خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه سوکر استار ارزان
بسکتبال
زیرمانیتوری مدیریتی
رزرو آنلاين هتل خارجي
فلنج
دانلود آرشیو پایان نامه در ایران
<-BloTitle->
<-BloText->

عضویت در سایت
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
ادرس سایت یا وبلاگ : http://
سال تولد:
جنسیت :
وضعیت تاهل :
کشور : (کشور محل سکونت)
شهر :
آیدی یاهو :
کد امنیتی : *

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
<-TalarTitle-> <-TalarSub-> <-TalarHit-> <-Talarwriter->

تاريخ : 28 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مقاله ساختار اجتماعی مناطق حاشیه نشین شهر ایلام

مقاله ساختار اجتماعی مناطق حاشیه نشین شهر ایلام

دانلود مقاله ساختار اجتماعی مناطق حاشیه نشین شهر ایلام

بررسی ساختار اجتماعی مناطق حاشیه نشین شهر ایلام
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 33 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 22

بررسی ساختار اجتماعی مناطق حاشیه نشین شهر ایلام

چكیده: این بررسی به مطالعه و ارزیابی تطبیقی شاخصهای توسعه انسانی شهر- روستا در مناطق حاشیه نشین شهر ایلام(بان بور، بان  چرمگ و کمربندی) در مقایسه با میانگین این شاخصها در سطح استان و کشور در سال 1385 می پردازد. آمارهای پایه ای داده ها مربوط به سال 1383 می باشد.

جهت امکان مقایسه بهتر، آزمون بررسی ساختار اجتماعی- اقتصادی مناطق حاشیه نشین ایلام طراحی و بین خانوارهای نمونه اجراء گردید. اعتبار آزمون با کمک فرمول آلفای کرونباخ 62/0: α بدست آمد. نتایج جمع آوری اسنادی آمارها و مقایسه با نتایج آزمون حاشیه نشینی نشانگر توسعه نیافتگی و توزیع نابرابر هزینه- درآمد و دیگر شاخصهای توسعه انسانی بویژه مولفه های بهداشت و درمان و آموزش است. ...

...

روش شناسی پژوهش
روش اصلی این تحقیق در جمع‌آوری اطلاعات از منابع داده‌ها به صورت توصیفی اكتشافی بوده كه برای تجمیع اطلاعات از تكنیك‌های اجرای آزمون، مشاهده مستقیم از مناطق حاشیه‌نشینی مورد مطالعه، مطالعات اسنادی و از شاخص های آمار توصیفی استفاده شده است.
طراحی پرسشنامه حاشیه نشینی:
آزمون‌ اطلاعات اولیه منطقه‌ای به صورت باز پاسخ بر مبنای اهداف و فرضیات پژوهش و بر اساس ساخت نظری تحقیق طراحی ‌گردید که در آن با مراجعه حضوری به خانوار حاشیه نشین با آنها در مورد شاخصهای توسعه انسانی- شهری و ساختار اقتصادی- اجتماعی مدنظر در تعریف حاشیه نشینی مصاحبه شد.
جامعه آماری و نمونه‌گیری
این بررسی در جامعه آماری حاشیه نشینان شهر ایلام یعنی در سه فضای منطقه ای پیرامونی یعنی بان بور(banbur)، بان چرمگ(ban charmag) و کمربندی اجرا گردیده است. هر یك از فضاهای منطقه‌ای به عنوان یك طبقه برگزیده كه از میان آنها برحسب درصد جمعیت خانوار و با واحد نمونه خانوار به صورت تصادفی گزینش‌ گردید. نوع نمونه‌گیری این پژوهشی تصادفی طبقه‌ای و واحد آن خانوار می‌باشد. پرسشگر در سه مرحله مشخص نقاط نمونه را در هر طبقه یا فضای منطقه‌ای بر اساس خیابان انتخاب و از هر خیابان برحسب درصد نسبی آن طبقه خانواری را انتخاب و از سرپرست و یا یكی از افراد با سواد و مطلع بالای 18 سال مصاحبه نموده که در صورت عدم حضور آزمودنی مطلع واجد شرایط، واحد نمونه‌ای دیگر از همان خیابان یا كوچه انتخاب گردید.

دانلود مقاله ساختار اجتماعی مناطق حاشیه نشین شهر ایلام


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله ساختار اجتماعی مناطق حاشیه نشین شهر ایلام ,

تاريخ : 28 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
تحقیق جامع در مورد بررسی اثرات كلینیكی و رادیولوژیك

تحقیق جامع در مورد بررسی اثرات كلینیكی و رادیولوژیك

دانلود تحقیق جامع در مورد بررسی اثرات كلینیكی و رادیولوژیك

تحقیق جامع در مورد بررسی اثرات كلینیكی و رادیولوژیك
دسته بندی دامپزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 7836 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 111

تحقیق جامع در مورد بررسی اثرات كلینیكی و رادیولوژیك

چكیده

پیشینه و سابقه :

استروئیدهای جنسی برای رشد اسكلتی و كسب سلامت استخوانی در طول بلوغ لازم و ضروری هستند و كمبود استروژن در پوكی استخوان نقش دارد. مكانیسمهای تأثیرات اسكلتی استروئیدهای جنسی هنوز بطور كامل شناخته نشده اند، اما در سالهای اخیر پیشرفتهای قابل ملاحظه ای در دانش ما نسبت به استروژن ها ، و به میزان نسبتاً كمتری آندروژنها در بازسازی استخوان بوجود آمده است. بینش های جدیدی در مورد گیرنده های استروژن، كشفیات اخیر در زمینه افزایش فعالیت استئوكلاستها و آموخته هایی برگرفته از جهشهای ژنتیكی در انسان وحیوان،‌همه و همه در افزایش درك ما از تأثیرات اسكلتی استروژن در نر و ماده دخیل هستند.

- مسئله و ضرورت تحقیق:

استروئیدهای جنسی نقش ضروری در حفظ سلامت استخوان در سرتاسر عمر دارند و تأثیرات بدكمبود هورمون در حیوانات نر و ماده پیر و جوان دیده می شود، نحوة عملكرد این تأثیرات بطور كامل شناخته نشده اند و موضوعی برای تلاش گسترده تحقیقی می باشند اگر چه پیامدهای درمانی بالقوه در این زمینه قابل ملاحظه است. سؤالی كه در این مرحله مطرح می شود اینستكه آیا این هورمونها بصورت آماری می توانند نقش معنی دار و تعیین كننده ای در استخوان سازی و التیام آن داشته باشند.

- هدف :

هورمونهای استروئیدی چگونه بعنوان یك راهكار و شاخص در شكستگیها و التیام استخوان در حیوانات نر عقیم شده و یا عقیم نشده و حتی در حیوانات ماده و حیواناتی كه بنحوی دچار كمبود و اختلال هورمونهای استروئیدی هستند بكار گرفته شود.

...

بافت استخوانی اسفنجی[1]

این بافت استخوانی كه از خارج توسط لایه‌ای از پریوست پوشیده شده است، در داخل آن تیغه‌های استخوانی نامنظم قرار دارند (شكل 3-1).

در بین این تیغه‌ها فضاهایی قرار دارد كه توسط اندوست پوشیده شده و ما بین آنها را مغز استخوان پر می‌كند.

در زیر پریوست استخوانهای اسفنجی لایه‌ای از بافت استخوانی متراكم قرار دارد.

مغز استخوان[2]

مغز استخوان را می‌توان بافتی دانست كه كلیه فاضهای داخل بافت استخوانی از جمله مجرای مركزی استخوانهای متراكم و حفرات استخوانهای اسفنجی را پر می‌كند. این بافت شامل رگهای خونی فراوان، چربی، رشته‌های رتیكولر، سلولهای همبندی، پلاسماسل، ماكروفاژ، سلولهای خونی (اجداد گلبولهای قرمز، گلبولهای سفید و پلاكت‌ها، لنفوسیت‌ها، مونوسیت‌ها، ائوزینوفیل‌ها، میلوسیت‌ها، و مگاكاریوسیت‌ها كه شرح آنها در بافت خونی خواهد آمد)، گاهی سلولهای غضروفی و استخوانی در مواقع استخوان‌سازی و بالاخره استئوكلاست‌ها در این ساختمان موجود می‌باشند.

سلولهای ادوانتیسی جدار سینوس‌های مغز استخوان ذخیره‌ای برای تبدیل به استم سل‌ها[3] در مغز استخوان‌اند كه در تولید گروه سلولهای خونی نقش عمده‌ای ایفا می‌كنند. مغز استخوان فاقد مویرگهای لنفاوی است (شكل  8-2) (26).

 


[1] - Spongy bone tissue

[2] - Bone marrow

[3] - Stem cells

...

تأثیرات استروئیدهای جنسی بر رشد و حداكثر حجم استخوانی

استروئیدهای جنسی نقش مهمی بر رشد استخوانی و كسب حداكثر حجم استخوانی، دارند. آنها باعث دو شكلی[1] جنسی اسكلت می‌شوند كه در دوران بزرگسالی ظاهر می‌شود. 369 اسكلت یك فرد مذكر از طریق اندازه استخوان بزرگتر مشخص می‌شود،

( حتی اگر به منظور قد و وزن جسمی اصلاح شده باشد) هر دو جنبة ضخامت بیشتر و ضخامت قشری[2] بزرگتر در استخوانهای طویل صورت می‌گیرد. اگر چه غلظت حجمی كانی استخوانی در زنان و مردان جوان بسیار شبیه به هم است، اما اندازه استنخوانی بزرگتر در مردان، مزایای بیومكانیكی قابل ملاحظه‌ای را به آنها اعطاء می‌كند و در مقایسه با زنان شكستگی‌های ناشی از شكنندگی ‌كمتری را در مردان گزارش می‌كند. استروژن برای اتمام عادی رشد ورقه‌های استخوانی[3] در هر دو جنس ضروری است. بنابراین مقاوت استروژنی و كمبود آروماتیس[4] در مردان با افزایش سن به تعویق افتاده و قامت بلند با تراكمات متداول بالا یا عادی تستوسترون، مرتبط است.

