت سهامی مخابرات استان هرمزگان


چکیده 

هدف از این پژوهش بررسی تاثیر نظام نگهداشت نیروی انسانی بر بهره­وری سازمانی در شركت سهامی مخابرات استان هرمزگان است. روش پژوهش توصیفی از نوع پیمایشی می­باشد. جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه کارکنان ستادی شرکت مخابرات استان هرمزگان می باشد که به روش تصادفی طبقه­ای و با استفاده از فرمول کوکران تعداد 340 نفر به عنوان نمونه پژوهش مورد بررسی قرار گرفتند. ابزار پژوهش شامل پرسشنامه نظام نگهداشت سنجقی و همکاران (1390)، اله وردی و همکاران (1391) و مهرابیان و همکاران (1390) و پرسشنامه بهره وری سازمانی اولسانیا و همکاران (2012) بود. روایی پرسشنامه با استفاده از تحلیل گویه و پایایی آن با استفاده از روش آلفای کرونباخ محاسبه گردید. داده­ها با استفاده از آمار توصیفی نظیر فراوانی، میانگین، انحراف معیار، درصد و آمار استنباطی نظیر تحلیل رگرسیون خطی و چندگانه، آزمون فریدمن و تحلیل مسیر تجزیه و تحلیل شدند.  نتایج حاصل از رگرسیون خطی برای هر سوال نشان داد که 1- احساس عدالت سازمانی تاثیر مثبت و معناداری بر بهره­وری سازمانی دارد. 2- تأمین نیازهای کارکنان تاثیر مثبت و معناداری بر بهره­وری سازمانی دارد. 3- تعهد سازمانی تاثیر مثبت و معناداری بر بهره وری سازمانی دارد. 4- محتوا و ماهیت شغل تاثیر مثبت و معناداری بر بهره وری سازمانی دارد. 5- رضایت وامنیت شغلی تاثیر مثبت و معناداری بر بهره وری سازمانی دارد. 6- مشخص بودن اهداف وانتظارات تاثیر مثبت و معناداری بر بهره وری سازمانی دارد. 7- فضای همكاری وانسجام گروهی تاثیر مثبت و معناداری بر بهره وری سازمانی دارد. 8- حقوق پرداختی ومزایا تاثیر مثبت و معناداری بر بهره وری سازمانی دارد. 9- مدیریت و رهبری تاثیر مثبت و معناداری بر بهره وری سازمانی دارد. 10- اما تاثیر همزمان متغیرها در مدل نهایی با استفاده از رگرسیون چندگانه نشان داد که به جز عدالت سازمانی و فضای همكاری و انسجام گروهی بقیه متغیرها تاثیر معناداری بر بهره وری دارند. در این بین تاثیر حقوق پرداختی و مزایا و مدیریت و رهبری منفی و معنادار بود. 

کلید واژگان: نظام نگهداشت، مدیریت منابع انسانی، عدالت سازمانی، بهره­وری سازمانی، شرکت مخابرات.  

مقدمه 

امروزه مدیریت منابع انسانی به ویژه نظام­ نگهداشت منابع انسانی در پیشبرد فعالیت­های سازمان نقش گسترده و حساسی ایفا می­نماید. سرنوشت کامیابی سازمان چنان با سرنوشت مدیریت منابع انسانی در هم آمیخته که جایگاه این حوزه وظیفه­ای سازمان را تا حد شریکی راهبردی ارتقا بخشیده است. این نقش راهبردی در عمل به کارکرد خرده نظام­های مدیریت منابع انسانی یعنی جذب و گزینش، آموزش و توسعه، به کارگیری مؤثر و نگهداری منابع انسانی تبدیل می­شود (شمس احمر، بوزنجانی و سنجقی، 1390). 

بخشی از متن

بهره­وری همواره معلول یك دسته متغیرهای مداخله گر است كه در آن ابهام ایجاد می كنند. عواملی چون پایین بودن سطح كیفی انجام امور، ناكارآمد بودن ساختار، ضعف نظام های مدیریتی، فقدان شایسته سالاری در مدیریت (عباس­پور، 1384)، فقدان بسترهای فرهنگی مناسب برای اجرای طر حهای مرتبط با بهره وری، نارضایتی شغلی كاركنان، فقدان ثبات شغلی مدیران و كاركنان، فقدان اعتماد میان مدیران و كاركنان، كمبود آموزش­های مناسب و به روز در زمینه نظام بهره وری، نداشتن چشم انداز دور برد در مدیریت (فاراب، 1384)، روشن نبودن مأموریت­های سازمان، كمبود اخلاقیات كاری در كاركنان، كمرنگ شدن نظام مشاركت كاركنان در درون سازمان، كیفی نبودن نظام مدیریت و دلایل دیگر، بهره­وری را به صورت متغیری پیچیده درآورده است (طالقانی، تنعمی، فرهنگی زرین نگار، 1390).