هیپوگناد شناسی[5]  ( غده جنسی كمتر از حد معمول HyPogonadijm ) تأثیرات سویی بر كسب حداكثر حجم استخوانی هم در مردان و هم زنان دارد. قاعدگی با تأخیر به كاهش تراكم كانی استخوانی مرتبط شده است، و آمنوره[6] یا نا هماهنگی قبل از یائسگی از بی اشتهایی (24)، تمرین مداوم و شیردهی بیش از حد و بسیاری از اختلالات دیگر و نیز غلظت كم استخوانی، ناشی می‌شود. غلظت كاهش یافته كانی استخوانی ستون مهره در زنانی با اختلالات بدون علامت در تخمكگذاری[7]  ( مثلاً بدون ناهماهنگی ) گزارش شده است، با وجود اینكه این یافته‌ها عمومیت ندارد، اما یائسگی زودرس، چه طبیعی و چه تحمیلی، عمده عامل خطرناك در پوكی استخوان می‌باشد. بعلاوه غلظت پایین كانی استخوانی در سندروم ترنر[8] گزارش شده است كه غالباً اندازه استخوانی كوچكتر مربوط به این حالت را منعكس می‌كند و اعتقاد بر این است كه این امر در نتیجه مقاومت در هورمون رشد ایجاد می‌شود.

نقش هورمونهای جنسی نر ( androgens ) در رشد اسكلت یك فرد مذكر در طول دوران بلوغ توسط یك سری مشاهدات پشتیبانی می‌شود. كمبود هورمون ناشی از هیپوگنادوتروپیك هیپوگنادیسم[9] با غلظت پائین كانی استخوانی مرتبط است، در حالیكه عمل تستوسترون قبل از بسته شدن اپی‌فیز[10] منجر به افزایش حجم استخوانی می‌شود و عموما تستوسترون در پسرهای در سن بلوغ منجر به افزایش كلسیم استخوان می‌شود. زمان به بلوغ رسیدن نیز ممكن است با اهمیت باشد، از برخی مطالعات برمی‌آید كه بلوغ دیر هنگام با غلظت كانی استخوانی كاهش یافته و حداكثر غلظت استخوانی در دوران آتی زندگی، مرتبط است. در این مسائل، افزایش در غلظت كانی استخوانی به واسطة تستوسترون درمانی گزارش شده است. اگر چه، علی‌رغم اینكه تأثیرات مقاومت استروژنی و كمبود ارومنتیس[11] ( Aromatase ) در بزرگسالی نقش حائز اهمیتی دارد، بعلاوه اینكه چه چیزی تأثیرات اسكلتی اندروژنها كه از متابولیسم استروژن‌ها تأثیر می پذیرد، را گسترش می‌دهد، یك امر نامطمئن می‌باشد. بالاخره اینكه دلیلی وجود دارد مبنی بر اینكه اندروژنها نیز بر كسب حداكثر حجم استخوانی در زنان تأثیراتی می‌گذارند، شرایط افزایش اندروژن‌ در زنان به تراكم كانی استخوانی بالاتر مرتبط است.

 


[1] - Dimor phism

[2] - Cortical

[3] - Plates

[4] - Promatase

[5] - Hypogonadism

[6] - Amenorrhea

[7] - Ovulatoin

[8] - Turner's Syndrome

[9] - Hypogonadotropic Hypogenadism

[10] - Epiphyseal Closure

[11] - Aromatase

 

دانلود تحقیق جامع در مورد بررسی اثرات كلینیكی و رادیولوژیك


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق جامع در مورد بررسی اثرات كلینیكی و رادیولوژیك ,

تاريخ : 27 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->

پزشک گوگل شما را ویزیت می‌کند!  

کتاب روانپزشکی ماساچوست

کتاب بسیار عالی ماساچوست که در آمریکا اجازه انتشار نیافت چون اکثر بزرگان سیاسی را با علایم و اختلالی معرفی کرده و توضیح داده

دانلود کتاب روانپزشکی ماساچوست

کتاب بسیار عالی ماساچوست که در آمریکا اجازه انتشار نیافت
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 31129 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 1287

 کتاب بسیار عالی ماساچوست که در آمریکا اجازه انتشار نیافت چون اکثر بزرگان سیاسی را با علایم و اختلالی معرفی کرده و توضیح داده1300 صفحه

دانلود کتاب روانپزشکی ماساچوست

مقاله بررسی و معرفی رشته پزشکی

مقاله بررسی و معرفی رشته پزشکی

دانلود مقاله بررسی و معرفی رشته پزشکی

مقاله بررسی و معرفی رشته پزشکی
دسته بندی پزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 67 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 19

قسمتهایی از متن:

معرفی رشته پزشکی به صورت اجمالی

درباره رشته پزشکی

 هدف :

هدف تربیت پزشك عمومی با خصوصیات زیر است:

1) در راه آشنایی بیشتر با مكتب و تزكیه و تعالی روح كوشا باشد. كمك به تامین بهداشت و درمان دردهای مردم را وسیله‌ای برای رضای خدا و تقرب به او بداند.

2) با فرهنگ اسلامی و نظام جمهوری اسلامی آشنا باشد و خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات حاكم به جامعه اسلامی بداند.

3) از شناخت مسائل عمده بهداشت و درمان و نظام ارائه خدمات بهداشتی و درمانی كشور به قدر كافی برخوردار و از مسئولیت‌ها و وظایف خود در این نظام آگاه باشد.

4) قابلیت علمی و عملی كافی در تشخیص بیماری‌ها و ارجاع بیماران به سطوح بالاتر بهداشتی و درمانی كشور و شركت در برنامه‌های پیشگیری و بهداشت عمومی را دار باشد.

5) قادر به استفاده از آخرین منابع علمی و بهره‌گیری از اطلاعات جدید كار خود باشد.

دوره آموزش دكترای حرفه‌ای پزشكی شامل مراحل زیر است:

الف ) علوم پایه: طول این دوره 2 سال است كه در پایان این دوره دانشجو در آزمونی شامل كلیه دروس این دوره شركت می‌كند و در صورت موفقیت به دوره بعدی راه می‌یابد. هر دانشجو حداكثر دوبار می‌تواند در این آزمون شركت كند.

ب) فیزیوپاتولوژی : طول این دوره 6 ماه است و طی آن دانشجو ضمن آگاهی از مبانی فیزیولوژیك ، با مكانیزم بیماریها و عوامل موثر در آنها به طریق تحلیل گرانه آشنا می‌شود و نشانه‌های بیماریها و تشخیص و درمان آنها را یاد می‌گیرد.

ج ) كارآموزی بالینی : طول این دوره 20 ماه است و هدف شناخت آثار و علائم بیماریها از دیدگاه بالینی و آزمایشگاهی به دست آوردن توانایی‌های لازم در به كاربردن اندیشه ، استدلال و نتیجه‌گیری سریع، به منظور برخورد منطقی و صحیح با بیمار و طراحی عملیات پیشگیری درمانی است. ...

...

دوره كارآموزی (استاژری)

دوره سوم كه از آن به عنوان دوره كارآموزی یاد می‌شود، شامل دو مجموعه درسهای نظری و كار عملی است. اساس تدریس درسهای نظری مانند سایر درسهای علوم پایه و فیزیوپاتولوژی است ولی در برنامه عملی، دانشجو در بالین بیمار با مجموعه‌ای از دانسته‌های نظری خود با نشانه‌های بیمای به صورت مستقیم مواجه می‌شود و با صحبت با بیمار و به دست آوردن تاریخچه بیماری، نوع آن را تشخیص داده، اقدامهای درمانی لازم را فراخواهد گرفت. برنامه كار در دوره كارآموزی به طور خلاصه شامل كنفرانسهای صبحگاهی در مورد بیماران بستری در بخش، صحبت در بالین توسط استاد مربوط و یادگیری معاینه‌ها و گرفتن شرح حال، انجام كارهای تشخیصی و تا حدودی نسخه‌نویسی است. عموما درسهای نظری بعد از ظهرها تدریس می‌شود و صبحها به كار در بیمارستان و برنامه‌های آن اختصاص دارد. زمان گذراندن كارآموزی بالینی به طور مطلوب 20 ماه و حداكثر 27 ماه است كه طی آن ، دوره‌های داخلی ، جراحی ،‌ كودكان ، زنان و زایمان ، چشم ، گوش و حلق و بینی ، روان‌پزشكی ، رادیولوژی و پوست و واحدهای باقی مانده درسهای عمومی گذرانده می‌شود. محل گذراندن كارآموزیها بیمارستانهای آموزشی است. ...

...

دانلود مقاله بررسی و معرفی رشته پزشکی

مقاله کاربرد لیزر چشم پزشکی

مقاله کاربرد لیزر چشم پزشکی

دانلود مقاله کاربرد لیزر چشم پزشکی

کاربرد لیزر در چشم پزشکی
مقاله کاربرد لیزر چشم پزشکی
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 473 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 64

کاربرد لیزر در چشم پزشکی


قسمتهایی از متن:

قرن بیستم میلادی را می توان قرن پیشرفتهای شگفت انگیز در علم فیزیک دانست بسیاری از اکتشافات و اختراعات علمی در زمان پیدایش به هیچ وجه به نظر نمی رسید که روزی بصورتی گسترده در سایر علوم کاربردهای روزمره بیابند از جمله این اکتشافات ،‌ اشعه لیزر است . اما طولی نکشید که با شناسائی خواص بیشمار این اشعه مشخص شد که می توان از آن بصورتی گسترده در تشخیص و درمان بیماریها و حتی تغییر وضعیتهای بیولوژیک طبیعی به سمت وضع مطلوب مثلاً استفاده های زیبایی از آن استفاده کرد . لیزر امروزه در بسیاری از دستگاههای اندازه گیری و تشخیص بکار گرفته شده است و موجب شده که با تشخیص دقیق تر ، هزینه های درمان کاهش یابد . همچنین به علت قابلیت نفوذ قابل تنظیم این اشعه در بافتهای مختلف بدن بعنوان چاقوی جراحی بسیار دقیق برای برداشت بافت در حد میلی متر از آن استفاده می شود .

پس از تحقیقات گسترده ای که در مورد تغییرات پوست پس از تابش اشعه لیزر به آن صورت گرفت انواعی از لیزر برای درمان ضایعات رنگدانه ای پوست یا ترمیم جای زخم و سایر ضایعات ناحیه ای پوست بکار گرفته شده و نتایج قابل توجهی بدست آمد . بطوری که استفاده از لیزر در درمان بیماری های پوست امروزه یکی از رشته های تخصصی در درمان بیماری های پوست بشمار می رود . عیوب انکساری چشم از دیرباز در بشر وجود داشته و مهم ترین علت آن شکل و فرم آناتومیک کره چشم ،‌قرنیه و یا تغییرات در عدسی چشم می باشد . با توجه به دقت بسیار زیادی که اشعه لیزر برای تبخیر و برداشت بافت دارد امروزه از لیزر برای دستکاری های بسیار ظریف در قرنیه برای جبران ضعف در حدت بینایی و در نتیجه اصلاح عیوب انکساری چشم استفاده می شود . ...

...

رتینوسكوپ

رتینوسكوپی برای تعیین شماره عدسی تصحیح كننده، بدون نیاز به همکاری بیمار، به كار می‌رود. در این حالت بیمار باید چشم را باز و در موقعیتی مناسب برای آزمایش نگه دارد. برای مثال از این روش می توان در مورد كودكی كه در حالت بیهوشی است استفاده كرد. همچنین گاهی رتینوسكوپ برای اطمینان از درستی شماره عینك و مقایسه دو سیستم تجویز به كار برده می شود.
رشته ای نور از رتینوسكوپ به درون چشم بیمار كه باز نگه داشته شده،  فرستاده می شود. این رشته نور ازشبكیه بازتاب می شود و برای پزشک مانند یك منبع نور عمل می‌كند.
از آنجا كه جسم واقع در نقطه دور چشم در شبكیه چشم در حال استراحت كانونی می شود، نوری كه از شبكیه چشم در حال استراحت می تابد، تصویری متمركز در نقطه دور ایجاد خواهد كرد. پزشک از درون رتینوسكوپ به چشم بیمار می نگرد و عدسی هایی در مقابل چشم بیمار قرار می دهد تا تصویر شبكیه بیمار در چشم پزشک متمركز شود(شكل 4). برای تعیین شماره عدسی جهت اصلاح چشم بیمار، پزشک باید توان این عدسی‌های اضافه شده را به توان دیوپتری مورد نیاز برای تمركز چشم در بینهایت، تغییر دهد. ‏...

...

دانلود مقاله کاربرد لیزر چشم پزشکی

مقاله کاربرد لیزر در پزشکی و لیزر درمانی

مقاله کاربرد لیزر در پزشکی و لیزر درمانی

دانلود مقاله کاربرد لیزر در پزشکی و لیزر درمانی

مقاله کاربرد لیزر در پزشکی و لیزر درمانی
دسته بندی پزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 65 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 42

مقاله کاربرد لیزر در پزشکی و لیزر درمانی

قسمتهایی از متن:

فصلی جدید در عرصه اطلاع رسانی لیزر پزشکی

با توجه به اقبال روز افزون پزشکان و فیزیوتراپیست های کشور به شیوه جدید درمان با لیزر و نیز روی آوردن این عزیزان به شیوه های جدید جستجوی اطلاعات  و ارتباط با همکاران  ، سایت لیزردرمانی تصمیم دارد بکمک شما همکاران گرامی تمامی لیزرتراپیست ها و علاقمندان درمان با لیزر را به دور هم گرد آورد تا در جمعی صمیمی و بدور از هر گونه آلایش با هم به تبادل نظر دوستانه بپردازندو در ارتقای این علم  بکوشند . دستیابی به این مهم بدون استفاده از ابزار اینترنت محقق نمیشود .

 هیچ علمی بدون تحقیق ، مطالعه و تبادل نظر رو به پیشرفت نخواهد بود  . در رشته لیزر درمانی  نیز بدون مطالعه و آگاهی دقیق نمیتوان اظهار نظر دقیق وعلمی نمود و اظهار نظر غیر علمی نیز فاقد پشتوانه میباشد و قابل قبول نیست . پس بهتر است با برقراری ارتباط با همکاران و اساتید فن به پیشرفت علمی همدیگر کمک کنیم. در همین راستا سایت لیزردرمانی اقدام به ایجاد یک لیست پست الکترونیک مستقل نموده است که شما میتوانید با اضافه نمودن ایمیل شخصی خود به آن،به تبادل نظر علمی بپردازید .

در جهت آشنایی همکاران با وسایل و ابزارهای این رشته، تمامی شرکتهای عرضه کننده لیزر پزشکی میتوانند از یک صفحه وب سایت اختصاصی و رایگان بعلاوه ایمیل اختصاصی در قسمت نمایشگاه سایت لیزر درمانی برخوردار شوند . شرکت ها در صورت تمایل  میتوانند از امکانات سایت برای گرفتن سفارش و خرید اینترنتی مشتریان خود از قبیل تهیه پروفورما بصورت آنلاین و تهیه اطلاعات لازم از بازدید کنندگان صفحه اختصاصی شرکت خود بر طبق قانون تجارت الکترونیک استفاده نمایند. انجمن های علمی دست اندر کار لیزر پزشکی ، مؤسسات تحقیقاتی و  مراکزدرمانی ، مجلات مرتبط با لیزر در رشته پزشکی ، و مؤلفان و مترجمان و محققان رشته لیزر پزشکی نیز میتوانند در سایت لیزردرمانی دارای یک صفحه اختصاصی  شده و در آن به معرفی فعالیتهای خود بپردازند و یا آثار خود را منتشر نمایند. ...

...

لیزردرمانی داخل وریدی

بتازگی روشهای مختلف فتوهموتراپی شامل تاباندن اشعه لیزر و غیر لیزر( شامل incoherent monochromic, narrow band , broad band ) بطور گسترده ای در درمان پاتولوژیهای مختلف بکار می روند . خون بطور مستقیم از طریق داخل وریدی (قرمز ، UV ، نورآبی ) ویا ازطریق پوست ( قرمز و مادون قرمز) تحت تاثیر اشعه قرار میگیرد برخلاف لیزر درمانی موضعی اثرات درمانی فوتوهموتراپی از یك نقطه، باعث بهبودی سیستمیك شده و سیستمهای عروقی ، تنفسی ، ایمنی و دیگر سیستمهای بدن را تحت تاثیر قرار میدهد .
روش لیزردرمانی داخل وریدی HeNe (LBI) ازسال 1981 در شوروی و توسط E.N. Meshalkin و V.S Sergievskiy بصورت آزمایشی و بالینی شروع شد . این روش ابتدا برای درمان بیماریهای قلبی– عروقی بکار رفت . بعضی از مولفین گزارش کرده اند که گستره درمانی این روش بسیار وسیع بوده و باعث بهبود خصوصیا ت رولوژیک و میکروسیرکولاسیون خون شده و موجب طبیعی شد ن پارامترهای هورمونا ل ، ایمنی ، تولید مثل و بسیاری از سیستمهای دیگرمیشود .
لیزر HeNe (632.8 nm) بطور معمول در لیزر درمانی داخل وریدی (IV LBI) مورد استفاده قرار میگیرد . پارامترهای معمول در لیزردرمانی داخل وریدی شامل : قدرت خروجی از لایت گاید و ورودی به داخل خون از یک تا سه میلی وا ت برای مدت 20 تا 60 دقیقه . جلسات درمانی بصورت روزانه بوده و دوره درمان از 3 تا10 جلسه میباشد . ...

...