نیروی انسانی و توسعه دانش و بالا بردن سطح مهارت آنها می تواند عامل موثری در بقا و حفظ موجودیت سازمان باشد و همواره اثربخشی و کارایی سازمان را در سطح متعادلی قرار دهد (کانل و زینوبیا[1]، 2009).در این بین باید به خاطر داشت كه نیروهای انسانی به همان اندازه كه عامل تعیین كننده در حفظ موجودیت و موفقیت سازمان محسوب می­شوند می­توانند مشكل ساز نیز باشند و مدیران را در دست یافتن به اهداف سازمان مستأصل سازند. امروزه نقش كلیدی منابع انسانی باعث شده برای جذب نیروهای شایسته بین سازمانها رقابت شدیدی صورت گیرد و مدیران با نگرش كلان برای ورود و خروج افراد و عواقب و هزینه های از دست دادن كاركنان اهمیت قائل شوند (متاس[2]، 2006).  این مساله موجب می شود که تجهیز یک نظام نگهداشت نیروی انسانی از سوی سازمان ها و موسسات به طور جدی مورد نظر قرار گیرد. 


[1]- Connel   &Zeenobiyh[2]- Mehtas

نظریه وجود- ارتباط- رشد[1]

نظریه سلسله مراتب نیازهای سه گانه توسط آلدرفر[2] در سال 1972 معرفی شد. وی به سه گروه نیاز اصلی تأکید می کند که شامل:

الف) نیازهای وجود (زیستی): آن دسته از نیازهایی که برای ادامه وجود انسان لازم است، عوامل محیطی مانند غذا، آب، حقوق وشرایط کار، این نیازها را برآورده می کند.

ب) نیازهای وابستگی و ارتباط: شامل نیازهای اساسی اجتماعی وارتباط وپیوند میان افراد است.

ج) نیازهای رشد: شامل نیازهای خودمحترم شمردن وخودشکوفایی است.

آلدرفر معتقد است علاوه براینکه افراد درنتیجه ارضاء نیاز در سلسله مراتب نیازها به پیش می روند و از نیازهای وجود به نیازهای وابستگی و پس از آن درجهت نیازهای رشد حرکت می کنند، هنگامی که در پی تلاش مداوم برای ارضاء نیاز موفق نشوند به مرحله قبل سلسله مراتب نیاز برمی گردند. یعنی علاوه بر فرآیند «کامروایی-پیشروی» فرآیند «ناکامی-پس روی» نیز وجود دارد. از این رو برای ایجاد انگیزش در نیاز سطح بالاتر، ارضای نیاز سطح پائین تر ضرورت ندارد. همچنین محرومیت تنها راه فعال ساختن نیاز نمی باشد. آلدرفر فرض می کند عینی بودن سه عامل وجود، وابستگی و رشد یکسان نیست، نیازهای رشد عملاٌ ملموس نیست و هرچه نیازهای رشد بیشتر ارضا شود، شدت افزایش آن زیادتر خواهد بود. همچنین این نظریه بیان می کند که در یک زمان ممکن است بیش از یک نیاز فعال باشد (خراسانی، 1387).


[1]- Existence-Relatedness-Growth (ERG) Theory[2]- ALdrfr

فهرست مطالب

عنوان                                                                                               صفحه 

فصل اول: کلیات پژوهش

مقدمه.................................................................................................................... 2

1-1- بیان مساله.................................................................................................... 3

1-2- اهمیت و ضرورت پژوهش............................................................................ 5

1-3- اهداف پژوهش............................................................................................. 7

1-3-1- هدف اصلی............................................................................................. 7

1-3-2- اهدف فرعی............................................................................................ 8

1-4- فرضیه های پژوهش....................................................................................... 8

1-4-1- فرضیه اصلی پژوهش................................................................................. 8

1-4-2- فرضیه های فرعی...................................................................................... 8

1-5- سوالات پژوهش........................................................................................... 9

1-5-1- سوال اصلی پژوهش................................................................................. 9

1-5-2- سوالات فرعی پژوهش.............................................................................. 9

1-6- تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها................................................................ 10

1-6-1- تعاریف مفهومی...................................................................................... 10

1-6-1-1- مدیریت منابع انسانی........................................................................... 10

1-6-1-2- نظام نگهداشت منابع انسانی................................................................. 11

1-6-1-3- عدالت سازمانی.................................................................................. 11

1-6-1-4- بهره وری سازمانی.............................................................................. 11

1-6-2- تعاریف عملیاتی متغیرها.......................................................................... 12

1-6-2-1- نظام نگهداشت منابع انسانی................................................................. 12

1-6-2-2- بهره وری سازمانی.............................................................................. 12

 

 

فصل دوم: پیشینه پژوهش

 

مقدمه................................................................................................................... 14

2-1-1- نظام نگهداشت........................................................................................ 14

2-1-2- ابعاد نظام نگهداشت منابع انسانی............................................................... 15

2-1-2-1- احساس عدالت سازمانی....................................................................... 15

2-1-2-2- ابعاد عدالت سازمانی............................................................................ 16

2-1-2-2- تامین نیازهای برتر............................................................................... 18

2-1-2-2-1- انگیزش.......................................................................................... 18

2-1-2-2-2-  نظریه‌های محتوایی انگیزش............................................................. 19

2-1-2-2-3-  نظریه های فرایندی انگیزش............................................................ 25

2-1-2-3- تعهد سازمانی...................................................................................... 31

2-1-2-4- محتوا و ماهیت شغل............................................................................ 34

2-1-2-5- رضایت و امنیت شغلی......................................................................... 35

2-1-2-5-1- مفهوم و تعریف رضایت شغلی......................................................... 36

2-1-2-5-2- دیدگاه های رضایت شغلی............................................................... 37

2-1-2-5-3- نظریه‌های رضایت شغلی.................................................................. 39

2-1-2-5-4- عوامل موثر بر رضایت شغلی............................................................ 40

2-1-2-5-5- عوامل محیطی سازمان..................................................................... 41

2-1-2-5-6- پیامدهای رضایت شغلی................................................................... 43

2-1-2-6- مشخص بودن اهداف و انتظارات........................................................... 43

2-1-2-7- حقوق پرداختی و مزایا......................................................................... 45

2-1-2-8- مدیریت و رهبری................................................................................ 46

2-1-2-8-1- اهمیت رهبری................................................................................ 47

2-1-2-8-2- تفاوت رهبری و مدیریت................................................................. 48

2-1-2-8-3- رویکردها و نظریه های رهبری......................................................... 50

2-1-3- بهره وری................................................................................................ 61

2-1-3-1- تعاریف بهره وری................................................................................ 62

2-1-3-3- نهادی كردن بهره وری در اندیشه.......................................................... 66

2-1-3-4- نهادی كردن صرفه جویی در كل سازمان................................................ 66

2-1-3-5- طراحی نظام های بهره ور..................................................................... 67

2-1-3-6- طراحی نظام نگهداری و تعمیرات فراگیر................................................ 67

2-1-3-7- پیاده سازی نظام مدیریت كیفیت فراگیر.................................................. 68

2-1-3-8- استقرار نظام تحقیقات بهره وری............................................................ 68

2-2- پیشینه پژوهش............................................................................................. 69

2-2-1- پژوهش های داخلی................................................................................. 69

2-2-2- پژوهش های خارجی............................................................................... 72

2-3- جمع بندی پیشینه پژوهش............................................................................. 74

2-4- مدل مفهومی پژوهش.................................................................................... 75

2-5- مدل تحلیلی پژوهش..................................................................................... 76

 

فصل سوم: روش شناسی پژوهش

    مقدمه.................................................................................................................... 83

    3-1- روش پژوهش.............................................................................................. 83

    3-2- جامعه، نمونه و روش نمونه گیری.................................................................. 84

3-3- ابزار گردآوری اطلاعات................................................................................. 86

    3-4- روش گردآوری اطلاعات.............................................................................. 89

    3-5- روش های تجزیه و تحلیل اطلاعات............................................................... 89

 

فصل چهارم : یافته های پژوهش

     مقدمه................................................................................................................... 92

4-1- آمار توصیفی................................................................................................ 92

4-1-1- اطلاعات جمعیت شناختی......................................................................... 92

4-1-2- متغیرهای پژوهش.................................................................................... 96

4-2- آزمون فرضیات پژوهش................................................................................ 98

4-2-1-  آزمون فرضیه اصلی................................................................................. 99

4-2-2- آزمون فرضیه­های فرعی............................................................................ 99

4-3- مدل نهایی ................................................................................................. 103

4-4- جمع بندی نهایی ....................................................................................... 108

 

فصل پنجم: نتیجه­گیری و پیشنهادها

مقدمه.................................................................................................................. 110

5- 1- بحث و نتیجه گیری................................................................................... 110

5-2- تفسیر یافته ها............................................................................................. 111

5-3- نتیجه گیری کلی......................................................................................... 117

5-4- محدودیت های پژوهش............................................................................... 119

5-4-1- محدودیت های خارج از اختیار محقق....................................................... 119

5-4-2- محدودیت های در اختیار محقق............................................................... 119

5-5- پیشنهادهای پژوهش.................................................................................... 119

5-5-1- پیشنهادهای کاربردی............................................................................... 119

5-5-2- پینشهادهای پژوهشی............................................................................... 120

فهرست منابع و مآخذ........................................................................................... .121

دانلود پایان نامه بررسی تاثیر نظام نگهداشت نیروی انسانی بر بهره¬وری سازمانی در شركت سهامی مخابرات استان هرمزگان


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی تاثیر نظام نگهداشت نیروی انسانی بر بهره¬وری سازمانی در شركت سهامی مخابرات استان هرم,