مطالب:

فصلی جدید در عرصه اطلاع رسانی لیزر پزشکی

لیزردرمانی کم توان

لیزرهای پزشکی کم توان یا Low Out Put Lasers 

لیزر ایندیوم – گالیم - آلومینیوم – فسفاید (In Ga Al P )

 لیزرهای گالیوم آلومینیوم آرسناید (Ga Al As) 

لیزر گالیوم آرسناید (Ga – As )

لیزر کریپتون Krypton Laser

کنترا اندیکاسیون های لیزردرمانی

مواردی که عموما برای لیزردرمانی مناسب نیستند

مواردی که در بعضی مواقع برای لیزردرمانی مناسب نیستند

مواردی که به اشتباه برای لیزر درمانی مناسب تشخیص داده نشده اند

کاربرد لیزردرمانی در طب سوزنی

پروتکل درمانی در خار پاشنه :

LDF و کاربرد آن در دندانپزشکی قسمت اول

LDF و کاربرد آن در دندانپزشکی – قسمت دوم

لیزردرمانی داخل وریدی

لیزردرمانی – روشی جدید در درمان آسیب به اعصاب محیطی

مطالعه بر روی حیوا ن- تاثیر لیزر درمانی بر آسیب شدید اعصاب محیطی

مطالعه تصادفی دو سویه كور میزان ترمیم عصب سیاتیك موش بعد از بخیه كردن و لیزر درمانی بعد از عمل

فیزیک لیزربر

هم کنش نور با ماده (interaction of light with matter )

تولیدنور Generation of light

لیزر

قانون توان و انرژی

واگرایی اشعه(Beam Divergence)

خلاصه

درمان بیماری دیابت با لیزر کم توان

دانلود مقاله کاربرد لیزر در پزشکی و لیزر درمانی

مقاله پزشکی قانونی

مقاله پزشکی قانونی

دانلود مقاله پزشکی قانونی

مقاله پزشکی قانونی
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 24 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 43

مقاله پزشکی قانونی

قسمتهایی از متن:

پزشکی قانونی

پزشکی قانونی کشور سازمانی است وابسته به قوه قضائیه که به منظور کارشناسی در امور پزشکی که نظریات آن برای مراجع قضائی و سایر دستگاههای دولتی مستند باشد و بررسی و تحقیق در امور پزشکی قانونی در پیشگیری از وقوع جرم تشکیل شده است . رئیس این سازمان از سوی رئیس قوه قضائیه از بین پزشکان واجد صلاحیت تعیین می شود. سازمان هزینه های مقرر خدمات پزشکی قانونی را اخذ و به حساب در آمد عمومی کشور واریز می نماید.

پزشكی و قانون

اگر چه از اسم پزشكی قانون همراه بودن پزشكی باقانون مفهوم میشود ولی در حقیقت درعین حالی كه پزشكی در خدمت قانون است و پزشكی قانونی از تمام معلومات پزشكی استفاده میكند تا راه را برای موفقیت قانون بگشاید یك تضادی نیز بین آنان وجود دارد. ...

...

برق گرفتگی شهری از دیدگاه پزشكی قانونی

مقدمه:
برق گرفتگی –كه بدو صورت برق گرفتگی در اثر جریان برق شهری و برق گرفتگی متعاقب برق جوی ( صاعقه زدگی ) دیده میشود یكی از علل عمده مرگهای غیر طبیعی است . اگر مصدوم از آسیبهای حاصله نجات یابد آنرا اصطلاحاُ برق زدگی (1) می نامیم و اگر عبور جریان از بدن موجب مرگ شود آن را برق گرفتگی (2) می خوانیم.

اینجناب در شماره 8 مجله وزین قضائی و حقوقی دادگستری بحث كوتاهی در مورد برق زدگی و برق گرفتگی جوی داشتم و چون بسیاری از خوانندگان گرامی ان مجله از من خواستند كه درباره برق شهری نیز بحثی داشته باشم در صدد تهیه مقاله ای در این مورد بودم كه همكار جوان آقای دكتر همایون ناصح به كمك من شتافته و با استفاده از منابعی چند مقاله زیر را فراهم آوردند در این مقاله سعی شده اصطلاحات فنی و پزشكی بزبان ساده محاوره فارسی برگردانده شود تا هر چه بیشتر مطالب مفهوم خوانندگان غیر پزشك گردد. با پیشرفت تمدن و اختراع وسایل مختلف برقی متأسفانه حوادث ناشی از برق گرفتگی شهری رو به ازدیاد است . امروزه در اغلب خانه ها گذشته از رادیو- تلویزیون –كولر-هواكش –زنگهای مختلف برقی –آسانسورها-یخچال-فریزر-لامپهای روشنائی –بخاری برقی –اطو و چرخ خیاطی ، آب میوه گیریی برقی كه مورد لزوم همگان است از آنجا بشر روز بروز از مواهب جدید علیم جهت تسریع در كارها و به عبارت دیگر از روی تنبلی صدها نوع وسیله برقی دیگر مانند مو خشك كن برقی ( سشوار ) وسیله برای فرزدن موی خانمها- ریش تراش برقی – بخاری برقی –شیرینی پزی برقی –كباب پز برقی-پلوپز برق – آرام پز بری –كیسه گرم كن برقی –تشك بریقی-ماشین گوشت برقی-بهم زن برقی ( برای بهم زدن خمیر –تخم مرغ و … ) حشره كش بریقی –كتری و سماور برقی كرسی برقی و غیره تهیه نموده وا ین تازه وسایل خانگی معمولی است واگر بازیچه ها بریق كودكان و وسایل تفننی برقی دیگر را به آن اضافه كنیم در خواهیم یافت كه منابع بیشماری برای برق زدگی و برق گرفتگی در اختیار بشر است ....

...

دانلود مقاله پزشکی قانونی

نمونه سوالات مشترک آزمون استخدامی علوم پزشکی و بهداشت تمام رسته های شغلی

نمونه سوالات مشترک آزمون استخدامی علوم پزشکی و بهداشت تمام رسته های شغلی

دانلود نمونه سوالات مشترک آزمون استخدامی  علوم پزشکی و بهداشت تمام رسته های شغلی

نمونه سوالات اختصاصی آزمون استخدامی علوم پزشکی با پاسخ
نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی پرستاری بهیاری با پاسخ
نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی بهورزی بهداشت با جواب
نمونه سوالات اختصاصی آزمون استخدامی با جواب
نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی با پاسخ
نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی با جواب
آزمون استخدامی
آزمون استخدامی آموزش و پرورش
دسته بندی آزمون استخدامی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 4028 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 175

نمونه سوالات مشترک آزمون استخدامی  علوم پزشکی و بهداشت تمام رسته های شغلی

این مجموعه و پکیج شامل مهم ترین پر کاربردترین و پرتکرارترین نمونه سوالات مشترک تمام رسته های شغلی آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی و بهداشت و علوم پزشکی و پرستاری و بهیاری میباشند و نقش بسیار مهمی در نتیجه نهایی دارند لذا مستقیما و اکیدا پیشنهاد تهیه و مطالعه این پکیج را به شما داوطلبان عزیز که حتما قصد قبولی آزمون را دارید می نمایم و اکیدا تاکید دارم که این مجموعه فوق العاده شگفت انگیز را از کف ندهید همین حالا اقدام نمایید آره الان لحظه بعدی باورکن که از رقیبت کلی عقب افتادی...

دانلود نمونه سوالات مشترک آزمون استخدامی  علوم پزشکی و بهداشت تمام رسته های شغلی

نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی علوم پزشکی و بهداشت

نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی علوم پزشکی و بهداشت

دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی  علوم پزشکی و بهداشت

نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی علوم پزشکی با پاسخ
نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی پرستاری بهیاری با پاسخ
نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی بهورزی بهداشت با جواب
نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی با جواب
نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی با پاسخ
نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی با جواب
آزمون استخدامی
آزمون استخدامی آموزش و پرورش
دسته بندی آزمون استخدامی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 10171 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 275

نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی  علوم پزشکی و بهداشت

این مجموعه و پکیج شامل مهم ترین پر کاربردترین و پرتکرارترین نمونه سوالات آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی و بهداشت و علوم پزشکی و پرستاری و بهیاری میباشند و نقش بسیار مهمی در نتیجه نهایی دارند لذا مستقیما و اکیدا پیشنهاد تهیه و مطالعه این پکیج را به شما داوطلبان عزیز که حتما قصد قبولی آزمون را دارید می نمایم و اکیدا تاکید دارم که این مجموعه فوق العاده شگفت انگیز را از کف ندهید همین حالا اقدام نمایید آره الان لحظه بعدی باورکن که از رقیبت کلی عقب افتادی...

دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی  علوم پزشکی و بهداشت

نمونه سوالات مشترک آزمون استخدامی علوم پزشکی و بهداشت تمام رسته های شغلی

نمونه سوالات مشترک آزمون استخدامی علوم پزشکی و بهداشت تمام رسته های شغلی

دانلود نمونه سوالات مشترک آزمون استخدامی  علوم پزشکی و بهداشت تمام رسته های شغلی

نمونه سوالات اختصاصی آزمون استخدامی علوم پزشکی با پاسخ
نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی پرستاری بهیاری با پاسخ
نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی بهورزی بهداشت با جواب
نمونه سوالات اختصاصی آزمون استخدامی با جواب
نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی با پاسخ
نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی با جواب
آزمون استخدامی
آزمون استخدامی آموزش و پرورش
دسته بندی آزمون استخدامی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 4028 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 275

نمونه سوالات مشترک آزمون استخدامی  علوم پزشکی و بهداشت تمام رسته های شغلی

این مجموعه و پکیج شامل مهم ترین پر کاربردترین و پرتکرارترین نمونه سوالات مشترک تمام رسته های شغلی آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی و بهداشت و علوم پزشکی و پرستاری و بهیاری میباشند و نقش بسیار مهمی در نتیجه نهایی دارند لذا مستقیما و اکیدا پیشنهاد تهیه و مطالعه این پکیج را به شما داوطلبان عزیز که حتما قصد قبولی آزمون را دارید می نمایم و اکیدا تاکید دارم که این مجموعه فوق العاده شگفت انگیز را از کف ندهید همین حالا اقدام نمایید آره الان لحظه بعدی باورکن که از رقیبت کلی عقب افتادی...

دانلود نمونه سوالات مشترک آزمون استخدامی  علوم پزشکی و بهداشت تمام رسته های شغلی

مقاله معرفی و بررسی دندانپزشکی

مقاله معرفی و بررسی دندانپزشکی

دانلود مقاله معرفی و بررسی دندانپزشکی

مقاله معرفی و بررسی دندانپزشکی
دسته بندی دندانپزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 30 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 24

دندانپزشك به تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و دندان می‌پردازد و از همین‌رو شاید بهتر باشد كه عنوان این رشته را دهان‌پزشكی گذاشت.در گذشته دندانپزشكی را مساوی با دندانسازی می‌دانستند. اما امروزه دندانسازی تنها بخشی از دندانپزشكی است. «رشته دندانپزشكی در مقطع دكترای عمومی نحوه رعایت بهداشت، پیشگیری و درمان بیماری‌های دهان و دندان را آموزش می‌دهد. دندان‌پزشكی یك علم تخصصی است كه سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح، زیبایی و ادا كردن كلمات تامین می‌كند. همچنین به یاری این علم می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن جلوگیری نمود.
ماهیت :

این مقطع دارای دو دوره مجزای 2 و 4 ساله است. كه در 2 سال اول دانشجویان واحدهای علوم پایه مثل بیوشیمی، آناتومی، بافت‌شناسی، فیزیولوژی، ژنتیك، میكروب‌شناسی و ایمنی‌شناسی را می‌گذرانند و بعد از 2 سال وارد دوره تخصصی دندانپزشكی شده و دروس اختصاصی خود را در زمینه آسیب‌شناسی فك و دهان، ارتودنسی، اندودنتیكس، پروتزهای ثابت و اكلوژن، پروتزهای متحرك و فك و صورت ، پریودنتولوژی، ترمیمی و مواد دندانی، بیماری‌های دهان و دندان، جراحی دهان و فك و صورت، دندانپزشكی كودكان و رادیولوژی دهان و فك و صورت می‌گذرانند. و در نهایت می‌توانند بیماری‌های دهان و دندان را تشخیص داده و در حد یك دندانپزشك عمومی نسبت به درمان آنها اقدام كنند.»...

....

رشته‌های مشابه و نزدیك به این رشته :
وجوه مشترك علمی وسیعی كه این رشته با رشته پزشكی دارد، به دندان‌پزشك این مهارت را می‌دهد تا با شناخت همه جانبه ساختمان بدن و فیزیوپاتولوژی آن خدمات و درمان‌های لازم را در راستای تخصصی خود ارائه دهد.
وضعیت نیاز كشور به این رشته در حال حاضر :
اگرچه اهمیت رشته دندان‌پزشكی در شهرهای بزرگ و متوسط تا حدود زیادی روشن است، اما متاسفانه هنوز این رشته نتوانسته است ارزش والای خود را در شهرهای كوچك و روستاها، آن‌چنان كه باید نشان دهد. گرایش روزافزون داوطلبان به این رشته و مراجعه رو به افزایش شهروندان به شاغلان این حرفه ، می‌تواند اهمیت قابل ملاحظه و نیاز به متخصصان را در این رشته ، حتی در مقایسه با سایر رشته‌های پزشكی به وضوح نشان دهد.
نكات تكمیلی :
اما تحصیل در این رشته خالی از مشكل نیست . دكتر صنوبری نیز در مورد دشواری‌ها و مشكلات این رشته می‌گوید:
«دندانپزشكی حرفه‌ای است كه با كارهای عملی بر روی بیمار همراه است، بنابراین امكان انتقال بیماری‌های عفونی مثل «هپاتیت» یا «ایدز» از بیمار به پزشك بسیار زیاد است و دندانپزشكان باید همواره به اصول كنترل عفونت توجه داشته باشند چون یك كوتاهی یا اشتباه می‌تواند برای آنها عواقب ناخوشایندی داشته باشد. همچنین یك دندانپزشك باید بطور مرتب نرمش و ورزش كند تا دچار كمردرد و پادرد مزمن نگردد.» ...

دانلود مقاله معرفی و بررسی دندانپزشکی
ادامه ي مطلب
امتیاز :


طبقه بندی: ،
پزشک گوگل شما را ویزیت می‌کند!,

باینری سازی چندین تصویر از یک شیئ، بر مبنای یک روش مبتنی بر اطلاعات متقابل : کاربرد آن در تصویر برداری پزشکی

باینری سازی چندین تصویر از یک شیئ، بر مبنای یک روش مبتنی بر اطلاعات متقابل کاربرد آن در تصویر برداری پزشکی

دانلود باینری سازی چندین تصویر از یک شیئ، بر مبنای یک روش مبتنی بر اطلاعات متقابل : کاربرد آن در تصویر برداری پزشکی

پردازش تصویر
تصاویر پزشکی
پردازش تصاویر پزشکی
باینری سازی
اطلاعات متقابل
دسته بندی مهندسی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 571 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 21

چکیده

در این مقاله، روشی جدید برای آستانه بندی تصویر در دو یا چند تصویری که به وسیله‌ی پروتکل‌های مختلف به دست آمده است را ارائه می‌دهیم. این روش پیشنهادی، بر مبنای مقیاس‌هایی از تئوری اطلاعات بوده و فاقد پارامترهای نهفته‌ی آزاد می­باشد و نیازی به آموزش و یا کالیبر ندارد. عملکرد این متد، مبتنی بر پیدا کردن یک مجموعه‌ی بهینه از آستانه‌های سراسری به ازای هر تصویر بوده که برای این کار باید اطلاعات متقابل در بالای آستانه‌ها را به حداکثر سطح ممکن رسانده و در عین حال اطلاعات متقابل در زیر آستانه‌ها را به حداقل سطح ممکن رساند. البته فرضیاتی در خصوص ماهیت تصاویر ایجاد شده است ولی هیچ فرضیه‌ای در خصوص توزیع چگالی و یا شکل هیستوگرام‌های تصویر در این روش ارائه نشده است. بهره‌وری این روش را بر روی تصاویر پزشکی و تصاویر ترکیبی اثبات کرده‌ایم. سپس آن را با سه روش آستانه بندی نیز مقایسه کرده‌ایم.

دانلود باینری سازی چندین تصویر از یک شیئ، بر مبنای یک روش مبتنی بر اطلاعات متقابل : کاربرد آن در تصویر برداری پزشکی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
باینری سازی چندین تصویر از یک شیئ، بر مبنای یک روش مبتنی بر اطلاعات متقابل : کاربرد آن در تصویر بردا,

تاريخ : 27 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
طرح توجیهی تولید الاگیک اسید از ضایعات انار با کاربرد پزشکی

طرح توجیهی تولید الاگیک اسید از ضایعات انار با کاربرد پزشکی

دانلود طرح توجیهی تولید الاگیک اسید از ضایعات انار با کاربرد پزشکی

طرح توجیهی تولید الاگیک اسید از ضایعات انار با کاربرد پزشکی
دسته بندی طرح های توجیهی و کارآفرینی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 671 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 33

طرح توجیهی تولید الاگیک اسید از ضایعات انار با کاربرد پزشکی


بررسی ابعاد مختلف طرح (معرفی محصول - مالی – منابع انسانی – فضا و ...)

دارای فرمت PDF می باشد. 

مفصل و با تمام جزئیات – بسیار کامل و مرتب 

مناسب برای شروع یک کسب و کار 

مناسب جهت ارائه به دانشگاه به عنوان پروژه درسی 

نگارش طرح توجیهی یک طرح کسب و کار خوب باید مانند یک داستان، گویا و واضح باشد و باید اهداف کسب و کار را به صورت موجز و کامل بیان کرده و راه رسیدن به آنها را نیز مشخص نماید. به‌گونه‌ای که سرمایه‌گذاران (دست‌اندرکاران کسب و کار) دقیقاً مفهوم را متوجه شده و خودشان نیز راغب به خواندن و درک دیگر بخش‌ها گردند. 

طرح توجیهی در واقع سندی آماده ارائه می باشد که در آن نحوه برآورد سود و زیان و سرمایه ثابت، سرمایه در گردش و نقطه سر به سر، بازدهی سرمایه، دوره برگشت سرمایه و ... بیان خواهد شد.