پایان نامه بررسی تاثیر مدیریت كیفیت جامع (TQM) بر رضایت مشتریان در شركت مخابرات استان هرمزگان

پایان نامه بررسی تاثیر مدیریت كیفیت جامع (TQM) بر رضایت مشتریان در شركت مخابرات استان هرمزگان

دانلود پایان نامه بررسی تاثیر مدیریت كیفیت جامع (TQM) بر رضایت مشتریان در شركت مخابرات استان هرمزگان

پایان نامه بررسی تاثیر مدیریت كیفیت جامع (TQM) بر رضایت مشتریان در شركت مخابرات استان هرمزگان
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 3379 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 154

پایان نامه بررسی تاثیر مدیریت كیفیت جامع (TQM) بر رضایت مشتریان در شركت مخابرات استان هرمزگان


چکیده 

هدف کلی از پژوهش بررسی تاثیر مدیریت كیفیت جامع  بر رضایت مشتریان در شركت مخابرات استان هرمزگان بود. روش پژوهش توصیفی از نوع پیمایشی می­باشد. جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه مشتریان شرکت مخابرات استان هرمزگان بود که به روش تصادفی طبقه­ای و با استفاده از فرمول کوکران تعداد 404 نفر به عنوان نمونه پژوهش مورد بررسی قرار گرفتند. ابزار پژوهش شامل پرسشنامه مدیریت کیفیت جامع که مبتنی بر ابعاد مدیریت کیفیت جامع (پاتانایاک، 2011 و خنیفر و حیدرنیا، 1385) و پرسشنامه رضایت مشتریان (چامچونگ و وانگلورسایچون، 2010) بود. روایی پرسشنامه ها با استفاده از تحلیل گویه و پایایی آن با استفاده از روش آلفای کرونباخ محاسبه گردید. داده­ها با استفاده از آمار توصیفی نظیر فراوانی، میانگین، انحراف معیار، درصد و آمار استنباطی نظیر تحلیل رگرسیون خطی و چندگانه، آزمون فریدمن و تحلیل مسیر تجزیه و تحلیل شدند. نتایج حاصل از رگرسیون خطی برای هر سوال نشان داد که 1- توانمند سازی کارکنان  تاثیر مثبت و معناداری بر رضایت مشتریان دارد. 2- پاسخگویی تاثیر مثبت و معناداری بر رضایت مشتریان دارد. 3- سرعت در ارائه خدمات تاثیر مثبت و معناداری بر رضایت مشتریان دارد. 4- صحت در ارائه خدمات تاثیر مثبت و معناداری بر رضایت مشتریان دارد. 5- زیبایی فضای ارائه خدمات تاثیر مثبت و معناداری بر رضایت مشتریان دارد. 6- اعتماد محوری در ارائه خدمات تاثیر مثبت و معناداری بر رضایت مشتریان دارد. 7- شفافیت و اطلاع رسانی درست تاثیر مثبت و معناداری بر رضایت مشتریان دارد. 8- انعطاف پذیری در ارائه خدمات تاثیر مثبت و معناداری بر رضایت مشتریان دارد. 9- رعایت ملاحظات ارزشی واعتقادی تاثیر مثبت و معناداری بر رضایت مشتریان دارد. 10- در نهایت تاثیر همزمان متغیرها در مدل نهایی با استفاده از رگرسیون چندگانه نشان داد که به جز پاسخگویی، اعتماد محوری در ارائه خدمات و صحت در ارائه خدمات بقیه متغیرها تاثیر معناداری بر رضایت مشتریان دارند.   

کلید واژگان: مدیریت کیفیت جامع، توانمندسازی کارکنان، رضایت مشتری، مشتری محوری، شرکت مخابرات.    

مقدمه 

امروزه بسیاری از بازارها، به شدت رقابتی شده­اند و برای باقی ماندن در این فضای رقابتی، سازمان ها باید کالا و خدمات با کیفیت تولید و ارائه کنند تا مشتریان رضایت مند و وفاداری کسب کنند. ایجاد و کسب مشتریان رضایت مند، هدف اصلی هر کسب و کاری می­باشد؛ زیرا رابطه واضع و قویی بین کیفیت محصولات (خدمات) و رضایت­مندی مشتری و سودآوری وجود دارد (دیکووا[1]، 2004). در واقع کلید اصلی حیات سازمان، حفظ مشتریان رضایت مند می­باشد. رضایت­مندی مشتری یکی از موضوعات مهم نظری و تجربی برای اکثر بازاریابان و محققان بازاریابی است که می­ توان آن را با عنوان جوهره موفقیت در جهان رقابتی تجارت امروزی در نظر گرفت. بنابراین اهمیت رضایت مندی و حفظ مشتری در تدوین استراتژی برای سازمان های مشتری مدار و بازار مدار را نمی توان دست کم گرفت (هنینگ و تروا[2]، 1997).  