دانلود طرح توجیهی تولید الاگیک اسید از ضایعات انار با کاربرد پزشکی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
طرح توجیهی تولید الاگیک اسید از ضایعات انار با کاربرد پزشکی ,

تاريخ : 27 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
سمینار نساجی کاربرد منسوجات هوشمند در پزشکی و نمایش علایم حیاتی

سمینار نساجی کاربرد منسوجات هوشمند در پزشکی و نمایش علایم حیاتی

دانلود سمینار نساجی کاربرد منسوجات هوشمند در پزشکی و نمایش علایم حیاتی

سمینار نساجی کاربرد منسوجات هوشمند در پزشکی و نمایش علایم حیاتی
دسته بندی سمینار
فرمت فایل pdf
حجم فایل 1325 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 85

سمینار نساجی کاربرد منسوجات هوشمند در پزشکی و نمایش علایم حیاتی

چکیده 

منسوجات هوشمند ترکیبی از تکنولوژی های مختلف در حوزه های گوناگون می باشند که اساسا ترکیبی از صنعت نساجی سنتی و تحقیق به صورت تکنولوژی در مواد هوشمند پیشرفته می باشد. تلفیق این تکنولوژی ها در نساجی فرصت های جدید را برای منسوجات هوشمند در زمینه نمایش علائم حیاتی، پزشکی و دارویی گشوده است. در میان کاربردهای ممکن منسوجات هوشمند، سیستم های قابل پوشیدن و هوش مصنوعی دو تا از پراهمیت ترین کاربردها می باشد. سیستم های قابل پوشیدن اطلاعات را جمع آوری کرده و امکان ارتباط و انتقال تکنولوژیکی آن را در لباس فراهم می نماید. یکی از اهداف اصلی جمع آوری اطلاعات و انتقال آن در درون لباس می باشد. منسوج هوشمند (محیط هوشمند یا هوش فراگیر) یکی از راه های ایجاد ارتباط (سطح اشتراک) بین انسان و کامپیوترهای ناپیدا می باشد. ابزار منسوجات هوشمند (آلات محیط هوشمند) که در آن یا کامپیوترهای آشکار هستند یا مخفی گردآوری و فشرده سازی یک سطح اشتراک در البسه یکی از آخرین اهداف و تمایلات در این سری از تحقیقات می باشد به عنوان یک مثال از این توسعه توسط Tu Berlin از تکنولوژی فرو کردن صفحات فعال (چیپ ها) در لایه درونی منسوجات می باشد. بدن انسان که قادر به دفاع در مقابل بیماری است دارای علائم حیاتی خاص می باشد و گردآوری ارسال مجدد علایم حیاتی به صورت دسته بندی شده در زمان حقیقی، مثال هایی هستند از توانایی های این تکنولوژی ها در کاربردها پرشکی. در هوش مصنوعی، منسوجات هوشمند می توانند به صورت یک سطح اشتراک انتقال دهنده تلفیق شده در البسه در نظر گرفته شوند یا به عنوان حسگرها برای ضبط فعالیت های مشخص بکار روند. هردوی این روش ها برای کاربردهای پزشکی و مانیتورینگ بسیار مناسب می باشند. 

در فصل اول این پروژه، کاربردهای منسوجات هوشمند توضیح داده شده است. در فصل دوم، نمایش بکارگیری کاربرد و علائم حیاتی منسوجات در خصوص شناسایی موضوعات تشخیص و درمان پرداخته شده است. بعلاوه به موضوع پیشگیری و درمان و معالجه نیز پرداخته شده است. همچنین تکنولوژی منسوجات هوشمند موجود بکار رفته، برای بازبینی (معاینه) و معالجه پزشکی توضیح داده شده است. در فصل سوم کاربرد عمومی منسوجات هوشمند توضیح داده شده است. در نهایت، در فصل چهارم نتایج به دست آمده و کاربردهای آتی و پیشنهادات بررسی شده است. 

مقدمه 

حفظ بهداشت و سلامت یک بازار کلیدی برای صنعت نساجی می باشد. در سال 2000 بیش از 1/5 میلیون تن مواد منسوج بهداشتی و پزشکی، با رقمی حدود 4/5 بیلیون دلار در سراسر جهان مصرف شده است. می توان تخمین زد که با رشد سالیانه 4/5 درصد در سال 2010 این میزان به 2/4 میلیون تن با ارزشی حدود 8/2 بیلیون دلار خواهد رسید. از این رو بخش پزشکی و بهداشت، فرصت های زیادی را برای توسعه بیشتر محصولات نساجی با توجه به کاربرد آنها ایجاد می کنند و یکی از بخش های بسیار مهم برای رشد این صنعت می باشد. در صنعت نساجی، رقابت روبه رشدی در کارخانجات سراسر جهان برای دستیابی به پیشرفت در بازار تولیدات خاص وجود دارد که مستلزم تغییر روش های تولید سنتی به روش های تکنولوژی های پیشرفته می باشد. این مسئله بخصوص در کشورهایی که هزینه کارگر در آنجا بالاست، از قبیل کشورهای غربی بسیار حائز اهمیت می باشد. تلفیق حسگرها و وجه اشتراک ها درون پوشاک، یک موضوع بسیار جالب برای کاربردهای پزشکی و نمایش علائم حیاتی می باشند به طوری که حس کردن فعالیت ها به صورت خودکار را به راحتی امکان پذیر می سازند. اگر سنسورها در پوشاک به کار روند، پوشیدن لباس ها در برابر معاینه شدن و تحت مراقبت علائم حیاتی می باشند. این روش برتر از روش های دیگر دستیابی به e-Health (سلامت الکترونیک) می باشد. همچنین استفاده از صفحات و حسگرهای پزشکی قابل پوشیدن، اغلب توسط مصرف کنندگان به جهت آسیب ها و مشکلات پزشکی ناشی از وجود قسمت های برجسته و مشخصه صفحات و حسگرهای فوق مورد استفاده قرار نمی گیرند. اگر حسگرها (صفحات) درون لباس تلفیق شوند این مشکل برطرف می شود. مزیت اصلی منسوجات هوشمند برای کاربردهای پزشکی به همین دو دلیل عمده می باشد: آنها در تماس و ارتباط با پوست انسان می باشند و از تمام حرکات انسان تبعیت می کنند. بنابراین، امکان حس پارامترهای فیزیولوژیکی و بیومکانیکی وجود دارد. اگرچه در اینجا دو اشکال وجود دارد که با موارد زیر سرکار دارد: مقاومت ظاهری بالا در تماس با پوست برای ضبط سیگنال های فیزیولوژیکی و حرکت افتادگی در پوشاک، که بدین معنی است که این حرکات مفید نمی باشند (علائم غیر لازم و مزاحم). لذا لازم است تکنولوژی های جدید برای آنالیز و تجزیه سیگنال های بدست آمده توسط منسوجات هوشمند به کار گرفته شوند. لذا لازم است یافته ها و روش های جدید تکنولوژیکی به جای الگوریتم های ثابت و عملگرها بکار روند.

دانلود سمینار نساجی کاربرد منسوجات هوشمند در پزشکی و نمایش علایم حیاتی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
سمینار نساجی کاربرد منسوجات هوشمند در پزشکی و نمایش علایم حیاتی ,

تاريخ : 27 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
سمینار نساجی کاربردهای پزشکی الیاف نانو

سمینار نساجی کاربردهای پزشکی الیاف نانو

دانلود سمینار نساجی کاربردهای پزشکی الیاف نانو

سمینار نساجی کاربردهای پزشکی الیاف نانو
دسته بندی سمینار
فرمت فایل pdf
حجم فایل 6927 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 77

سمینار نساجی کاربردهای پزشکی الیاف نانو

چکیده

الیاف نانو که به روش الکتروریسندگی تولید می شوند امروزه برای کاربردهای مختلف مورد توجه واقع شده اند. از جمله کاربردهای پزشکی آن می توان به مصارف بهداشتی، مهندسی بافت، رها سازی دارو، پانسمان زخم، فیلترها و ماسک های پزشکی، رگ ها یا شریان های خونی، بافت های استخوانی و دیگر کاربردها اشاره کرد. به دلیل کاهش در قطر الیاف نانو، سوراخ ها ریزتر و تعداد آنها در سطح مورد عمل بیشتر می شود به طوری که می توان از این اثر در رساندن و رهاسازی دارو، پاک کردن کامل آرایش از روی پوست و موارد دیگر استفاده کرد. در ضمن می توان از این لایه نانو حتی به منظور ماسک تقویت پوست که کاربرد ترمیم پزشکی را با خود به همراه دارد، نیز استفاده نمود.

به طور کلی هرچه الیاف تولیدی ظریف تر، تخلخل لایه تولیدی بیشتر و در نتیجه سازگاری آن با محیط بدن راحت تر انجام می شود. به طوری که از این ویژگی در مصارف پزشکی نظیر درمان بافت، تعویض بافت و یا اصلاح بافت استفاده می گردد. به دلیل کوچک بودن سوراخ ها و منافذ در این بافت، می توان از نفوذ باکتری و ویروس در سطح پوست جلوگیری به عمل آورد و به همین دلیل است که از این الیاف جهت بهبود زخم های سخت و سوختگی های شدید کمک گرفته می شود. به دلیل استحکام بالا و قابلیت انعطاف پذیری در سطح مورد عمل عملکرد، از این الیاف در ساخت رگ های خونی استفاده می شود. در حقیقت به دلیل وجود پتانسیل بالا در الیاف نانو تولید شده به روش الکتروریسندگی از این بستر استفاده های چندانی در زمینه های پزشکی و دیگر صنایع مشابه صورت گرفته است، که بسیار حائز اهمیت است.

مقدمه

الیاف نانو که در دهه 1930 تولید شده اند دارای تاریخچه چندان طولانی نمی باشند ولی به این پروسه تا دهه 1990 توجه چندانی نشده است زیرا تولید الیاف نانو مورد توجه دانشمندان نبوده است. ولی با انقلاب صنعتی نانو که در اواخر 1990 رخ داد، توجه جوامع علمی به تولید اجزا صنعتی در مقیاس نانو جلب گشت چرا که در این الیاف نسبت سطح به حجم بسیار بالا می باشد. فرآیند تولیدی در مقیاس نانو فقط مربوط به رشته نساجی نیست بلکه اجزای نانو در صنایع رنگسازی، کاتالیزورها، CPU کامپیوتر، صنایع هوافضا و هزاران قطعه دیگر کاربرد دارد. برای مثال در صنایع رنگرزی اتومبیل، اگر از رنگهایی در مقیاس نانو استفاده شود سطحی صاف، یکنواخت و شفاف حاصل می گردد که محصول پوشش دهی بالا در اجزای نانو است. ولی در این سمینار بیشتر به بررسی کاربرد الیاف نانویی که به روش الکتروریسی تولید شده اند و برای امور پزشکی به کار می روند می پردازیم.

1-1- هدف

با کاهش قطر الیاف پلیمری از میکرومتر به نانومتر خواص منحصر بفردی همچون نسبت سطح به حجم بسیار بالا، انعطاف پذیری و خواص مکانیکی عالی به الیاف بخشیده شده که گستره کاربرد آنها را بسیار وسیع می کند. تاکنون روش های متعددی جهت تولید الیاف نانومتری از جمله روش کشش، سنتز قالبی، جداسازی فازی و روش خود به خودی پیشنهاد شده است. از بین روش های مطرح شده برای تولید نانو الیاف، روش الکتروریسندگی (Electrospinning) علاوه بر سادگی از بازدهی بالاتری نیز برخوردار است و می توان گفت این روش تنها روشی است که در آینده می توان از آن برای تولید نانو الیاف به صورت هم جهت و پیوسته بهره جست. تولید الیاف نانومتری پلیمری در سالهای اخیر که بحث نانو تکنولوژی گسترش یافته است، بسیار مورد توجه واقع شده است. تولید الیاف نانو از نقطه نظر تحقیقاتی، گستره کاربرد و ساخت محصول بسیار جالب بوده و در حال حاصر تولید این الیاف با روش الکتروریسندگی یک موضوع جهانی بوده و میلیون ها دلار در مورد آن هزینه شده است. از جمله کاربردهای مهم این الیاف می توان به کاربرد در ساخت نانو کامپوزیت های پلیمری، کاربردهای پزشکی، نظامی و فیلتراسیون های مختلف (هوا، روغن) اشاره کرد.

دانلود سمینار نساجی کاربردهای پزشکی الیاف نانو


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
سمینار نساجی کاربردهای پزشکی الیاف نانو ,

تاريخ : 27 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مقاله بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی

مقاله بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی در 38 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود مقاله بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی

تحقیق بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی
پروژه بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی
مقاله بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی
دانلود تحقیق بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی
دسته بندی علوم پزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 38 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 38

مقاله بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی در 38 صفحه ورد قابل ویرایش  

 

* معرفی

-         چشم انداز تاریخی

-         خصوصیات فیزیكی و شیمیائی

* تكنولوژی تهیه و تولید

-         میكروارگانیسم‌ها و مواد خام

      ·  میكروارگانیسم‌ها

      ·  مواد خام

-         فرآیند تخمیر

      ·  محفظه بلند و پیوسته غلظت و جمع‌آوری در راكتورها

-         فرآیند بهبود

      ·  فلیتراسیون، رفتار كربنی و تبخیر

      ·  كریستال كردن Caleium Lactate

      ·  تقطیر مایع

      ·  تقطیر استرهای شیر

      ·  فرآیندهای دیگر بهبود

-         تهیه به صورت تركیبی

* اقتصاد

-         سایز بازاری، تولید كنندگان، قیمت‌ها

-         استفاده و كاركردها

* خلاصه

 

 

* معرفی

چشم انداز تاریخی:

اسید لاكتیك (2 تا هیدوركسی پروپانیك اسید+ 2 تا هیدوركسی پروپیونیك اسید) به لحاظ ساختاری یك هیدوركسی اسید است كه به وفور در طبیعت یافت می‌شود. اولین بار به صورت تجاری در سال 1894 توسط چارلز ای آوری[1] در لیتون[2] ماساچوست[3] امریكا تهیه و تولید شد. این تولید در نیل به هدف فروش Calcium Lactate به عنوان جانشینی برای خامه‌ی تارتار در پودر نان پزی موفق نبود.

اولین كاركردهای موفق آن در صنعت چرم و منسوجات در سال 1894 آغاز شد (گریت[4] و 1930) تولید سالانه در آن دوره حدود 5000 كیلوگرم بود. در سال 1942 حدود نیمی از تولید سالانه‌‌ی آمریكا كه حدود 106* 7/2 كیلوگرم بود به مصرف صنعت چرم می‌رسید و 20% آن به مصرف صنایع غذائی (فیلاچیون[5] و 1952).

تولید آمریكا طی جنگ جهانی دوم به اوج خود یعنی 106* 1/4 كیلوگرم در سال رسید اما پس از آن به 106* 3/2 كیلوگرم تنزل كرد. یك بازار سالانه‌ی 106* 90 كیلوگرمی (یندل[6] و آریز[7]) در صنعت پلاستیك در اواخر دهه پنجم و اوایل دهه‌ی ششم قرن نوزدهم پیش‌بینی شد كه این پیش‌بینی منجر به یك تحقیق و بررسی وسیع اما ناموفق در جهت كاهش هزینه و افزایش خلوص تولید شد.

یك دهه بعد، نیاز به یك حرارت ثابت برای اسید لاكتیك در جهت تولید Stearoy 1-2- lactylates  در صنعت شیرینی‌پزی دری به سوی تولید تركیبی اسید لاكتیك گشود. (آنون[8]، 1963).

تولید جهانی سال 1982 به سرعت به 106* 28-24 كیلوگرم رسید. بیش از 50% اسید لاكتیك تولیدی در صنایع غذائی به عنوان ماده جلوگیری از فساد غذائی استفاده می‌شد، تولید Stearoyl –2- lacty lates  نیز 20% تولید اصلی را در برمی‌گرفت و بقیه‌ی تولید سالانه در صنعت داروسازی و یا سایر كاربردهای منتوع صنعتی به مصرف می‌رسید. تخمیر نیز به سرعت برای تولید نیمی از كل تولید جهانی استفاده شد.

خصوصیات فیزیكی و شیمیائی

نخستین بار اسید لاكتیك توسط اسكیل[9] در سال 1780 از شیر ترش گرفته شد (لاك وود[10]، 1965). خصوصیات فیزیكی و شیمیائی اسید لاكتیك به طور وسیعی توسط هالتون[11] مورد بررسی قرار گرفته است. اسیدلاكتیك به دوفرم فعال قابل نمایش وجود دارد. لاك وود بیان كرد اگر چه شكل (+)L دكسوترو روتاتوری[12] به نظر می‌رسد، اما ممكن است واقعاً به صورت لوروتاتوری[13] باشد یعنی همانگونه كه در نمكها و استرهاست واژگونی آشكار در چرخش قابل نمایش ممكن است به واسطه شكل‌گیری پل اكسیداتلین بین اتم‌های كربن 1و2 به وسیله‌ی جابه‌جائی تاتومریك گروه هیدوركسیل روی اتم كربن 2 به گروه رادیكال كربوكسیل كربن 1 باشد. نمك‌ها و استرهای +L اسیدلاكتیك نمی‌توانند این حلقه‌ی اپوكسید را تشكیل دهند ولذا لوروتاتوری هستند ایزومر (+)L (ساركولاكتیك اسید، پارالاكتیك اسید) در انسانها وجود دارد اما هر دو ایزومر (+)L و (-)D در سیستم‌های بیولوژیكی یافت می‌شود. برخی از خصوصیات عمومی اسیدلاكتیك در جدول 1 آمده است:

عرق گیری استرهای لاكتات

اسید لاكتیك با كیفیت بالا كه عاری از شكرهای باقی مانده و ناخالصی های دیگر می باشد از طریق استری سازی اسید لاكتیك با الكل مولكولی پایین، عرق گیری استرلاكتیك، تجزیه آبی استر عرق گیری شده برای رهایی از الكل و اسید لاكتیك و عرق گیری الكل از اسید لاكتیك بازیافت شده می باشد. چیلدز و ولسبی اظهار می دارند كه استرسازی شخصی و ناخالصی های تخمیر مایع، مشكلات بارزی را به وجود می آورد. دیتزو همكارانش اسید لاكتیك را استری كردند تا نوعی لاكتات آلكیل به وجود آورند و سپس استر را داخل حلالی چون دیكلورتان 2 و 1 استخراج نمودند. فیلاكیون و كوستلو جزئیاتی را برای فرایند ساختن اسید لاكتیك از لاكتات آمونیوم را ارائه می دهند كه اگر آمونیوم یا یكی از نمك های آن، در طول تخمیر برای خنثی سازی اسید بكار رود محصولی تخمیری به شمار می آید. اسكوپامیر به بحث درباره عملكرد یك واحد تجاری كه مكرراً توسط تعریق لاكتات متیل برای تصفیه اسید لاكتیك به كار می رود می پردازد. محصول به دست آمده عاری از خاكستر بود و میزان ناخالصی های دیگر در آن اندك بود. فرسایندگی ستون های استیل محصول را با آهن درمی آمیخت. وسیله سرامیك غیرمناسب بود چرا كه تغییرات دمایی غالب و اسید قوی در آن موجود بود.