[1]- Dikova[2]- Hennig-Thurau

قسمتی از متن

از دهه 1950 به بعد، بتدریج پایه رویکرد مدیریت کیفیت جامع مطرح شده و از اوایل دهه 1980 به­عنوان یک شیوه فلسفی مدیریتی جدید در عرصه مدیریت کیفیت نقش مؤثری را ایفا کرده است (لامعی، 1378 ،ص 55). مدیریت کیفیت جامع، به عنوان پارادایم مد­یریت به وسیله بسیاری از سازمان­ها در سرتاسر جهان پذ یرفته شده است. جنبش کیفیت تقر یباً در تمام کشورها با پروژه بهبود کیفیت در بخش­های تولیدی شروع شد.

مدیریت کیفیت جامع بعداً در بخش­های خدماتی از قبیل بانک، شرکت بیمه و در نهایت در سازمان­های غیر انتفاعی، چون مراقبت بهداشتی، دولت و مؤسسات آموزشی به­­کار گرفته شد. تمرکز بر مشتری احتمالاً مهم­ترین عنصر در مدیریت کیفیت جامع است (سروانسی[1]، 2004).

اسکالت[2] (1993) بیان می­کند که مشتریان و نیازهای آن­هاست که به سازمان و فعالیت­های آن شکل می­دهد. در بررسی مقدماتی از ادبیات نظری و تجربی در رابطه با مدیریت کیفیت، دیل[3] و همکارانش (2001) مرزی را برای پیشرفت تئوری در جهت مشتری محوری، پیش­بینی کردند، به گونه­ای که مدیریت بر مبنای حقا­یق، مدیریت کیفیت جامع فرآیند محوری و تیم­های کاری به­عنوان مهم­ترین عوامل در نظر گرفته شد. طبق گفته آن­ها فرض اساسی مدیریت کیفیت جامع نیل به رضایت مشتر­ی و بهبود مستمر می­باشد. بنابراین، کلید اجرای موفق، شناسایی متغیرهای کلیدی رضایت مشتری است (سلطانی و دیگران،1383).


[1]- Sirvanci[2]- Scholtes[3]- Dale

فهرست مطالب 

عنوان                                                                                               صفحه 

فصل اول: کلیات پژوهش

مقدمه.................................................................................................................... 2

1-1- بیان مساله.................................................................................................... 3

1-2- اهمیت و ضرورت پژوهش............................................................................ 5

1-3- اهداف پژوهش............................................................................................. 8

1-3-1- هدف اصلی............................................................................................. 8

1-3-2- اهدف فرعی............................................................................................ 8

1-4- فرضیه های پژوهش....................................................................................... 9

1-4-1- فرضیه اصلی پژوهش................................................................................. 9

1-4-2- فرضیه های فرعی...................................................................................... 9

1-5- سوالات پژوهش........................................................................................... 9

1-5-1- سوال اصلی پژوهش................................................................................. 9

1-5-2- سوالات فرعی پژوهش............................................................................. 10

1-6- تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها................................................................ 10

1-6-1- تعاریف مفهومی...................................................................................... 10

1-6-2- تعاریف عملیاتی متغیرها.......................................................................... 12 

فصل دوم: مبانی نظری پیشینه پژوهش 

مقدمه................................................................................................................... 14

2-1- مبانی نظری................................................................................................. 15

2-1-1 مدیریت کیفیت فراگیر................................................................................ 15

2-1-2- پیشینه مدیریت کیفیت فراگیر.................................................................... 17

2-1-3- فلسفه مدیریت کیفیت فراگیر..................................................................... 19

2-1-4- پیشگامان کیفیت...................................................................................... 22

2-1-4-1- دمینگ................................................................................................ 22

2-1-4-2- جوزف جوران.................................................................................... 24

2-1-4-3- آرماند فیگنبام...................................................................................... 25

2-1-4-4- فیلیپ کرازبی...................................................................................... 26

2-1-4-5- بیل کانوی........................................................................................... 27

2-1-5- مشخصات کیفیت از دیدگاه مشتری........................................................... 30

2-1-6- نظریات مختلف در زمینه ابعاد مدیریت کیفیت جامع.................................... 31

2-1-7- ابعاد مدیریت کیفیت جامع........................................................................ 32

2-1-7-1- توانمندسازی....................................................................................... 32

2-1-7-2- پاسخگویی.......................................................................................... 33

2-1-7-3- سرعت............................................................................................... 34

2-1-7-4- صحت............................................................................................... 34

2-1-7-5- زیبایی فضای ارائه خدمات................................................................... 34

2-1-7-6- اعتماد محوری.................................................................................... 34

2-1-7-7- شفافیت و اطلاع رسانی........................................................................ 35

2-1-7-8- انعطاف پذیری.................................................................................... 36

2-1-7-9- رعایت ملاحظات ارزشی واعتقادی........................................................ 36

2-1-8- مشتری................................................................................................... 38

2-1-8-1- رضایت مشتری................................................................................... 38