سایر فرایندهای بهبود

اسید لاكتیك توسط رونشینی اسید لاكتیك بر روی رونشین های جامد یا رونشین سازی لاكتات بر روی رزین های مبادله یون بهبود می یابد. لوئیس آیوسواس آ (اسپانیا) برای بهبود اسید لاكتیك از لحاظ تجاری، از مبادله یون یا فرایند استخراج مایع به مایع استفاده می‌كند. اما هیچ یك از جزئیات فرایند، شناخته شده نمی باشند. سوگیموتو و دستیارانش، فرایندی را برای تولید اسید لاكتیك بوجود آوردند كه در آن رزین های بسیار اسید و یون قلیایی برای جداسازی اسید از آب مورد استفاده قرار می گرفت.

هفت راه دیگر برای خالص كردن اسید لاكتیك وجود دارد اما هنوز استفاده تجاری نشده است. Claborn , Smith در (1939) و Molini (1959) در مورد چند مورد از این روشها بحث كرده اند. لاكتیك مگنزیم یا مس ‌ممكن است دوباره متبلور می شود و در آب حل نمی شود. مس ممكن است تركیب شود با سولفید هیدروژن و منیزیم با سولفید منیزیم تركیب می شود. درجه خوراكی می تواند تولید شود به وسیله اكسید شدن جداگانه مایعی كه شامل اسید آزاد و یا نمك لاكتیك است. برنامه های متفاوت تقطیر كه باعث ایجاد بخار، هوای داغ و گازهای بی كنش و خلاء می شود با موفقیت به دست می آید. Dxy , Krumphanzel (1964) از اكستره دیالیز برای از بین بردن مداوم اسید لاكتیك از طریق تخمیر استفاده كردند. دیگر انواع در حال حركت در تخمیر مشكلات دیگر هستند. 4. 2. 38 صنعت تركیبی. صنعت تركیب اسید لاكتیك در حالت تجاری حدود 1963 در ژاپن شروع شد و هر زمان در ایالات متحده امروزه این دو كشور به ندرت 50 درصد از اسید لاكتیك جهان را تولید می كنند. تولید تركیبی اسید لاكتیك براساس هیدرولایز لاكتیك با استفاده از اسید قوی نظیر HCL انجام می گیرد.

 

نمك آمونیوم به عنوان یك محلول جنبی می باشد. لاكتونیتریل هم به عنوان محصول جانبی هیدرولیز استی تیلن از سنتز اكرونیتریل به دست می آید اما از هیدروژن و استالدهید گرفته می شود.

 

 


[

دانلود مقاله بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی ,

تاريخ : 27 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
مقاله کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی

مقاله کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی

دانلود مقاله کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی

مقاله کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی
دسته بندی علوم پزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 32 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 25

مقاله کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی 


 نفس کشیدن  و نبض از علائم حیاتی هستند . در مواقع  اورژانس  باید به نکات زیر توجه نمود :

(1)  را تنفسی بیمار تمیز و پاک بوده و قادر به نفس کشیدن باشد .

(2)  سیستم گردش  خون آسیب ندیده باشد .

یک راه تنفسی باز

ضروری ترین کار در موارد بر خورد با یک  فرد مصدوم ، بررسی باز بودن را تنفسی وی     می باشد . اگر فرد مصدوم مدتی از تنفس محروم شود ، آسیبهای شدید مغزی و حتی مرگ در انتظار  او خواهد بود .

کنترل وضعیت تنفسی

(1)  به حرکت  سینه یا شکم مصدوم توجه نمائید ( مطمئن شوید که این حرکت ، نرم  و منظم است  ) .

(2)  گوش خود را نزدیک دهان یا بینی مصدوم برده تا صدای نفس او را بشنوید .

(3)  شما باید قادر باشید که برخورد نفس بیمار به صورتتان را حس کنید .

اگر مصدوم به راحتی نفس می کشد ، شما می توانید بدنبال سایر آسیبهای وارده  باشید . اگر مصدوم بیهوش است ، وی را در وضعیت  ریکاوری  (  recovery )  که در صفحات بعد توضیح خواهیم داد قرار دهید .

اگر تنفس وجود ندارد

در این صورت شما باید برای بیمار را تنفسی باز کنید ، اگر سینه و شکم بیمار حرکت دارند اما هیچگونه حرکت ورود یا خروج هوا از دهان یا بینی احساس نمی شود ، نشاندهندة  انسداد را تنفسی است و شما باید سریعاً اقدام به باز کردن این راه نمایید .

باز کردن راه تنفسی

(1)  را تنفسی ممکن است با وضعیت قرار گیری سر مصدوم ، بسته شود ( شکل a )

(2)  برای ایجاد یک وضعیت مناسب برای سر ، با یک دست پیشانی را به سمت پایین فشار دهید و با دست دیگرتان ، گردن مصدوم را بالا بیاورید ( شکل b ) .

(3)  دستتان را از زیر  گردن بیرون آورده و چانه مصدوم را بالا بکشید ( شکل c ) . این عمل  باعث می شود که زبان فرد آسیب دیده جلوی را تنفس را نگیرد .  

پاک کرده راه تنفسی

(1)  سر را به یک سمت  بچرخانید بطوریکه چانه بطرف جلو بوده و بالای سر بطرف عقب باشد . ( شکل a )

(2)  با دو انگشت خود که بصورت قلاب در آورده اید ، دهان بیمار  را پاک کنید و هرگونه  شیئی خارجی را بیرون بیاورید ( شکل b ) . این کار را سریع انجام دهید و وقت را تلف نکنید .

(3)  وضعیت تنفسی راکنترل نمائید .

  نبض را منترل کنید

تنفس مصنوعی

هدف از انجام تنفس مصنوعی ، رساندن هوا به بیمار است  . هوایی  که شما از دهان خارج       می کنید ( بازدم ) هنوز دارای مقادیر کافی اکسیژن هست که  شخص دیگری هم از آن استفاده کند. در انجام تنفس مصنوعی نباید تأخیر نمود و شما باید مطمئن باشید که تنفس مصنوعی را بدرستی انجام می دهید .

طریقة انجام تنفس مصنوعی

(1)  نبض را کنترل کنید

(2)  اگر نبض وجود ندارد ، شروع به ماساژ قلبی نمایید .

(3)  اگر نبض وجود دارد ، دهان مصدوم را از اجسام خارجی پاک نمایید .

(4)  جانه مصدوم را با یک دست  بکشید و سر را به عقب ببرید .

(5)  با یک دست ، بینی مصدوم را ببندید )  شکل a (

(6)  یک نفس عمیق بکشید ، دهانتان را کاملاً باز کنید و بر روی دهان بیمار قرار دهید .   (شکل b  )

(7)   در حالیکه  با قدرت نفستان را خارج می کنید ، بلند شدن سینه بیمار  بلند شدن سر بیمار نگاه کنید . ( شکل c )

(8)  همینکه سینه بیمار بلند شد ، سر خود را بچرخانید تا پایین آمدن  سینه را ببینید . ( شکل d ) .

(9)  نبض را کنترل کنید .

(10)  اقدامات شماره (5) تا (9) را تا هنگامیکه  بیمار شروع به نفس کشیدن کند ، ادامه دهید .

به غیر از تنفس دهان به دهان ، می توان از تنفس دهان به بینی نیز در مواردی که تنفس دهان به دهان مشکل می باشد استفاده نمود . برای این کار  دهان بیمار را محکم بسته و به بینی او بدمید . 

دانلود مقاله کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی ,

تاريخ : 27 آذر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مهدی | بازدید : <-PostHit->
پاورپوینت فیزیک در پزشکی

پاورپوینت فیزیک در پزشکی

دانلود پاورپوینت فیزیک در پزشکی

پاورپوینت فیزیک در پزشکی
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 742 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 51

پاورپوینت فیزیک در پزشکی

نقش فیزیک در پزشکی

پزشكان براى تشخیص بیمارى ها از انواع وسایل ساده مانند دماسنج و فشارسنج، گوشى طبى (استتوسكوپ) تا دستگاه هاى بسیار پیچیده مانند میكروسكوپ الكترونى، لیزر و هولوگراف كه همه براساس قانون هاى فیزیك طراحى و ساخته شده استفاده مى كنند. در این قسمت به ساختمان و طرز كار برخى از آنها مى پردازیم.

رادیوگرافی و رادیوسکوپی

رادیوگرافى عكسبردارى از بدن با پرتوهاى ایكس و رادیوسكوپى مشاهده مستقیم بدن با آن پرتوها است. در عكاسى معمولى از نورى كه از چیزها بازتابش مى شود و بر فیلم عكاسى اثر مى كند استفاده مى شوند در صورتى كه در رادیوگرافى پرتوهایى را كه از بدن مى گذرند به كار مى برند.

سونوگرافی

سونوگرافى عكسبردارى با امواج فراصوت است. فراصوت امواج مكانیكى مانند صوت ۲ است كه بسامد آن بیش از ۲۰ هزار هرتز است. این امواج را مى توان با استفاده از نوسانگر پتروالكتریك یا نوسانگر مغناطیسى تولید كرد.

در پزشكى براى تشخیص، درمان و تحقیقات این امواج را به كار مى برند. دستگاهى كه براى عكسبردارى به كار مى رود اكوسكوپ۳ یا سونوسكوپ۴ است. اساس كار عكسبردارى با امواج فراصوت بازتابش امواج است در این عمل دستگاه گیرنده و فرستنده موجود است و از بسامدهاى میان یك میلیون تا پانزده میلیون هرتز استفاده مى كنند.

دانلود پاورپوینت فیزیک در پزشکی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت فیزیک در پزشکی ,

<-BloTitle->
<-BloText->