2-1-8-2- الگوهای رضایت مندی مشتری............................................................. 40

2-1-8-2-1- الگوی رضایت مندی مشتری سوئدی................................................ 40

2-1-8-2-2- الگوی رضایت مندی مشتری آمریکایی.............................................. 41

2-1-8-2-3- الگوی اولیه رضایتمندی مشتری نروژی............................................. 42

2-1-8-2-4- الگوی رضایتمندی مشتری اروپایی.................................................... 42

2-1-8-2-5- الگوی رضایتمندی مشتری سوئیس................................................... 43

2-1-8-2-6- الگوی رضایتمندی مشتری مالزی (2000)......................................... 44

2-1-8-2-7- الگوی رضایتمندی مشتری دوین و دیگران (2004)........................... 44

2-1-8-2-8- تشریح مدل شاخص ملی رضایت مشتری در تركیه، آیدین و اوزر (2005)...      45

2-1-8-2-9- تشریح مدل شاخص ملی رضایت مشتری در تركیه، ترکییلماز و اوزکان  (2007) 46

2-1-8-3- مشتری محوری  ................................................................................. 45

2-1-8-4- رویكرد مشتری‌مدار............................................................................. 64

2-2- پیشینه پژوهش............................................................................................. 47

2-2-1- پژوهش های داخلی................................................................................. 48

2-2-2- پژوهش های خارجی............................................................................... 50

2- 3- جمع بندی پیشینه پژوهش............................................................................ 52

2-4- مدل مفهومی پژوهش.................................................................................... 53

2-5- مدل تحلیلی پژوهش..................................................................................... 55 

فصل سوم: روش شناسی پژوهش

    مقدمه.................................................................................................................... 61

    3-1- روش پژوهش.............................................................................................. 61

    3-2- جامعه آماری، نمونه و روش نمونه گیری......................................................... 62

3-3- ابزار گردآوری اطلاعات................................................................................. 64

3-3-1- روایی و پایایی پرسشنامه  مدیریت کیفت جامع............................................ 65

3-3-2- روایی و پایایی پرسشنامه........................................................................... 66

3-4- روش گردآوری اطلاعات.............................................................................. 67

3-5- روش های تجزیه و تحلیل اطلاعات............................................................... 67

3-5-1- آمار توصیفی............................................................................................ 67

3-5-2- آمار استنباطی........................................................................................... 67 

فصل چهارم : یافته های پژوهش

4-1- آمار توصیفی................................................................................................ 69

4-1-1- اطلاعات جمعیت شناختی......................................................................... 69

4-1-2- متغیرهای پژوهش.................................................................................... 72

4-2- آزمون فرضیات پژوهش............................................................................... 74

4-2-1- آزمون فرضیه اصلی.................................................................................. 75

4-2-2- آزمون فرضیه های فرعی........................................................................... 75

4-3- مدل نهایی .................................................................................................. 79

4-4- جمع بندی نهایی.......................................................................................... 84 

فصل پنجم: نتیجه­گیری و پیشنهادها

مقدمه................................................................................................................... 86

5- 1- بحث و نتیجه گیری..................................................................................... 86

5-2- تفسیر یافته ها.............................................................................................. 86

5-3- نتیجه گیری کلی........................................................................................... 91

5-4- محدودیت های پژوهش................................................................................ 93

5-4-1- محدودیت های خارج از اختیار محقق........................................................ 93

5-4-2- محدودیت های در اختیار محقق................................................................ 93

5-5- پیشنهادهای پژوهش..................................................................................... 93

5-5-1- پیشنهادهای کاربردی................................................................................ 93

5-5-2- پینشهادهای پژوهشی................................................................................ 94

فهرست منابع و مآخذ............................................................................................. .95

دانلود پایان نامه بررسی تاثیر مدیریت كیفیت جامع (TQM) بر رضایت مشتریان در شركت مخابرات استان هرمزگان


ادامه ي مطلب

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی تاثیر مدیریت كیفیت جامع (TQM) بر رضایت مشتریان در شركت مخابرات استان هرمزگان,

تاريخ : 28 مرداد 1395 | 21:46 | نویسنده : مهدی | بازدید : 26
طراحی و ساخت سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری

طراحی و ساخت سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری

دانلود طراحی و ساخت سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری

طراحی و ساخت سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری
دسته بندی پژوهش های دانشگاهی
فرمت فایل doc
حجم فایل 956 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 80

طراحی و ساخت سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری

مقدمه :

در طراحی و ساخت سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری مهمترین موضوعی كه وجود دارد این است كه بتوانیم سیگنال فرستاده شده را به بهترین كیفیت دریافت كنیم و بیشترین شباهت بین سیگنال خروجی و ورودی برقرار باشد و در سیگنال صوت و تصویر اینكه شنونده و بیننده بهترین تصویر ممكن و با كیفیت ترین صدا را دریافت كند.

هر قدر هم كه یك سیستم گیرنده با دقت و كیفیت طراحی شود باز هم به علل مختلف خروجی ها بطور كامل دلخواه ما نخواهد بود و اعوجاج سیگنالها و نویز محیط خروجی را خراب خواهند كرد سعی طراحان به این است كه ادواتی را به مدار اضافه كنیم تا اینكه خروجی ها به سیگنال ایده آل نزدیك شود .یكی از این مدارات متعادل كننده EQUALIZER است در بحث حاضر ما روی متعادل كننده های صوتی متمركز خواهیم شد كه در فركانس صوت یعنی 20هرتز تا 20 كیلو هرتز كار می كنند .

معرفی سیگنال صوت :

صوت عبارت از ارتعاشاتی است كه قابل شنیدن باشد و این ارتعاشات را اجسام مادی مرتعش در اطراف خود منتشر می سازند .مبحثی از فیزیك كه در آن از پدیده صوت بحث می شود اكوستیك نام دارد . هر گونه صوتی را كه در نظر بگیریم از لحاظ احساسات مربوط به حس شنوایی دارای سه خاصیت اصلی است : شدت ،ارتفاع و طنین صوت شدت صوت تاثر از انرژی صوتی است كه به عوامل مختلفی بستگی دارد :

-      مقدار انرژی است كه در واحد زمان از واحد سطح عمود بر امتداد انتشار عبور می كند

-      دامنه ارتعاشات

-      فركانس ارتعاشات

-      جرم واحد حجم از حجم جسم مرتعش

-      سرعت انتشار صوت در جسم مرتعش

 شدت صوت را ممكن است به كمك خاصیت رزنانس زیاد كرد یعنی :

هر گاه در پهلوی جسم A كه قابلیت ارتعاش كردن دارد جسمی مانند B را به ارتعاش در می آوریم اگر پریود مخصوص یكی از ارتعاشات آزاد جسم A  مساوی باشد باید پریود ارتعاش جسم B در این صورت جسم A نیز به ارتعاش درخواهد آمد این پدیده را رزنانس و جسم A  را رزناتور گویند .

قدرت منابع صوتی :

از روی محاسبه شدت صوت در یك نقطه معین می توان به قدرت منبع آن پی برد این موضوع برای انتخاب محل نطق و خطابه و موزیك و غیر آن دارای كمال اهمیت است .

فهرست

ف1 معرفی سیگنال صوت

ف2 اکولایزر

ف3 سنتز و انالیز مدار

ف4 تقریب

ف5 سنتز فیلترهای فعال

ف6 فیلترهای بکاررفته در اکولایزر

ف7 LM380

ف8 جمع بندی کلی

دانلود طراحی و ساخت سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری


ادامه ي مطلب

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
طراحی و ساخت سیستمهای مخابراتی و صوتی و تصویری,

تاريخ : 28 مرداد 1395 | 21:46 | نویسنده : مهدی | بازدید : 21
مقاله انتقال داده در مخابرات سیار

مقاله انتقال داده در مخابرات سیار

دانلود مقاله انتقال داده در مخابرات سیار

مقاله انتقال داده در مخابرات سیار
انتقال داده در مخابرات سیار
تحقیق انتقال داده در مخابرات سیار
پروژه انتقال داده در مخابرات سیار
پایان نامه انتقال داده در مخابرات سیار
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل doc
حجم فایل 263 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 31

مقاله انتقال داده در مخابرات سیار


قسمتی از متن:

انتقال سیار داده‌ها با فن‌آوری ایرانی

محققان گروه پژوهشی مخابرات پژوهشگاه نیرو موفق به طراحی و ساخت مودم رادیویی باند فركانس UHF شدند كه امكان انتقال داده در حالت سیار و نیز بین نقاط زیادی را كه در ماطق شهری پراكنده‌اند از جمله سیستم دیسپاچینگ شبكه های برق (توزیع و فوق توزیع)، قرائت خودكار كنتورهای برق ، آب و گاز از راه دور و میان شعبه های بانكی و دفاتر مسافرتی را فراهم می‌كند.


مهندس دولت جمشیدی، مدیر گروه مخابرات پژوهشگاه نیرو و مجری این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در مورد این طرح گفت: نیاز روز افزون به انتقال داده‌ها، اهمیت بسیار زیاد تجهیزاتی كه این عملیات را انجام می‌دهند آشكار می‌كند كه عمده‌ این وسایل مودم‌ها هستند كه در این میان مودم‌های رادیویی برای انتقال داده از كانال‌های رادیویی استفاده می‌كنند.

وی در ادامه گفت: با توجه به مزایای فراوان سیستم‌های رادیویی برای انتقال دادن مثل هزینه كمتر، سهولت نصب و بهره‌برداری و همچنین كاربردهای فراوان آنها، پژوهشگاه نیرو از سال 1379 طراحی و ساخت مودم رادیویی در باند فركانسی UHF را آغاز كرد و پس از تحقیقات و كوششهای فراوان مدل NRM400 را به عنوان مودم رادیویی باند فركانس UHF با عملكرد نیمه دو طرفه و با نرخ داده ارسالی 9600 بیت بر ثانیه، به عنوان یك جایگزین مناسب برای محیط‌های مخابراتی كابلی كه دارای قیمت بالایی هستند ارائه كرد.

وی در مورد ویژگی‌های این مودم گفت: این سیستم به صورت ویژه برای شبكه‌های تله متری و اسكادا و برای كاربردهای نقطه به نقطه و نقطه به چند نقطه طراحی شده است و بیشتر پارامترهای سیستم شامل محدوده فركانس،‌ توان خروجی فرستنده و نرخ بیت ارسالی به صورت نرم افزاری قابل تنظیم می‌باشند و از این طریق می‌توان پارامترهای مودم رادیویی را متناسب با هر كاربردی، با توجه به مجوز فركانس اخذ شده، فاصله بین فرستنده و گیرنده و شرایط جغرافیایی آنها و نرخ داده ارسالی مورد نظر به راحتی با نرم‌افزار و بدون نیاز به تغییر سخت افزاری تنظیم كرد.

مهندس جمشیدی در ادامه تصریح كرد: به دنبال انجام موفقیت آمیز تست های عملكردی، محیطی و تست راه دور بر روی محصول این پروژه، در سال 82 دانش فنی مودم رادیویی طراحی و ساخته شده در پژوهشگاه نیرو به شركت سازگان ارتباط واگذار گردید. صنعتی كردن این سیستم با همكاری بین پژوهشگاه نیرو و شركت سازگان ارتباط صورت پذیرفت و تمام آزمونهای نوعی بر روی سیستم نهایی به مدل SEM400 مطابق با استاندارد ETS 300-113 در آزمایشگاه مرجع توانیر با موفقیت انجام و گواهی كیفیت كالا توسط شورای ارزیابی توانیر برای این محصول صادر شد.

وی گفت: از جمله ویژگی‌های این مودم، انعطاف‌پذیری بالا به دلیل مجهز بودن به میكرو پروسسور، قابلیت تنظیم فركانس كار، توان خروجی فرستنده و نرخ بیت ارسالی سیستم به صورت نرم‌افزاری، بازخوانی وتنظیم پارامترهای سیستم، تست لینك رادیویی و ارسال و دریافت داده با استفاده از هر نرم‌افزار استاندارد پورت سریال، مجهز بودن به كدینگ تشخیص خطا (CRC-16 ) و تصحیح خطا (FEC)، فعال شدن خودكار فرستنده با ورود داده (DOX) و دارا بودن قابلیت‌های Bit Scrambling و Packet Interleaving است.

دكتر جمشیدی در ادامه با اشاره به تائیدیه‌های مختلف صادر شده برای محصول در تبیین كاربردهای آن به ایسنا گفت: از كاربردهای این مودم انتقال داده میان تعداد زیادی از نقاط است كه در مناطق شهری پراكنده‌اند از جمله سیستم دیپاچینگ شبكه‌های برق (توزیع و فوق توزیع)، قرائت خودكار كنتورها از راه دور، انتقال داده میان شعبه‌های بانكی و دفاتر مسافرتی. از دیگر كاربردهای این تجهیزات انتقال داده میان نقاطی كه دسترسی به خطوط رایج مخابراتی ندارند یا استفاده از خطوط كابلی پر هزینه می‌باشد، انتقال داده در حالت سیار، مانیتورینگ شبكه‌های هشدار دهنده برای مواردی مثل سیل، آتش‌سوزی و دخول بدون اجازه و نیز سیستم‌های تله‌متری برای شبكه‌های برق،‌ منابع و لوله‌های گاز و نفت، تجهیزات مربوط به مدیریت منابع آب و فاضلاب، راه‌آهن، معدن، صنعت و كشاورزی و هر محلی كه نیاز به اطلاع داشتن این وضعیت شبكه، كنترل سیستم، جمع‌آوری اطلاعات، تشخیص شرایط خطا و محل آن وجود دارد و عملیات كنترل یا تصحیح از راه دور انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان كرد: خط تولید مودم رادیویی در شركت سازگان ارتباط راه اندازی شده و پژوهشگاه نیرو از طریق تست نمونه بر كیفیت محصولات تولیدی نظارت دارد. در حال حاضر شركت سازگان ارتباط به منظور پیاده سازی اتوماسیون پستهای توزیع شركت برق منطقه ای تهران، طی قراردادی فروش، نصب و راه اندازی لینك های رادیویی بین 75 پست 20 كیلو ولت با مراكز دیسپاچینگ مربوطه را بر عهده دارد و در مجموع 83 دستگاه مودم رادیویی به برق تهران تحویل خواهد داد.

دانلود مقاله انتقال داده در مخابرات سیار


ادامه ي مطلب

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
مقاله انتقال داده در مخابرات سیار,